1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. megazez

megazez Well-Known Member

Állva mint a lovak? Amúgy nem hiszem, szerintem csak épp úgy látszik a képen mintha aludna.

2. Dactilus

Dactilus Active Member

Én megyek, majd táviratozom.

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nem faraszto ugy 10 perc utan? Vagy nem csokken igy a latomezo? Nyujtott kezzel futkarozni terepen nekem nem valami eletszeru.

4. antigonosz

Van ismerosom aki gyaloglas kozben aludt el. Beleesett egy arokba.

Kishuszár and megazez like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Miért futkározna így?Azért mert egy pillanaképen így van?Ha 10 percig kell célra tartani az mindenhogy fárasztó és nem mellesleg az föld lakosságának a 99.99999%-a nem is képes rá.10 percig a karodat üresen nem nagyon tudod megtartani vízszintes helyzetben.

alfa74 and therob like this.
  6. ms07

ms07 Well-Known Member

Májusban Budaörsön ezzel videóztak, ezek szerint nem titkos cucc. Párnázott műanyag ládából szedték elő.

7. antigonosz

Ezert irtam. Szoval akkor meddig tartja igy? Mert csak kepen lattam.

8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Igen a láda az tartozék gondolom. Valószínűleg kisebbre is meg lehetne oldani, de így ultrabiztonságos.
    Gondolom nem 2 fillér volt! ;)

9. dudi

dudi Well-Known Member

Amíg célra tart vagy lő.Szóval nem így fogja ha fut,ha gyalogol vagy bármi mást csinál amihez nem kell célra tartani vagy lőni.

Mondanám,hogy nézz IPSC videókat de ott nagyon sokszor futni is így futnak mert nem akarnak időt veszíteni azzal,hogy egy kézben tartva a fegyvert futnak.De ott ugye teljesen más a szitu hisz kizárólag két kritériumnak kell megfelelni:gyorsaság és pontosság.Harcban azért ennél sokkal komplexebb a dolog.

antigonosz and krisss like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. Dactilus

Dactilus Active Member

Na megjártam, mint htka-s hírszerző. Nyíltan nem beszélt Puma beszerzésekről. De minden példájában, amikor a német beszerzésekről volt szó megemlítette a Leopard és a Pzh2000 mellett. Szerinte “szinte egészen biztos” a beszerzésük. 98 darab megvásárlását emlegette. Illetve valamilyen “török csoda”-ra is számíthatunk, elsősorban missziós feladatokra. Érdekesség, a Honvédségnél 170 db Leopard 1A5-ről is szó volt, szintén 80 milliárd forintért, ezek helyett jöttek az A7+. Illetve az A7+ képességeinél szerepelt a Saab Barracuda is.

honved, Kishuszár, arbalest and 20 others like this.
  12. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

W
    Wunderwaffe=török csoda.
    Sztem olvas minket. :D

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ezt a szintén 80milliárdot hogy érted? Mi jön annyiért?

14. dudi

dudi Well-Known Member

Nem +nyolcvan milliárd!Annyiba került volna 150db Leopard1 de mi aLeopard 2-t választottuk ugyan ennyiért.

svajcibeka, Dactilus and SilvioD like this.
  15. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Köszi az infókat. Mikor gondolkodtak leo 1 beszerzésén?

16. Anti

Anti Well-Known Member

A szárazföldi erők Kfir-je.

Kishuszár, alfa74, tindalos and 9 others like this.
  17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Édestököm! Leopard1? :eek:
    Most olvastam, hogy Kanada nem tudott mit kezdeni a sajátjaival, így bezúzza őket. Évekig próbáltak belőle pénzt csinálni.

Kishuszár, alfa74, Masztiff and 5 others like this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

Hát látod a németek is megpróbálták olcsóért eladni. :D na annál kidobottabb pénz nem lett volna a világon se.

honved, Masztiff, rappali_ and 3 others like this.
  19. Anti

Anti Well-Known Member

A következő nyolcvan a tuningra? :)

20. Dactilus

Dactilus Active Member

Pontos dátumot nem mondott, de mivel a Leopard 2-esek helyett emlegette mint felmerülő opciót, gondolom még azok bejelentése előtt.

BiancoGasto likes this.

Ezen oldal megosztása