1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Hozzáférhető lesz az előadás valahol valamilyen formában?

kaktusz likes this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Viszont a szám maga felveti, hogy a harckocsi célszám valahol 120 felett lenne alapvetően!
    Az viszont azt jelenti, hogy jelenleg a Z2026 pénzügyi keretszámai határozták meg a 44-et, és valószínüleg ez csak a pillanatnyilag legszükségesebb darabszám. Szóval folyt. köv. :rolleyes:

honved, alfa74, rappali_ and 3 others like this.
  3. Dactilus

Dactilus Active Member

Nem hiszem, felvétel nem készült, diákat sem hiszem, hogy feltöltik, illetve, ha azok elérhetőek lennének, azzal se nagyon mennénk semmire, nem igazán szerepelt rajtuk semmi, a nagy általánosságokon kívül.

Anti likes this.
  4. Lelkeslaikus

Lelkeslaikus Active Member

Nem Leo 2a5 akart ez lenni? Leo 1 cca 1,4 millió €/db áron szerintem nem hihető. Persze lehet hogy tévedek, de nekem soknak tűnik, azért az már elég avittas technika.

alfa74 and independence like this.
  5. krisss

krisss Well-Known Member

Gyanítom előtte azért megtuningolták volna, hogy legyen benne egy kis hozzáadott érték...

honved and svajcibeka like this.
  6. pöcshuszár

Én a darabárra rá sem mentem, de így nekem is inkább 2A5-nek jobban hihetőbbnek tűnik. (a finn üzletre való tekintettel)
    Csak azt nem tudom, hogy honnan vettek volna ennyi 2A5-öt... Vagy ez az ajánlat már elég régi ügy lehet...

7. Dactilus

Dactilus Active Member

Nem, Leopard 1A5-ről volt szó, márcsak azért is, mert említette, hogy cserélni kellett volna a löveget 120mm-re, a 2A5-nek pedig alapból 120mm-es lövege van. (1A5 105mm)
    Illetve, többször is kihangsúlyozta, hogy 1A5. Igyekeztem figyelni fórumtársak, ne tessék kötekedni.

honved, therob, antigonosz and 8 others like this.
  8. Celebra

Celebra Well-Known Member

Sok az a 80Md Ft originált állapotú Leo1A5ökért.Viszont modernizálva,120milis ágyú,új harcelektronika,mexas kiegészitő páncél,modernizált motorral és hajtásláncal,Trophy APSsel.....150db 80Md HuFt-ért.....úgy már nem is olyan rossz-ennyi pénzért

9. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

98 db Pumáról is volt szó és a kerekea 8*8-as nagy valószínűséggel török lesz.
    Csak harcolni ne kelljen velük!
    Volt még videó a Leo3-ról, elég fancy dizájnos lesz.
    Valaki rákérdezett kétszer is a Puma fegyverzetének alkalmasságára, elmismásoltákba választ.

Dactilus likes this.
  10. Lelkeslaikus

Lelkeslaikus Active Member

Így tényleg egyértelmű. Azért legalább az bíztató, hogy nem hagytuk magunkat átb.ni

Kishuszár and zeal like this.
  11. Dactilus

Dactilus Active Member

Annyira nem mismásolta el, csak valamiért mindegyik kérdést nagyon messziről közelítette meg, illetve, szerintem meg sem értette teljesen, hogy pontosan mire is vonatkozik, mondjuk szerintem a kérdező rettenetesen arrogáns volt, de ez az én magánvéleményem.
    Amúgy az a Leopard 3-as irdatlan nagy kamu volt, biztos vagyok benne, hogy nem az lesz.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem ennek semmi közé nincs egymáshoz.

13. pöcshuszár

A 170db harckocsi, az majdnem 4 zászlóalj. Helyette lesz 1. o_O

14. Dactilus

Dactilus Active Member

Megint ott tartunk, hogy nincs hozzá humán erőforrás.

honved, Kishuszár, Ocses and 5 others like this.
  15. Anti

Anti Well-Known Member

Arma vagy Pars legyen inkabb?

16. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Hm... Nem egy nagy darabszám ez a 98... Nehogy valaki azzal jöjjön úgysem lesz hozzá ember!

Kishuszár, rappali_, zeal and 3 others like this.
  17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Pars! :D

18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ez max a nehézdandár igénye lehet.

Kishuszár likes this.
  19. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Mármint ez a Pumára vonatkozik? Én továbbra is sikítófrászt kapok ezektől a lehető legminimálisabb darabszámoktól.
    Ezt régebben is bedobta valaki de úgy tűnik győzött a józan ész, ez lett volna a lehető legorbitálisabb faszság.

Kishuszár and zeal like this.
  20. megazez

megazez Well-Known Member

Az arma úszóképes, a pars nem az, így én az armara szavazok, mivel páncélvédettség és technológia szintjén azonosnak mondhatóak.
    Megemlíteném még, hogy az armyrecognition.com szerint a parsra eddig csak 25mm-es fegyverzetet raktak míg az armára 30mm-es jár, így a lőszer logisztika azonos lehet a pumával.

Ezen oldal megosztása