A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Amikor lelőtték az orosz gépet, akkor a ruszki újgazdagok nem mentek oda, meg is látszódott hirtelen a török gazdasági mutatókon.
Tartott vagy 1 honapig.
Az sokkal jobban fájt nekik, amikor az USA bedöntötte a lírát. Másnéven a "nemzetközi pénzügyi befektetők", leánykori nevükön S. Gyurka és üzleti köre.
De ebből tanultak a törökök, most előre leegyeztették.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Itt valami fogalomzavar van, az USA világhatalom.
ja mert a közel-kelet végülis nem tartozik a világhoz , ha ezt leszámítjuk akkor végülis akkor csak az az 50 valahány usa támaszpont marad a közel-keleten amiről ne is beszéljünk
Az USA: horvátok,albánok,makedonok,montenegro, Ezekből az albánok a leggyengébb láncszem.
Az oroszok: Szerbia,bulgária (vegyesen usával)
Nincs egyedüli nagyhatalom a balkánon. Látszatra igen. De ha jobban belenézünk akkor.... Elég csak azokra a bolgár (részben szerbia,oroszországból eredő) fegyverszállítmányokra gondolni amik a horvátokon mentek keresztül (usa hathatós támogatásával). Biznisz van ezerrel. Fegyver,drog minden......
maradjunk annyiban hogy ez oké , de a nem akarjuk hogy a balkán ami játszótér legyen , ugyanígy a közel-keleten , ha valaki azt hiszi hogy nem az USA (talán még izrael) a közel-keleti nagyhatalom akkor nincs tisztában mennyi ami katona is teljesít szolgálatot külföldön , balkán kb ugyanez , törökök apró kis bohócok hozzájuk képest , nem akarjuk mi hogy az USA ezt bizonyítsa szerintem
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
ja mert a közel-kelet végülis nem tartozik a világhoz , ha ezt leszámítjuk akkor végülis akkor csak az az 50 valahány usa támaszpont marad a közel-keleten amiről ne is beszéljünk

maradjunk annyiban hogy ez oké , de a nem akarjuk hogy a balkán ami játszótér legyen , ugyanígy a közel-keleten , ha valaki azt hiszi hogy nem az USA (talán még izrael) a közel-keleti nagyhatalom akkor nincs tisztában mennyi ami katona is teljesít szolgálatot külföldön , balkán kb ugyanez , törökök apró kis bohócok hozzájuk képest , nem akarjuk mi hogy az USA ezt bizonyítsa szerintem


A kozel kelet csakugy mint a hideghaboru alatt ugy ma is nem mas mint az a regioaholakulonbozo erokozpontok kelet nyugat ( USA OO Kina stb ) osszeernek es surlodnak konfrontalodnak. Olyan mint amikor a tektonikus lemezektalalkoznak. Hogy mi lesz belole hogy valamelyik maga ala gyuri a masikat vagy eppen elkezdik egymast daralni azt nem lehet elore megmondani, de hogy ott osszernek es "dolgoznak" egymason az lathato.

Jelenleg nincs dominans. Eleggeeroegyensuly van. Ez csak akkor bomolhana meg ha valahogy megvernek es elfoglalnak izraelt, mert akkor nem lenne senki ott aki ellensulyt kepezne es ezegyben a gyoztesnek gyozteseknek vindicalna a jogot az iszlam vilag vezeto poziciojara is.

Ha valaki logika alapjan akarja megerteni illetve megjosolni aztami ott tortenik az nagyobbat nem is tevedhetne. A vallas mozgat ott mindent amiben nincs illetve kevesa logika.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Valahol azt olvastam, hogy a siíta és a szunnita tanok között kisebb a különbség, mint a katolikus és a református tanok között. Már nem emlékszem, hol. De szertintem a vallási alapú szembeállítás művi dolog, amivel jól el lehet adni hatalmi igényeket...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Valahol azt olvastam, hogy a siíta és a szunnita tanok között kisebb a különbség, mint a katolikus és a református tanok között. Már nem emlékszem, hol. De szertintem a vallási alapú szembeállítás művi dolog, amivel jól el lehet adni hatalmi igényeket...

Lehet kisebb a különbség, én nem tudom. Azonban európában, ha egy katolikus, egy református mellett elmegy az utcán, még nem ütik agyon egymást. Egy siíta, elmegy egy szunníta mellett, akkor elképzelhető, hogy egyik, elvágja a másik torkát.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
A kozel kelet csakugy mint a hideghaboru alatt ugy ma is nem mas mint az a regioaholakulonbozo erokozpontok kelet nyugat ( USA OO Kina stb ) osszeernek es surlodnak konfrontalodnak. Olyan mint amikor a tektonikus lemezektalalkoznak. Hogy mi lesz belole hogy valamelyik maga ala gyuri a masikat vagy eppen elkezdik egymast daralni azt nem lehet elore megmondani, de hogy ott osszernek es "dolgoznak" egymason az lathato.

Jelenleg nincs dominans. Eleggeeroegyensuly van. Ez csak akkor bomolhana meg ha valahogy megvernek es elfoglalnak izraelt, mert akkor nem lenne senki ott aki ellensulyt kepezne es ezegyben a gyoztesnek gyozteseknek vindicalna a jogot az iszlam vilag vezeto poziciojara is.

Ha valaki logika alapjan akarja megerteni illetve megjosolni aztami ott tortenik az nagyobbat nem is tevedhetne. A vallas mozgat ott mindent amiben nincs illetve kevesa logika.

Valahol azt olvastam, hogy a siíta és a szunnita tanok között kisebb a különbség, mint a katolikus és a református tanok között. Már nem emlékszem, hol. De szertintem a vallási alapú szembeállítás művi dolog, amivel jól el lehet adni hatalmi igényeket...

Lehet kisebb a különbség, én nem tudom. Azonban európában, ha egy katolikus, egy református mellett elmegy az utcán, még nem ütik agyon egymást. Egy siíta, elmegy egy szunníta mellett, akkor elképzelhető, hogy egyik, elvágja a másik torkát.
pont ezért nem mentem bele a dologba , hatalmas off téma a topiknak és soha a büdös életben nem lesz ebből közös nevező itt mert az egyik azt mondja hogy vallás így meg úgy a másik meg azt hogy ja tök jó eszköz a vallás mert ellehet adni még több fegyvert hogy valaminek a nevében öljék szarrá egymást arrafelé, az egész onnan indult hogy valaki látja valaki nem az USA ( amellett hogy világhatalom) óriási tényező a közel-keleten (a balkánon meg lehetnének de nem akarnak , ettől függetlenül, ideküldenek egy ezred villámot és azok a le radírozzák a térképről kb majdnem az egész balkánt ha úgy akarják és a tüskék tartanak , ezért mondtam hogy nem akarjuk hogy bizonyítsák hogy mennyire is vannak jelen a balkánon) a törökök meg néha kapnak egy csontot amivel játszhatnak 1-2 hétig , most is ez megy , térjünk vissza a topikhoz és ilyen vallásba aztán főleg ne itt menjünk bele szerintem :D
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
ja mert a közel-kelet végülis nem tartozik a világhoz , ha ezt leszámítjuk akkor végülis akkor csak az az 50 valahány usa támaszpont marad a közel-keleten amiről ne is beszéljünk

maradjunk annyiban hogy ez oké , de a nem akarjuk hogy a balkán ami játszótér legyen , ugyanígy a közel-keleten , ha valaki azt hiszi hogy nem az USA (talán még izrael) a közel-keleti nagyhatalom akkor nincs tisztában mennyi ami katona is teljesít szolgálatot külföldön , balkán kb ugyanez , törökök apró kis bohócok hozzájuk képest , nem akarjuk mi hogy az USA ezt bizonyítsa szerintem
Nem lehet a közel-keleten regionális hatalom egy észak-amerikai ország. Képtelenség. A világhatalom szóban ott a világ. A világ szó meg a Föld minden pontját takarja. Mielött megsértődsz teljesen feleslegesen,csak gondold végig egy pillanatra.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
pont ezért nem mentem bele a dologba , hatalmas off téma a topiknak és soha a büdös életben nem lesz ebből közös nevező itt mert az egyik azt mondja hogy vallás így meg úgy a másik meg azt hogy ja tök jó eszköz a vallás mert ellehet adni még több fegyvert hogy valaminek a nevében öljék szarrá egymást arrafelé, az egész onnan indult hogy valaki látja valaki nem az USA ( amellett hogy világhatalom) óriási tényező a közel-keleten (a balkánon meg lehetnének de nem akarnak , ettől függetlenül, ideküldenek egy ezred villámot és azok a le radírozzák a térképről kb majdnem az egész balkánt ha úgy akarják és a tüskék tartanak , ezért mondtam hogy nem akarjuk hogy bizonyítsák hogy mennyire is vannak jelen a balkánon) a törökök meg néha kapnak egy csontot amivel játszhatnak 1-2 hétig , most is ez megy , térjünk vissza a topikhoz és ilyen vallásba aztán főleg ne itt menjünk bele szerintem :D
Baszki egész nap azt hittem,hogy ez valami közelkeletes topik. o_O
Jól félrement a téma.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 418
113
minő érdekes, h a lengyelek szerint nem hülyeség vegyesen f16-ot és f35-öt tartani.
Van némi különbség a számokban! Nekünk max., esetleg, talán, nagy jóindulattal 2 század kijönne a büdzséből (26-30db). Ők meg valami 100+-os flottával számolnak, ahol modernizálni akarják az F16-osaikat (48db), valamint még újakat is vehetnek. Továbbá, amikor bejelentették az F-35-öt, akkor arról volt szó, hogy a 32db csak az első részlet....:rolleyes:
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 691
93
Van némi különbség a számokban! Nekünk max., esetleg, talán, nagy jóindulattal 2 század kijönne a büdzséből (26-30db). Ők meg valami 100+-os flottával számolnak, ahol modernizálni akarják az F16-osaikat (48db), valamint még újakat is vehetnek. Továbbá, amikor bejelentették az F-35-öt, akkor arról volt szó, hogy a 32db csak az első részlet....:rolleyes:
nekünk ennek minimum a negyedét-harmadát produkálni kell. politikai akarat kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 418
113
nekünk ennek minimum a negyedét-harmadát produkálni kell. politikai akarat kérdése.
Miért, én mennyit írtam?
De 2 század esetén sem igazán érné meg a 2 különböző gép. 2 század még bőven 1 bázis. Ha széttelepíted, akkor mindenből dupla kell a kiszolgáláshoz, két különböző helyen.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Nem lehet a közel-keleten regionális hatalom egy észak-amerikai ország. Képtelenség. A világhatalom szóban ott a világ. A világ szó meg a Föld minden pontját takarja. Mielött megsértődsz teljesen feleslegesen,csak gondold végig egy pillanatra.
értem mit mondasz , Isten ments hogy ebből sértődés legyen csak azt mondom gondold át végig ( nézz utána térképeken pl ) hány ami bázis van Irán körül (tessék)
a közel-keleten , világhatalom igen , de a közel-keleten nincs nagyobb játékos az amiknál, de erről legyen elég ennyi itt
Lengyel offtopic

2021-35 között kb 134 milliárd dollárból fognak a tervek szerint fegyvereket venni - ez több mint a mi 12 milliárdunk tízszerese...

https://www.armadninoviny.cz/modernizace-polske-armady-2021-2035.html
hááát igen , mondjuk ez elég jól hangzó cikk , igaz nekik kell is költeni rendesen , Trump bácsi még a végén megharagszik :rolleyes:
viccet félretéve , kíváncsian várom hogy ez miben , hogy és mikor fog megvalósulni mert azért annyi pénzből már elég jó vasakat lehet venni
Van némi különbség a számokban! Nekünk max., esetleg, talán, nagy jóindulattal 2 század kijönne a büdzséből (26-30db). Ők meg valami 100+-os flottával számolnak, ahol modernizálni akarják az F16-osaikat (48db), valamint még újakat is vehetnek. Továbbá, amikor bejelentették az F-35-öt, akkor arról volt szó, hogy a 32db csak az első részlet....:rolleyes:
érdekes , eddig ebben a topikban nagyon sokszor példálóztunk a lengyelekkel ,sőt , a politikai vezetés is példálózott velük , mindig azt mondtuk itt hogy Lengyelország osztva 4 az a minimum ami idehaza kéne , na ha ezt most is előhozzuk akkor biza az a 12 milliárd ehhez képest .... igaz ezt ők 35-ig gondolják elverni , mi meg 26-ig a Z2026 keretét ugye , ki tudja , lehet 26 után jön egy még nagyobb hazai program :D :D
Miért, én mennyit írtam?
De 2 század esetén sem igazán érné meg a 2 különböző gép. 2 század még bőven 1 bázis. Ha széttelepíted, akkor mindenből dupla kell a kiszolgáláshoz, két különböző helyen.
a kétgépes üzemelés itthon amúgy sem érné meg még ha picivel nagyobb számokban is gondolkodnánk ( pl 3-4 században) , egyszerűen akármilyen modern típus az üzemeltetés/karbantartás és a logisztikai rémálom és több pénzt visz el mintha lenne egy + század azonos gépből
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 418
113
a kétgépes üzemelés itthon amúgy sem érné meg még ha picivel nagyobb számokban is gondolkodnánk ( pl 3-4 században) , egyszerűen akármilyen modern típus az üzemeltetés/karbantartás és a logisztikai rémálom és több pénzt visz el mintha lenne egy + század azonos gépből
Én olyan 45-50 gépes flotta környékén húznám meg a vonalat, amitől már felmerülhet az ötlet...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
értem mit mondasz , Isten ments hogy ebből sértődés legyen csak azt mondom gondold át végig ( nézz utána térképeken pl ) hány ami bázis van Irán körül (tessék)
a közel-keleten , világhatalom igen , de a közel-keleten nincs nagyobb játékos az amiknál, de erről legyen elég ennyi itt
Feleslegesen győzködsz. Roszul használtál egy fogalmat. Én soha nem állítottam,hogy az usákoknak nincs befolyása,vagy nem a legnagyobb játékosok a közel-keleten! Az valaki más lehetett.
On topic!!!
Kormányinfó 144. részében Gulyás Geri azt mondja,azért vétóztuk a közös EU-s lebaszását a törököknek,mert béketeremtési céllal vannak szíriai kurd területen.
Egyre nagyobb az összeborulás, tutti lesz valami nagyobb beszerzés tőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo