1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. anonim999

anonim999 Well-Known Member

ÉS remélem mi is. Bízok benne, hogy egyeztettünk az izraeliakkal ez ügyben, hogy mi is felszerelnénk a Trophy-t.

Parapitecus and fedett_mókus like this.
  2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hát az utolsó amivel találkoztam,hogy mégis inkább saját lesz.Valamiféle teljesen a torony előtétpáncélzatába integrált csodát.Kicsit szkeptikus vagyok,ez már vagy az 5. APS fejlesztésük-sorozatgyártásig még egy se jutott.Nem lennék meglepve,ha a vége mégis a Trophy lenne.

Parapitecus likes this.
  3. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

4. borisz

borisz Well-Known Member

Az összeszerelés jó felkészülés a javításra. Arra is rá kell készülni, hogy a harci sérüléseket javítsák, talpra állítsák.

A Kfirt tényleg mérné. ;)

Mistralt rá! :hadonaszos:

Mint egy rendes ustawka.

Egy ciprusi cégtől vehetünk?

Kurvára nem tud Leopardot szerelni az, aki T-72-t. Kb. mintha azt mondanád, hogy aki egy MTZ-80-ast meg tud szerelni, az egy új Fendtet is. Fordítva talán-talán, de sok esélyt nem látok rá. Teljesen más világ a kettő.

rejsz felügyelő likes this.
  5. Anti

Anti Well-Known Member

Vagyis gondolom most az a hosszú távú terv hogy átvesszük a német ökoszisztémát - érdekes lenne megtudni hogy pl. egy

Leo, Pzh, Puma, Boxer hány külöböző szerelőt igényel - úgy értem hogy egy ember képes-e mindent megtanulni, illetve hogy azért vannak-e átfedések alkatrész tekintetében stb.

6. borisz

borisz Well-Known Member

Az elvek lehetnek azonosak, a megoldások menetei. Ugyan az a cég tervezte, van rá esély, hogy ugyan azok az emberek is. Ennél konkrétabbat csak az tud mondani, aki járatos a típusokban.

7. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Vége a politikai cirkusznak, most már jöhetnek a vasak!!!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

8. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Hála a jó Istennek, most már eljött a tettek ideje, remélem, hamarosan következik majd bejelentés, IFV láncos terén. Puma, Lynux, Boxer vegyesen. A 4x4-kel vagyok gondban,hogy mi lehetne, ha netán kiesnek a török 4x4-ek. Esetleg USA-ból JLTV Couger? Hirtelen nem is jut eszembe 4x4 vonalon törökök kiesésével mi lenne az ideális beszerzés. Szerintem most már hagyni kéne a német vonalat, esetleg a könnyűbe Iveco Pumákat beszerezni. Számomra a 8x8-as beszerzés lesz érdekes, arra leszek kíváncsi. Tüzérségben a Cesar- t nagyon eltudnám képzelni, na de tudom, ott van az Eva is. És még egy kérdésem volna: jó 4x4-eket honnan lehetne még esetleg beszerezni? Persze a kérdés a fórum minden tagjának szól. :):)

9. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem tudom hogy most vége ennek a cirkusznak hogy egyáltalán lesz e komolyabb bejelentés??
    Én attól tartók hogy a beszerzési lendület meg fog akadni. Max 4x4 et várok. Meg némi pár zl nyi 8x8 at vagy 6x6 ot. A 8x8 at se Boxer vonalon képzelném el. Max még atgm meg légvédelem amire számítanék. Attol tartok hogy a komolyabb szárazföldi technikának a lehetősége "jegelve" lett.

10. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

miből vontad le ezt?

11. tonyo

tonyo Well-Known Member

4x4 et ha ár értékben nézném akkor olasz ivecco. Török szerintem itt már a várható szankciók és egyébb tényezők miatt hacsak már nincs szerződésünk licenc gyártásra akkor nem számítanék.

blitzkrieg likes this.
  12. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem akarok politikát belevonni! Mert akkor repülne a ban :) Privátban majd leirom a véleményemet.

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Majd Karácsonykor :) visszatérünk erre.

14. Anti

Anti Well-Known Member

Csak semmi politika :D

tonyo, SilvioD and blitzkrieg like this.
  15. borisz

borisz Well-Known Member

Nem Iveco LMW?
    Amúgy lehetne Dingo, Fenneck, Wiesel...
    A Ceasar miért lenne nekünk jó? Van valami közös benne, meg a PZH-2000 -ben?

16. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

a hadügy vegytiszta politika. vagy netán tollaslabda? :D

Kishuszár likes this.
  17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Az űrméret? :rolleyes:

18. papi

papi Well-Known Member

Van! KNDS.

19. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Mesélj, mit tudsz? :rolleyes:

20. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Úgy emlékszem @krisss szerint az Iveco jó cuccokat gyárt. (Nekünk megfelelőket.)

Ezen oldal megosztása