A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Szerintem meg mar lerendeltuk a nemetektol azt a bizonyos osszeget... Ifv partjan en mindenkepp valami nemzetkozit latnek olcso uzemeltethetoseggel /alkatresz/ es szamos variacioval. Hogy ne csak mint loveszpancelos alegysegek eroi hasznaljak... /pl szentes is azt a lancos alaptechnikat hasznalja es kaposvar is reszesuljon mint a pancelos mint egyeb logisztikai jarmu valtozatbol.../ egyertelmu hogy ascod./hazai fo alkatreszgyartassal ami civil puacra is kepes termelni./ es a oolitikai kapcsolatok is szorosabbra fuzhetoek. Az eubol kilepni vagyo angliaval /brittanniaval a kissebbel.../ spanyolorszagban aki a tavolsagnak es nem eltero erdekeknek koszonhettoen biztos szallito... Ausztria meg a kisnemetorszag /meg ki is lobbiznak a nemetnel.../ :) /mu az higy kis ausztrianak nem szabad.../ gumikerekesbol meg finn lenygyel piszkalt valtozat bizonyos elemek hazai gyartasaval. /fobb kopo alkatreszek alkatreszei.../ a horvatokkal kozosen is akar egy horvatorszaggal hataros varosba...
Az ASCOD már GDLS gyártású,az meg amcsi cég,szóval mindegy mit akar a spanyol,osztrák duó,ha a jenki tulaj szava dönt.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Keveslik az 500 millió eurot a 44 Leo +24 Pzh 2000-re. Szerintük annak dupla annyi az ára, 1 milliárd euro.
Az a baj, hogy sem itt sem máshol senki nem tudja hogy ki és miért fizet ki valamit.
Pl a magyar állam (mondjuk a bmw-nek) fizet támogatást hogy idejöjjön. Aztán ez valahogyan befolyásol döntéshozót máshol. És így tovább...A magyar -német összefüggéseket senki a világon nem tudja soha megfejteni, hisz gyakorlatilag egy német tartomány vagyunk..voltunk,vagyunk,leszünk..
lehet a fegyver olcsó de cserébe minden bm kocsi csak német.stb...és fordítva ugyanez..az amcsik nem hujék látják tudják, beletörődtek.
A románoknak eladhatnak bármit, itt sajna nem..ez van. Itt az van amit MI azaz a németek akarnak:)))
cserébe kapunk támogatást, csinálhatjuk a műbalhékat...vicc az egész
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Az a baj, hogy sem itt sem máshol senki nem tudja hogy ki és miért fizet ki valamit.
Pl a magyar állam (mondjuk a bmw-nek) fizet támogatást hogy idejöjjön. Aztán ez valahogyan befolyásol döntéshozót máshol. És így tovább...A magyar -német összefüggéseket senki a világon nem tudja soha megfejteni, hisz gyakorlatilag egy német tartomány vagyunk..voltunk,vagyunk,leszünk..
lehet a fegyver olcsó de cserébe minden bm kocsi csak német.stb...és fordítva ugyanez..az amcsik nem hujék látják tudják, beletörődtek.
A románoknak eladhatnak bármit, itt sajna nem..ez van. Itt az van amit MI azaz a németek akarnak:)))
cserébe kapunk támogatást, csinálhatjuk a műbalhékat...vicc az egész

Kit szeretnél ki lépjen a németek helyére?Kína az oroszok vagy az amerikaiak?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Jajj de hany feltorhetrtlen rendszer letezett mar a digitalis tavkozles vilagaba. /eleg egy beiktatott beepitett sugarzo egyseg epsegben valo begyujtese... /azt jatszodik minden mint az enigmanal.... Azthiszi hogy felorhetetlen es nem erti az ellen aztan csokolom... Megegyszer leitom nem azt mondom hogy nem szabad c4isr rendszert alaklmazni hanem azt hogy a harcjarmuvek komunikacioja szakaszon bellul nehogy mar azon menjen... Programozo ide vagy oda az hatalmas adatmennyiseg. Boven eleg ha a szakaszpk a szazad pk val es a zaszloalj torzsel van kapcsolatba... A tobbit majd azok intezik...egy szakaszpknak feljebb nincs dolga ahogy feljebb levo embernek sincs dolga a szakasz pk val mint maximum a zaszloalj parancsnok.
Mondom, hogy ne okoskodj!
- Hallottál már felhasználói jogosultságról? Vagy a kétkulcsos, esetleg ugrókódos titkosításról?
Meg szeretném kérdezni, hogy te a levelező rendszered (gmail?) minden egyes felhasználójának a levelezését látod?
Egy időben? Persze, hogy senki nem tudná feldolgozni, így hát nem is fárasztanak ezzel.
Egy modern C4-es rendszerben akár ugyan azon a terminálon is meg tudod változtatni, hogy milyen adatok jelenjenek meg. Egy jól megtervezett C4-es rendszerben minimális az adatforgalom. Ráadásul skálázhatónak is kell lennie.
Lehet, hogy fel lehet törni egy bonyolult titkosítású alegységszintű eszközt, csakhogy értelmetlen. Mert olyan sok processzoridőt igényel (tábori körülmények között), hogy ha meg van spékelve egy ugrókódos rendszerrel is, akkor mire feltörik addigra már megváltozott a titkosítás.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 527
72 523
113
Legyen meg itt is...


Bemutatkozik a Vezetésbiztosító és Támogató Alközpont, illetve a Támogató Zászlóalj az új mozgókonyhával...

72988208_438083373579699_8676991118073659392_o.jpg


73513753_438083386913031_1518198259699417088_n.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
Es akkor ez mar jó is így. Az a sok per jel is. Néha azt sem tudom miről ír, milyen témahoz szolsz hozzá vagy kinek válaszolsz mert annyira szét van az egesz tördelve.
Engem meglep, hogy van aki megpóbálja elolvasni. Egyszerűen megfájdul a fejem az írásaitól, szóval szimplán átgörgetem.Tudom, hogy néha tök jókat ír, meg nem troll, de nem ér meg egy fejfájást. :(
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Srácok, ne haragudjatok, de ez kurvára nem okés. Miért kell mindig belekötni szegény Szittyába? Értem, nehezen olvashatóak a hozzászólásai, néha sületlenségeket állít. De most komolyan, ide kell böfögni hasonlóan színvonalas magánvéleményeket és személyeskedni, minthogy “Egyszerűen megfájdul a fejem az írásaitól, szóval szimplán átgörgetem”? Próbáljunk már meg egy kicsit emberek lenni, és ezeket megtartani magunknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Srácok, ne haragudjatok, de ez kurvára nem okés. Miért kell mindig belekötni szegény Szittyába? Értem, nehezen olvashatóak a hozzászólásai, néha sületlenségeket állít. De most komolyan, ide kell böfögni hasonlóan színvonalas magánvéleményeket és személyeskedni, minthogy “Egyszerűen megfájdul a fejem az írásaitól, szóval szimplán átgörgetem”? Próbáljunk már meg egy kicsit emberek lenni, és ezeket megtartani magunknak.

Kérték már páran teljesen korrekt módon nem egyszer...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Srácok, ne haragudjatok, de ez kurvára nem okés. Miért kell mindig belekötni szegény Szittyába? Értem, nehezen olvashatóak a hozzászólásai, néha sületlenségeket állít. De most komolyan, ide kell böfögni hasonlóan színvonalas magánvéleményeket és személyeskedni, minthogy “Egyszerűen megfájdul a fejem az írásaitól, szóval szimplán átgörgetem”? Próbáljunk már meg egy kicsit emberek lenni, és ezeket megtartani magunknak.
Mert olyan, mintha egy komolyzenei koncerten időnként átszaladna egy macska a zongora billentyűin.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Átnéztem a sokat emlegetett STANAG Level of Ballistic Threat táblázatot. Kérdésem a következő: Van most olyan 8x8 APC vagy lánctalpas IFV a piacon, ami STANAG Level 5 vagy Level 6 páncélzattal úszóképes?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Átnéztem a sokat emlegetett STANAG Level of Ballistic Threat táblázatot. Kérdésem a következő: Van most olyan 8x8 APC vagy lánctalpas IFV a piacon, ami STANAG Level 5 vagy Level 6 páncélzattal úszóképes?
Számunkra elérhető?
Az AMV 28A tud úszni (úszófeltétekkel) és elvileg szemből tudja a STANAG 6-ot (30mm APFSDS-nek ellenáll, ha jól emlékszem 1000m-nél messzebbről). De az AMV páncélzata skálázható. Mint megtudtam itt az XP is páncélozható olyan custom módban, hogy úszóképes legyen.
Láncosból talán a Borsuk meg a K21, de szerintem azok csak max STANAG 4-ig. Vagy kompromisszum, és szemből sok páncélt kapnak, de körben maradnak papírok...