1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. megazez

megazez Well-Known Member

Nagy kedvencem az AK, de a kibaszott pr-os nem tudna a kép erejéig brent odarakatni?

Kishuszár and alfa74 like this.
  2. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát ha most még ez van ott rendszerben, miért tennék?

tomsinner likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Mivel nem harcoló alakulat ott még mutatóba sincs bren.

4. Fennek

Fennek Well-Known Member

Engem meglep, hogy van aki megpóbálja elolvasni. Egyszerűen megfájdul a fejem az írásaitól, szóval szimplán átgörgetem.Tudom, hogy néha tök jókat ír, meg nem troll, de nem ér meg egy fejfájást. :(

5. Dactilus

Dactilus Active Member

Srácok, ne haragudjatok, de ez kurvára nem okés. Miért kell mindig belekötni szegény Szittyába? Értem, nehezen olvashatóak a hozzászólásai, néha sületlenségeket állít. De most komolyan, ide kell böfögni hasonlóan színvonalas magánvéleményeket és személyeskedni, minthogy “Egyszerűen megfájdul a fejem az írásaitól, szóval szimplán átgörgetem”? Próbáljunk már meg egy kicsit emberek lenni, és ezeket megtartani magunknak.

Celebra, yrkon, KoviUbi and 6 others like this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Kérték már páran teljesen korrekt módon nem egyszer...

7. borisz

borisz Well-Known Member

Mert olyan, mintha egy komolyzenei koncerten időnként átszaladna egy macska a zongora billentyűin.

Kishuszár, SilvioD and arcas like this.
  8. Septimus

Septimus Member

Átnéztem a sokat emlegetett STANAG Level of Ballistic Threat táblázatot. Kérdésem a következő: Van most olyan 8x8 APC vagy lánctalpas IFV a piacon, ami STANAG Level 5 vagy Level 6 páncélzattal úszóképes?

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Számunkra elérhető?
    Az AMV 28A tud úszni (úszófeltétekkel) és elvileg szemből tudja a STANAG 6-ot (30mm APFSDS-nek ellenáll, ha jól emlékszem 1000m-nél messzebbről). De az AMV páncélzata skálázható. Mint megtudtam itt az XP is páncélozható olyan custom módban, hogy úszóképes legyen.
    Láncosból talán a Borsuk meg a K21, de szerintem azok csak max STANAG 4-ig. Vagy kompromisszum, és szemből sok páncélt kapnak, de körben maradnak papírok...

10. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Ezt a táblázatot megtudnád osztani velünk?
    A látott adatokból, értékekből szerintem könnyebben megkapod a választ...:rolleyes:

11. Septimus

Septimus Member

Persze.
    Level 1: Véd 5.56mm és 7.62mm normál lőszer ellen (30m távolság)
    Level 2: Véd 7.62mm acélmagvas lőszer ellen (30m távolság)
    Level 3: Véd 7.62mm tungsten lőszer ellen (30m távolság)
    Level 4: Véd 14.5mm lőszer ellen (200m távolság)
    Level 5: Véd 25mm tungsten gépágyú lőszer ellen (500m távolság)
    Level 6: Véd 30mm tungsten gépágyú lőszer ellen (500m távolság)

anonim999 likes this.
  12. Celebra

Celebra Well-Known Member

Akkor elvileg a Patria XP szemböl Level 6,oldalrol Level 4 APC kialakitásban úszóképesen.De azért mérget ne vegyél pá,mert az a 30milis tubgsten lehet egy 30x113 acél nyil,de lehet 30x175 urán sabot is,és az utóbbi után lehet,hogy égni fog[​IMG]

13. emel

emel Well-Known Member

A tungsten az nem lehet sem acél sem urán, mert az magyarul wolfram, de lehet esetleg wolfram-karbid.

Ocses, krisss and fedett_mókus like this.
  14. Celebra

Bocs,de én ugy tudtam,hogy a tungsten csak nehézfém nyilat jelent.Konkrét anyagot nem.De ettől függetlenűl,több féle 30milis lőszer,és mégtőbb féle lvedék van

15. rudi

rudi Well-Known Member

Tungsten = Wolfram
    (TUNGSRAM = TUNGSten + wolfRAM)

fishbed, Ocses and Celebra like this.
  16. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Én nem láttam sehol, hogy az AMV28A tudná a Stanag 6 szintű védelmet. Kaphatnék valamilyen doksit róla?

17. emel

emel Well-Known Member

Az angol "tungsten" az konkrétan a wolfram-anyagot jelenti magyarul, tehát pl. a "tungsten ball" az wolfram-gömb/golyó.

Ocses and Celebra like this.
  18. Celebra

Akkor ezek szerint wolfrám lövedékre adják meg.De melyik lőszerre?

19. rudi

rudi Well-Known Member

Teszteléshez - az összehasonlíthatóság érdekében - standard csöveket, töltetet és lövedékeket használnak pl.:

20. Celebra

Az eddig rendben van,de ez a standard melyik lőszernek felel meg?

Ezen oldal megosztása