1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. rudi

rudi Well-Known Member

A STANAG ballisztikai védelmi besorolás a standarnak megfelelő tesztek eredményeit tükrözik.
    Az egyes lőszerek értékeit össze lehet hasonlítani hogy a teszt során használt lövedék kezdősebességével, tömegével valamint anyagával és ez a páncélátütésre is v.színű jó közelítést fog adni.

2. Anti

Anti Well-Known Member

Kiváncsi vagyok hogy ez a mai "erővel megvédjük a határt " ötlet Baku-ban született-e. Nem azért keverik a ... hogy tudják a török fegyverüzletet valahogy eladni?

Terminator likes this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred - Tetris challenge

"Egy Villamos ácsműhely bemutatásával próbáltunk eleget tenni az MH 86. Szolnoki Helikopter Bázis kihívásának."

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

Anti and zeal like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Mármint ami körkörösen?

6. Loken

Loken Well-Known Member

Most látok a villamoson egy bakát terepszínű gyakorlóban. Nem látok vállapot, csak a mellkasa közepén a gombolós részén van egy függőlegesen két csillaggal. Mi ez az új hülyeség?

7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A Leo 2-es topivban már bekerült az idei ILÜ bemutató ránk nézve is érdekes része. Azonban talán érdekes lehet pár embernek a teljes (vagy majdnem teljes) bemutató egyéb része is.
    Ezen a Youtubos csatornán szépen betaggelve elérhető szinte az egész. Jó szórakozást! :rolleyes:

Schurrer likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Gyanítom, hogy valami airsoftos lehet, csütörtök este van Pesten Airsoft aréna.

Kishuszár, ic400bk and Loken like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Vállap?Az már vagy 30 éve nincs...

Kishuszár, Ocses, Loken and 3 others like this.
  10. Loken

Loken Well-Known Member

Igen Újpesten láttam, de a jobb vállán barna színű csapat jelzés volt a balon meg a honvédség szokványos trikolórja a gyakorló meg ez a most rendszeresített használt britt volt.
    Nem is ez a lényeg...Ki az az idióta aki a mellkasán hirdeti milyen rangja van. Mintha egy célkeresztet rajzolna oda a mesterlövésznek, hogy ide lőjetek. Erről a Forest Gump bejátszás ugrik be amikor megérkeznek Vietnamba a társával és Dan Hadnagy szakaszához kerülnek. Tisztelegnek neki mire ő lecseszi őket, hogy ne tegyék mert mindenhol Vietcong mesterlövészek vannak akik a tisztekre vadásznak.
    Hát ez a "hirdetőtábla" effektus sokkal rosszabb ennél...

antigonosz likes this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

Te láttad már a 15M egyenruhát ? Vagy a NATO hadseregek egyenruháit ? 80%-ban a mellkason van a rendfokozat
    Műveleti területen eleve leveszed a rendfokozatot, vagy pedig a alacsony láthatóságú van rajtad. .

Normál és alacsony láthatóságú rendfokozat.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Mert ha mindkét válladon vagy galléron van az mi?

BiancoGasto likes this.
  13. arcas

arcas Well-Known Member

Csemege:

2 napos vidi, még nem láttam itt...mint ha csak a 26 utáni magyar haderőt mutatnák be :rolleyes:

14. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes hír és lehet hogy hatással lehet a Magyar IFV beszerzésre is...
    A Cseh védelmi miniszter bejelentett hogy a határidőig HÁROM pályázat érkezett a $ 2,2 milliárdos (210 jármű) IFV beszerzési projektre:
    - Ascod - General Dynamics European Land Systems,
    - CV90 - BAE Systems,
    - Lynx - Rheinmetall

És a meglepetés:
    "The fourth invited bidder, PSM Projekt System & Management GmbH, a joint venture between Germany’s Krauss-Maffei Wegmann and Rheinmetall, which makes the Puma, decided not to submit an offer because the companies believe the tender would require a costly rebuild of the vehicle to comply with its terms, the Czech ministry said in a statement."
    Magyarán a Csehek ragaszkodtak a 8+3-as kialakításhoz ezért a Puma - annak ellenére hogy a teszten az szerepelt a legjobban - már biztosan nem lesz kiválasztva.

Ezek után szerintem a Lynx a leg esélyesebb...

15. arcas

arcas Well-Known Member

Hát, ...a fentiek szerint igen. Nekem mindkét német cica ugyanakkor szimpi,...

svajcibeka likes this.
  16. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Szerintem az ascod sem esélytelen a pandúrok mellé.

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

ÁÁ!
    Szinte biztos, hogy az ASCOD lesz a megfejtés!
    A Pandur 2-jük is már tőlük van. Egy bevált bagázzsal könnyebb lesz egyezkedni. Meg az ASCOD az állami tulajdonú VOP CZ-vel bútorozna össze a hazai gyártáshoz....

18. arcas

arcas Well-Known Member

Mármint a cseheknek?

19. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Nagy tétben le merem fogadni, hogy ASCOD lesz, alaphangon , legalább ilyen mennyiségnél, minimum 200 millát megspórolnak,mert szerintem tuti, jó üzletet fognak kötni. Szerintem mi egy Lynx - Boxer párossal tudnánk jó vételt csinálni. Ha netán a könnyű dandárba német 6x6-ost (Fuchs) vennénk, akkor meg főleg. Szó volt róla a fórumban, hogy a könnyűbe ez sem lenne rossz.

independence likes this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

A könnyű dandár attól könnyű,hogy nincs benne APC vagy IFV.

Ocses likes this.

Ezen oldal megosztása