1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Lehetőség van nagyon sok mindenre :)

2. borisz

borisz Well-Known Member

Kf... khmm ...ir! ;)

Én úgy látom, hogy két lehetőségünk van. Vagy F-35, vagy Gripen E. Utóbbi esetben viszont a meglévő Gripeneket is fel kellene húzni a szintre.
    F-35-ből meg magában is kellene szerintem vagy 20 darab, ha két századot nem is tudunk kiköhögni. Hiába penge gép ugyan is, 1 századnyi nem tud mindenhol ott lenni.

emel and Kishuszár like this.
  3. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Szerintem ez volna a reális.Ha csak mi kezelnénk a gépeket 6 perc alatt a Mig 29 sorsára jutnának. Valószínűleg a Gripen E elég is nekünk a gazdaság nem fog mindig hasítani

Kishuszár likes this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Persze, megvizsgálni mindent meglehet, de itt is felmerül hogy mit csinálsz a frissen a tulajdonodba került C/D-kel?
    Ha a C/D-k mellé veszel E/F-ket akkor megint jön az hogy két eltérő típust üzemeltetsz (eltérő hajtómű, avionika, stb…)

Amúgy én nem látom hogy mi az a szignifikáns előny ami miatt Gripen E/F-t kellene választani.
    A C/D-t u.úgy fel lehet hozni az E szintjére (radar, EW, hajtómű fejlesztés stb…)
    A meglévő C/D gépekben bőven van még üzemidő tartalék, nem indokolt fiatalabb gépeket keresni.
    Az egyetlen amit nem lehet a C/D-vel megcsinálni hogy E/F-nek kettővel több fegyver tartója van.
    Szerintem az a két pilon csekély áldozat lenne azért hogy sok $100 millióval olcsóbban megússzuk a fejlesztést.

emel, zeal and pöcshuszár like this.
  5. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Az ő nevében is elnézést kérek!

anonim999 and Kishuszár like this.
  6. Celebra

Celebra Well-Known Member

Sajnos a kozgazdaságtan a háborúban is játszik.Pl egy Párduc hiába ért fel 6 Shermannal,ha a gyártás és üzemeltetés erőforrásigénye akkora volt,hogy ugyanakkorábol 12 shermant/T34t tudtak kiállitani ellene.Rideg,undoritó és kegyetlen dolog,de ez van.
    Repülőkre leforditva,hiába szebb a Gripen E a tejterméknél,ha egy Gripen E század árábol felszerelhetsz és üzemeltethetsz 3század kefirt.Itt bevesszük a számitásba a harcértéket.Vegyük a Gripen E harcértékét duplájának öreg zsidóénak.Szerintem nincs annyi,de vegyük.Vagyis ugyanakkora pénzkupacbol mésfélszer akkora harcértéket állitasz ki kefirből,mint skyrtböl.Valójában többet,mert a nagyobb géplétszám miatt jobbak a taktikai lehetőségeid.Na ez a háború közgazdaságtana.
    Nem számit,hogy melik gép a kedvencümk.Nekem példul a Rafale a kedvencem.Egyszerűen gyönyörű.De az számit,hogy adott erőforrásbol hogy lehet a legnagyobb harcértéket kihozni.Kfir C10(ez lényegében egy korai block60) kifejezetten csúnya azzal a nagy zsidó orrával,nem tetszik.De nem szépségversenyt kell vele nyerni,hanem háborút.
    És akkor még bele se mentünk,hogy tulajdonképpen mire is kell az a hadsereg?Mi lesz a feladata?Milyen várható viszonyok között?Ha ezeket a dolgokat megvakarjuk,rögtn kiderl,hogy ez a Z2026 program egyáltalán nem a önálló honvédelmi képességről szol.Az eddig körvonalazódó dolgok egy kicsi nehét gépesitett dd-ról szlnak,amit fel lehet ajánlani NATO feladatokra.

ravenlord likes this.
  7. tonyo

tonyo Well-Known Member

Most egy hülyeséget lökök be. A kefirtől már herotom van. F-15 ös mennyire járható út lenne?

8. Celebra

Dehogy elszakadjak a tejtermékemtöl-ami amúgy is igaz,most is éppen egy áfonyás skyrtet hamiztam-és alkalmazkodjunk az időkzben bekvetkezet változásokhoz.Mert közben kiderült,hogy a mi vegyesturmix(C trzs,A szárnyak)gépeink 0 maradványértéken kerülnek a tulajdonunkba,és a vikingek meg jelen állás szerint piacra dobják a használt C skyrtjeiket.Meg kell vizsgálni,hogy milyen áron kaphatunk használt Gripeneket,és mennyibe kerülne azokat a saját gépekkel együt,egységesitve korszerűsiteni.Na,ezt becsülje meg valamelik szakértő szaki.Meg azt is,hogy ezek a gépek még meddig lesznek értelmesen(üzembentartás+harcérték) hadrendben tarthatóak.
    De a Gripen E szerintem nem jó választás.Egy árkategória az F35tel,jóval kisebb harcértékkel.De szerintem még az F16V-vel szemben is lazán elvérzik a háború közgazdaságának porondján

9. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ha lejár a lízing, akkor nem kell perkálnunk semmit s miénk lesznek a madárkák? Ez mikor derült ki?

10. dudi

dudi Well-Known Member

Ha kell is akkor is alig valamit,persze repülő mércével mérve.

kaktusz likes this.
  11. Celebra

Azt hiszem idén tavasszal.Rudi vagy Molni be is montirozták a szerződést.

kaktusz likes this.
  12. Celebra

Röhögni foksz,de anno a Boeingtől kaptunk ilyen ajánlatot,hogy vegyünk 2század használt-felújitott F15At

13. fedett_mókus

Semennyire , minek hoznál 4. gen gepet 4 gen gép helyére?? Kidobsz sok sok pénzt és semmivel nem lesz “ütősebb” légierő

14. Celebra

Na,ez megint miféle kijelentés?Gripen C harcértéke ugyanakkora mint egy F15Xé?Neeeeemááááá!

15. fedett_mókus

Újra megkérdezem , minek hozol 4.genes gép helyére 4.gen gépet?

arcas likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy arra, hogy nem fogunk 4. genest 4. genesre cserélni mérget vehettek....

17. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Tudja valaki, mekkora lesz a gépek maradványértéke? 0, 10, 20, 40%?

18. fedett_mókus

Magyarázd el ezt Celebrának légyszives... nekem most nincs erőm és úton is vagyok

Kishuszár likes this.
  19. rudi

rudi Well-Known Member

ld. Gripen topic

fedett_mókus likes this.
  20. Celebra

Gripen E hányadik generációs?

Ezen oldal megosztása