A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Sztem a kurd háború tükrében ez drága pezsgő lesz. Főleg a negativ politikai hozadéka miatt.
Ha elül a háborús konfliktus, az megint más helyzet, de most öngól. És jelenleg nem látom, hogy megérné 20-30 vasért. Persze nem látok mindent......

Kérdés az is a hvg infója mennyire megbízható, mennyire zavarkeltés.
Érdeklődve figyelem meddig tudjuk feszíteni a húrt.
Nyilván a legtöbb Eu politikus egy fajankó, és a Német multik bábja, de egyszer talán bennük is el fog pattanni valami...
Nem elég hogy kilopjuk a szemüket, lesz@rjuk azokat a dolgokat amik fontosak nekik (Kurdok, migránsok), most még tûntetőleg fegyvert is veszünk az Eu által kollektíve utált Kardigántól.
Én komolyan drukkolok hogy bejelentsék az üzletet :D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Csak ha azt vizsgáljuk, hogy mi jelenthet ránk veszélyt, akkor kizárólag az, hogy felborul a status quo és a szomszédaink nekünk esnek. Ebben az esetben a Natora nem számíthatunk. Igaz, ezt még kimondani sem szabad, de számunkra ez volna a fontos. Na akkor mihez kezdünk.
Mikor növünk már ki ebből a “szomszédaink nekünk esnek “ hülyeségből ??? Hányszor meg hányszor le lett vezetve hogy egyik se tudja mégcsak megvédeni magát se , nemhogy majd támadjon ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 597
113
Érdeklődve figyelem meddig tudjuk feszíteni a húrt.
Nyilván a legtöbb Eu politikus egy fajankó, és a Német multik bábja, de egyszer talán bennük is el fog pattanni valami...
Nem elég hogy kilopjuk a szemüket, lesz@rjuk azokat a dolgokat amik fontosak nekik (Kurdok, migránsok), most még tûntetőleg fegyvert is veszünk az Eu által kollektíve utált Kardigántól.
Én komolyan drukkolok hogy bejelentsék az üzletet :D
Mivel a 70%-át a baromságoknak amit magyaráznak ők sem hiszik el meg a lakosság is kilóméteres magasságból szarik az egészre egypár hőbörgő foggyos hippin kívül szerintem nemigen fog sok vizet zavarni a dolog.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Mikor növünk már ki ebből a “szomszédaink nekünk esnek “ hülyeségből ??? Hányszor meg hányszor le lett vezetve hogy egyik se tudja mégcsak megvédeni magát se , nemhogy majd támadjon ...
Régen se voltak erősebbek mégis megtörtént... Sok lúd disznót győz... Főleg ha valamelyik szarkeverő nagyhatalom még rá is játszik valamilyen aljas céltól vezérelve.... Szóval nekünk potenciális veszélyt csak a szomszédok jelentenek... Mali, Kuba, stb. nem hiszem, ha meg nagyhatalom jönne akkor csak az átjutásuk gyorsítására kell összpontosítani...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Az egyetlen messzemenő következtetés, amit a történelemből megtanulhattunk az az, hogy kiszámíthatatlan az alakulása.
Oké de egy háború még mindig nem tör ki egyik napról a másikra minden előjel nélkül + még mindig egyik se tudna még védekező háborút se folytatni , ennyire azért kiszámítható a dolog egy pici logikával
 
H

Hummen23

Guest
Oké de egy háború még mindig nem tör ki egyik napról a másikra minden előjel nélkül + még mindig egyik se tudna még védekező háborút se folytatni , ennyire azért kiszámítható a dolog egy pici logikával

A beszerzések pedig még lassabban mennek. Pl 26-olyan messze van, hogy abba beleférne egy világháború kitörése és befejezése is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Régen se voltak erősebbek mégis megtörtént... Sok lúd disznót győz... Főleg ha valamelyik szarkeverő nagyhatalom még rá is játszik valamilyen aljas céltól vezérelve.... Szóval nekünk potenciális veszélyt csak a szomszédok jelentenek... Mali, Kuba, stb. nem hiszem, ha meg nagyhatalom jönne akkor csak az átjutásuk gyorsítására kell összpontosítani...
Még mindig nem jelent ránk veszélyt egyik szomszéduk sem
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Inkább ezt emelném ki. 2026 után esedékes lesz a gripenek cseréje. Viszont a 3500 milliárdban nincs betervezve. Csillagászati árban lenne.
Nekem ebből az esik le. Kicsit szétnéztek a piacon. Gondolom puhatoloztak ár szempontjábbol is és miuttán meglátták a kalkulációt dobtak egy hátast. (F-35 re gondolok). Nagyon vastagon foghatott az a ceruza.
Hát szerintem még maradnak a gripenek egy darabig. Vajon milyen árral számolhatak az amcsik? Gondolom 5 gen gep jöhet csak szóba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 289
76 868
113
Inkább ezt emelném ki. 2026 után esedékes lesz a gripenek cseréje. Viszont a 3500 milliárdban nincs betervezve. Csillagászati árban lenne.
Nekem ebből az esik le. Kicsit szétnéztek a piacon. Gondolom puhatoloztak ár szempontjábbol is és miuttán meglátták a kalkulációt dobtak egy hátast. (F-35 re gondolok). Nagyon vastagon foghatott az a ceruza.
Hát szerintem még maradnak a gripenek egy darabig.

Értelemszerűen nem vagyok ellene ha modern dolgokat veszünk de nem vagyok benne biztos,hogy az lesz a legfontosabb,hogy lecseréljük a Gripent,nem vagyunk mi olyan gazdagok és sok mindenre kell a pénz ebben az országban...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Inkább ezt emelném ki. 2026 után esedékes lesz a gripenek cseréje. Viszont a 3500 milliárdban nincs betervezve. Csillagászati árban lenne.
Nekem ebből az esik le. Kicsit szétnéztek a piacon. Gondolom puhatoloztak ár szempontjábbol is és miuttán meglátták a kalkulációt dobtak egy hátast. (F-35 re gondolok). Nagyon vastagon foghatott az a ceruza.
Hát szerintem még maradnak a gripenek egy darabig. Vajon milyen árral számolhatak az amcsik? Gondolom 5 gen gep jöhet csak szóba.
Péntek óta erről folyik a diskurzus...
https://forum.htka.hu/threads/a-mag...fejlesztési-irányai.499/page-2912#post-605172
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Értelemszerűen nem vagyok ellene ha modern dolgokat veszünk de nem vagyok benne biztos,hogy az lesz a legfontosabb,hogy lecseréljük a Gripent,nem vagyunk mi olyan gazdagok és sok mindenre kell a pénz ebben az országban...

Ehhez tegyük hozzá, feltehetően közvetlen szomszédaink sem fognak 5. gen gépekkel rendelkezni még sokáig. Kelet Európában, a lengyeleket tudom elképzelni F-35 gépekkel, az elkövetkező 20 évben.