A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Valamivel biztos, ha ilyen lelkesek voltak a franciák...

"a franciák kimagaslóan jó, 1% alatti kamattal biztosítanak kormányközi kölcsönt az üzlethez. Az 551 millió eurós költséget a francia kormány és több európai bank bevonásával fogják előteremteni. A francia kereskedelmi minisztérium közleményében megerősíti a kormánygaranciát a kölcsönnel kapcsolatban."
Magyarul hitelből veszik, és mert az ukrán stabilitásban nem bíznak annyira a bankok, ezért a franciák kezességet vállalnak. Ez kb. olyan, mintha építenék egy házat, amit a vevő hitelből megvesz, de én vagyok a kezes, hogy fizetni fog. Aha. Jó üzlet :)))
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Magyarul hitelből veszik, és mert az ukrán stabilitásban nem bíznak annyira a bankok, ezért a franciák kezességet vállalnak. Ez kb. olyan, mintha építenék egy házat, amit a vevő hitelből megvesz, de én vagyok a kezes, hogy fizetni fog. Aha. Jó üzlet :)))
valamiből a franciáknak is kell a pénz , ha már olyan nagy rendeléseket nem kaptak idén eddig
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 124
113
Na Trumpli feloldotta a szankciókat. Jöhetnek a török vasak :D (Utánna meg a garanciás reklamációk) :)

Én azért még tartok attól hogy a HVG-ben egy nullát elírtak. 10 millió euró? Abból lassan csillagszórót se tudsz már venni nemhogy 20-30 járművet. A töröröknek egy tíz milliós deal elég megálázó lenne szerintem. Kardigán meg újabban atomot is szeretne :rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Én azért még tartok attól hogy a HVG-ben egy nullát elírtak. 10 millió euró? Abból lassan csillagszórót se tudsz már venni nemhogy 20-30 járművet. A töröröknek egy tíz milliós deal elég megálázó lenne szerintem. Kardigán meg újabban atomot is szeretne :rolleyes:
Én meg attól, hogy most fognak hozzáírni egyet.... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Én azért még tartok attól hogy a HVG-ben egy nullát elírtak. 10 millió euró? Abból lassan csillagszórót se tudsz már venni nemhogy 20-30 járművet. A töröröknek egy tíz milliós deal elég megálázó lenne szerintem. Kardigán meg újabban atomot is szeretne :rolleyes:
bőven sok is az a 10 millió nekik
Én meg attól, hogy most fognak hozzáírni egyet.... :)
csak nem :D
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 124
113
https://www.armadninoviny.cz/leopard-vs-black-panther-hledani-polskeho-tanku-nove-generace-vlk.html

Elmélkedés a lengyel tankok jövőjéről. Ami számunkra érdekes lehet hogy a FAZ szerint a német-francia csoda leghamarabb 2038-ra lesz kész, egyik félnek sem érdeke nagyon erőltetni a fejlesztést hisz mindkét ország modern tankokkal rendelkezik, már most tudni hogy késés lesz miven van vita a felek között. Ja meg hogy a lengyelek főszerepet akarnak a programban mondván hogy ők vennék meg a legtöbbet az új tankból. :D

Magyarul 2018-19-ben a 7-es León kívül nekünk egész egyszerűen nincs más alternatíva ha nem akarunk még 20+ évet várni.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
https://www.armadninoviny.cz/leopard-vs-black-panther-hledani-polskeho-tanku-nove-generace-vlk.html

Elmélkedés a lengyel tankok jövőjéről. Ami számunkra érdekes lehet hogy a FAZ szerint a német-francia csoda leghamarabb 2038-ra lesz kész, egyik félnek sem érdeke nagyon erőltetni a fejlesztést hisz mindkét ország modern tankokkal rendelkezik, már most tudni hogy késés lesz miven van vita a felek között. Ja meg hogy a lengyelek főszerepet akarnak a programban mondván hogy ők vennék meg a legtöbbet az új tankból. :D

Magyarul 2018-19-ben a 7-es León kívül nekünk egész egyszerűen nincs más alternatíva ha nem akarunk még 20+ évet várni.
most jöhetnek a "jaj de idióták ott vannak nekik a tök jó T72-es tankok csak fel kell őket tuningolni' szurkolók :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 526
72 522
113
Magyarul hitelből veszik, és mert az ukrán stabilitásban nem bíznak annyira a bankok, ezért a franciák kezességet vállalnak. Ez kb. olyan, mintha építenék egy házat, amit a vevő hitelből megvesz, de én vagyok a kezes, hogy fizetni fog. Aha. Jó üzlet :)))

Egyreszt a legrosszabb esetben a francia allam igy tamogatja a francia ipart, masreszt ha allamkozi szerzodes, akkor szerintem valoszinubb hogy valamivel fizetni fognak az ukranok, mintha csak az Airbus-szal szerzodtek volna. A franciak tulajdonkeppen piacot vettek a francia termékeknek.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Shadow

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
Egyreszt a legrosszabb esetben a francia allam igy tamogatja a francia ipart, masreszt ha allamkozi szerzodes, akkor szerintem valoszinubb hogy valamivel fizetni fognak az ukranok, mintha csak az Airbus-szal szerzodtek volna. A franciak tulajdonkeppen piacot vettek a francia termékeknek.
Maradjunk annyiban ez egy kockázatos xar biznisz.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Én meg attól, hogy most fognak hozzáírni egyet.... :)
Azon kívül, hogy török, van valakinek komoly, értékelhető érve a török haditechnika ellen? Voltak olyan üzletek, amikor a vevő visszalépett a minőség miatt?
A második legerősebb NATO-tag, fegyverexportja az elmúlt 4 év alatt 170%-kal nőtt, szinte minden területen hatalmas pénzeket invesztálnak a kutatás-fejlesztésbe, szárazföld, légierő, szenzorok, C4ISR...
Komolyan érdekelne egy hozzáértő véleménye.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Azon kívül, hogy török, van valakinek komoly, értékelhető érve a török haditechnika ellen? Voltak olyan üzletek, amikor a vevő visszalépett a minőség miatt?
A második legerősebb NATO-tag, fegyverexportja az elmúlt 4 év alatt 170%-kal nőtt, szinte minden területen hatalmas pénzeket invesztálnak a kutatás-fejlesztésbe, szárazföld, légierő, szenzorok, C4ISR...
Komolyan érdekelne egy hozzáértő véleménye.

Papíron a második legerősebb,aztán az alapján amit Szíriában műveltek...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Azon kívül, hogy török, van valakinek komoly, értékelhető érve a török haditechnika ellen? Voltak olyan üzletek, amikor a vevő visszalépett a minőség miatt?
A második legerősebb NATO-tag, fegyverexportja az elmúlt 4 év alatt 170%-kal nőtt, szinte minden területen hatalmas pénzeket invesztálnak a kutatás-fejlesztésbe, szárazföld, légierő, szenzorok, C4ISR...
Komolyan érdekelne egy hozzáértő véleménye.
a kérdésedre azért nem lehet teljesen korrekten válaszolni mert minősített ha ezeket kihagyjuk akkor azt lehet/kell elmondani a török vasakról hogy nem egészen felhasználó barátok , ezért nagyon sok a negatív vélemény róluk , lásd az új vasakban egy kb 170 centis ember fél el normálisan/kényelmesen felszerelés nélkül (én 191 vagyok , meglehetett dögleni kb)
nem vagyok hozzáértő ugyan de pár tapasztalat van velük , nem most jöttek először hogy vegyünk valamit
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
a kérdésedre azért nem lehet teljesen korrekten válaszolni mert minősített ha ezeket kihagyjuk akkor azt lehet/kell elmondani a török vasakról hogy nem egészen felhasználó barátok , ezért nagyon sok a negatív vélemény róluk , lásd az új vasakban egy kb 170 centis ember fél el normálisan/kényelmesen felszerelés nélkül (én 191 vagyok , meglehetett dögleni kb)
nem vagyok hozzáértő ugyan de pár tapasztalat van velük , nem most jöttek először hogy vegyünk valamit
Oké, egy érv. Köszönöm!
De ha szart árulnak, hogy nőhetett majdnem négyszeresére a fegyverexportjuk 4 év alatt? Én úgy gondolom, bizonyos területeken alternatíva lehet a török vonal a pofátlanul túlárazott nyugati termékek egy részével szemben.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Azon kívül, hogy török, van valakinek komoly, értékelhető érve a török haditechnika ellen? Voltak olyan üzletek, amikor a vevő visszalépett a minőség miatt?
A második legerősebb NATO-tag, fegyverexportja az elmúlt 4 év alatt 170%-kal nőtt, szinte minden területen hatalmas pénzeket invesztálnak a kutatás-fejlesztésbe, szárazföld, légierő, szenzorok, C4ISR...
Komolyan érdekelne egy hozzáértő véleménye.
Szerintem €10 millós beszerzés meg várhatóan 20-30 db 4x4 es jármű egyszerűen nem tètel.
Se katonai, se költségvetési relevanciája nincs, viszont politikailag legalább pikáns.

Ha már török, jobban örültem volna ha high-tech dolgokat vesznek (pl.: ATGM, stb..)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and borisz

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Szerintem €10 millós beszerzés meg várhatóan 20-30 db 4x4 es jármű egyszerűen nem tètel.
Se katonai, se költségvetési relevanciája nincs, viszont politikailag legalább pikáns.

Ha már török, jobban örültem volna ha high-tech dolgokat vesznek (pl.: ATGM, stb..)
Általánosságban kérdezek a török haditechnikáról, mert a sokadik fikázó hozzászólást olvasom, de nem ismerem a fikázás okát.
Pl. Pakisztán vett 15 db AH-1Z-t 952 millió $-ért, 30 db A129-et kb. 1,5 milliárdér t= az árképzéssel nem lehet baj, de nyilván nem teljesen egy kategória...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Egyreszt a legrosszabb esetben a francia allam igy tamogatja a francia ipart, masreszt ha allamkozi szerzodes, akkor szerintem valoszinubb hogy valamivel fizetni fognak az ukranok, mintha csak az Airbus-szal szerzodtek volna. A franciak tulajdonkeppen piacot vettek a francia termékeknek.
Persze, csak kiéleztem. :) Ebből a bizniszből a francia költségvetés közvetlenül csak az állam 11%-os Airbus-tulajdonrésze után részesülne. Hivatkozásnak jó ez a tulajdonrész, de ha bukóba megy ez a helikopterbeszerzés, akkor a garanciát végső soron a francia adófizetők szívják meg. Ha az ukránok pénz helyett piaccal, adókedvezménnyel, bányakoncesszióval stb. fizetnek, az is csak közvetett haszon a francúz költségvetésnek.

Gondolom, hogy mi viszont kifizetjük a heliket vmilyen ütemterv szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 526
72 522
113
Persze, csak kiéleztem. :) Ebből a bizniszből a francia költségvetés közvetlenül csak az állam 11%-os Airbus-tulajdonrésze után részesülne. Hivatkozásnak jó ez a tulajdonrész, de ha bukóba megy ez a helikopterbeszerzés, akkor a garanciát végső soron a francia adófizetők szívják meg. Ha az ukránok pénz helyett piaccal, adókedvezménnyel, bányakoncesszióval stb. fizetnek, az is csak közvetett haszon a francúz költségvetésnek.

Gondolom, hogy mi viszont kifizetjük a heliket vmilyen ütemterv szerint.

Magyarorzság miből fizeti ki?