1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ja mert ha a szomszédok nem tudnak megtámadni akkor már nem is kell haderő , elvégre is NATO tagok vagyunk nem? szarunk mindenkire majd jön amerika aztán lever mindekit nem? fúú na , hagyjuk inkább
    nem baj , egyszer majd , egyszer majd talán felfogják mit szeretne az ember mondani de ez nem ma van ahogy látom :D

Schurrer likes this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Áthoztam ide, mert talán ide jobban tartozik:
    Akkor most gondolj bele, hogy ugyan az az NMS mondjuk nem 9 személyt visz, hanem csak 6-7-et (pl. hátul csak 1 oldalon ül 2 fő), mindjárt jobb lesz a leányzó fekvése!
    Ettől még kiváló járművek lehetnek belőle. Nagyon kíváncsi vagyok a választásunkra, mert azt gondolom, hogy egy járművet nem az határoz meg, hogy milyen a belső elrendezése, mert azon gyakorlatilag szabadon változtathatunk. Inkább a menetteljesítménye, a kezelhetősége, a tartóssága, a gazdaságossága. Én azért azt gondolom, hogy ha Katar eddigi beszerzéseit megnézzük - és nekik azért van mit a tejbe aprítani, tehát bármilyen puccos technikát megvehettek volna - és ennyire látványosan egyezik az "ízlésünk", akkor azért remélem bármilyen verzió is jön a törököktől, remélem nem fogunk mellé ha ebben is követjük a katariakat!

3. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

4. dudi

dudi Well-Known Member

De ilyen nincs!Ha 9 fős járművet vesznek akkor 9 főt raknak bele mindenhol a világon!
    Nincs is értelme másnak hisz nem hányhatod az üres ülésre a cuccot annak fix hely/rekesz vagy valami kell,hogy ne tudjon elszabadulni és megölni mindenkit ha teszem azt felborul a jármű.

fishbed, borisz and honved like this.
  5. Szittya

Szittya Well-Known Member

Pedig nallunk ennek hagyomamya van /btr/

6. dudi

dudi Well-Known Member

Csak a BTR-be értelmetlen annyi embert rakni.Hogy fog kikászálódni az aki a vezető meg a pk vagy pkh mögött ül?Nem beszélve a /A-ról ahol ugyan csak 1 ember van de ott még kisebb a hely.Nem véletlen nem ül ott senki.

honved and fedett_mókus like this.
  7. fedett_mókus

???

8. dudi

dudi Well-Known Member

A BTR-80 ban 11 ülés van de csak 8 fő van benne,nem véletlenül...A BTR-80/A-bqn pedig 10 ugyancsak nem véletlenül. A vezető meg a parancsnok búvóján teljes harcászati felszerelésben(zsál nélkül)konkrétan alig lehet beférni nemhogy gyorsan kijönni belőle...

fishbed, honved, therob and 1 other person like this.
  9. fedett_mókus

jójó köszi ,ezt tudom nem azért írtam csak egyáltalán nem értettem mit szeretne írni :D igazából valami fordításra vártam de azért köszönöm :D

10. Szittya

Szittya Well-Known Member

Pedig annyira nem volt bonyolult az idezett szovegre adott valaszom. /plane hogy tudod is hogy a btr be sincs kihasznalva az osszes ullohely./

fedett_mókus likes this.
  11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Erre mondaná rá a L'Art pour Lart, hogy "A pofon egyszerű"
    Egy ilyen program esetén olyan felépítménnyel és berendezéssel kéred a járművet, amivel akarod.
    Nézd, ez az angol MRV-P program konfigurációs ígénye:
    Ez meg a nálunk járt NMS-nek a belső kialakítása:
    Mennyiből telik kiszerelni a hátsó compartmentből a jobb vagy a bal oldali 2 ülést? A helyére meg egy hálóval rögzíthető csomagteret kialakítani? Gyakorlatilag a belső kialakításnál csak a képzelet szab határt. És van belőle pickup is ugyebár...

12. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

13. dudi

dudi Well-Known Member

Képzeld el azt,hogy hátul kb 2 embernyihelyen van 4ember.Szóval ha kiveszel 2 ülést akkor fér el 2 ember úgy,hogy nem nyomorog.Ha a 2 kivett ülés helyére beraksz valamit ugyan olyan nyomortanya lesz mintha nem csináltál volna semmit.

14. Parapitecus

Parapitecus Active Member

A helikopik két fővel repülnek. Ez egy váltással 56 fő, Zlin 8 fő, Gripen 14 fő, Falcon 6 fő, AIRBUS 12 fő ÖSSZESEN: 96 fő egy váltás, amennyben jön még egy Airbus, akkor+ 6 fő, de mint tudjuk ez nem elég, reálisnak tűnik a 200 fő körüli hajózó létszám.

15. arcas

arcas Well-Known Member

Hmm. Én sem értem. Ez a szám korábban csak a forgószárnyasokra vonatkozott, igy hangzott el:
    "Benkő Tibor aláhúzta azt is, hogy a forgószárnyas képesség tekintetében legalább száz, de inkább százhúsz pilóta képzését kell biztosítania a Magyar Honvédségnek."
    https://honvedelem.hu/galeriak/egyedulallo-kepesseg-a-helikopterszemelyzetek-kepzeseben/
    NFTC-re pedig eddig évi átlag 6 pilóta ment ki, de ugye láthattuk hogy onnan visszaérkezve az Airbus szállitókra is kerültek pilóták, nem csak Gripenre.

rudi likes this.
  16. Parapitecus

Parapitecus Active Member

120-130 a helikopterekre.

17. fedett_mókus

Ne haragudj fáradt voltam már tegnap este :(

18. krisss

krisss Well-Known Member

tindalos, fishbed, arcas and 2 others like this.
  19. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Vagy csak nincs ertelme egy öntelt, nagykepű emberrel beszélgetni.

vilmoci and borisz like this.
  20. fedett_mókus

Idiótákkal se :) ;)

Ezen oldal megosztása