A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
A hadseregben nem.
Végül is 98ban mig-29 flotta fele nem azért volt repképtelen, a szuhoj flotta jól ismert történetéről nem is beszélve .... a legnagyobb kárt okozó maffia kormány volt a rendszer váltás után privatizációs minisztériummal meg egy Ex ávos miniszterelnökkel az élén! Amikről meg bölcselsz abból meg mondhatni semmi nem valósult meg ha akarták volna megvalósíthattak volna 4 év alatt párat! Pár államadóság terhére beszerzett t-72-vel (amit ráadásul hozzá nem értők választottak ki mutató ujjal) azzal ne pedálozz
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
44 888
113
Amit írtál, abból az derül ki, hogy a száraz tény az, hogy szerinted. :)
Az a Vadai engem is idegesít, sült hülye. Ugyanolyan vonalas és hülye, mint Tömjén a másik oldalon. Mindenesetre nem tudjuk mit tennének. A jelenlegi irány jó, de van honnan és hová fejlődni. A lemaradást nem egyedül ők hozták össze, de Mécs Imre ámokfutása rendesen benne van.
Ezt elbasztam valóban, legyen inkább így :D : a száraz tényekre reagálva én úgy látom ...

Jogos a 10 pont a vidéki versenyzőnek :p!
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
44 888
113
Végül is 98ban mig-29 flotta fele nem azért volt repképtelen, a szuhoj flotta jól ismert történetéről nem is beszélve .... a legnagyobb kárt okozó maffia kormány volt a rendszer váltás után privatizációs minisztériummal meg egy Ex ávos miniszterelnökkel az élén! Amikről meg bölcselsz abból meg mondhatni semmi nem valósult meg ha akarták volna megvalósíthattak volna 4 év alatt párat! Pár államadóság terhére beszerzett t-72-vel (amit ráadásul hozzá nem értők választottak ki mutató ujjal) azzal ne pedálozz
Így látom én is! Értéket herdáltak de nagyon durván, ami új technika jött, az meg leginkább azért jött a balliberális kormányok alatt, mert valamire el kellett pukkantani az államadósságát az oroszoknak, és megmondták hogy pénzt/olajat nem adnak érte, csak fegyvert. Nyugodjon meg mindenki, ha akkor azt mondják hogy kifizetik, még a BTR-ek, MIG-29-esek sem jöttek volna. Egy valódi baloldali - liberális értelmiségi számára a fegyver nyűg, anakronisztikus lenézendő valami. Zsigerből nem szeretik a kötöttséget, az olyan embereket akik nem világkormányban, meg United colors of Benetton-ban gondolkodnak, hanem NEMZETBEN.


Én ezt tapasztaltam, és tapasztalom.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
De azért valami csak kellene a Honvédségnek is a Skylark-on kívül ...
Igen, remélem különböző fórumokon hangoztatott modern haderőbe ez is beletartozik. Abban előnyünk van,hogy tényleg hi-tech cuccokat vehetünk,nem 10-15 éve szereztünk be valamit drágán,mert akkor nehezére esne a vezetésnek pénzt adni újra. Így tiszta lappal indulhatunk.:)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 848
113
Amit írtál, abból az derül ki, hogy a száraz tény az, hogy szerinted. :)
Az a Vadai engem is idegesít, sült hülye. Ugyanolyan vonalas és hülye, mint Tömjén a másik oldalon. Mindenesetre nem tudjuk mit tennének. A jelenlegi irány jó, de van honnan és hová fejlődni. A lemaradást nem egyedül ők hozták össze, de Mécs Imre ámokfutása rendesen benne van.

Vadaiék a légvédelmis technikusokat meg mérnököket át akarták rakni könnyűlövésznek, és nem értették, hogy miért "akadékoskodik" a Honvédség.
Hogy csak egy példát mondjak.
Láttuk, hogy mit alkottak.

Szerintem csöppet többet tudok az MH képességeiről mint a fórum bő 90%-a szóval nem kéne ebbe belemenni (Illetve nincs páncélosdandárja senkinek sem a környéken de az már mellékes)

Mármint a vezetés számára válhatott világossá, hogy a papír és a valóság teljesen más.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
44 888
113
A Momentum tagja vagyok és teljes mellszélességgel támogatjuk a haderőfejlesztést, bár gondolom a programunkat senki nem olvasta, amiben ez is benne van, csak látatlanban hazaárulózott az a srác is az előbb. A gond a mostani haderőfejlesztésben ott van, hogy fidesz - közeli magáncégek is erőteljesen részt vesznek benne, és több milliárdot sikerül elcsalniuk így, mivel alapból titkosítják ezeket ugye 30+ évre. Ráadásul a propaganda elnyomja az alapfejlesztéseket (gondolok itt arra, hogy a propagandának megfelelve nyomja mindenki a hírekben hogy Leo, PzH...stb... amivel semmi gond nincs az égvilágon, de amikor mondod nekik, hogy a katonáknak nincs egyforma gatyájuk, akkor rögtön hazaáruló lettél.) Amíg ilyen Német Sziszik a honvédelmi államtitkárok és a tartalékos állomány csak a jó számok miatt kizárólag papíron működőképes, addig igenis van még mit változtatni a rendszeren. Rámpás cs.szállítót se sikerült beszerezni vagy 10 éve..
Gyurcsányék ámokfutását a mai ellenzék szerintem elítéli ugyanúgy a DK kivételével.
Az is botrány, hogy a külpolitikánk miatt estünk el egy csomó technikától, vagy úgy kell azt kiharcolni (pl.: NASAMS).
A fizetés pedig szerintem megalázó egy hazájáért életét is adó katonának, az 5-10%, pedig csak dísz és szavazatvásárlás az arra fogékonyaknak (gondolok itt nem csak a katonákra, hanem minden állami alkalmazottra is).
Tök jó dolgokat írsz, de akkor hogy a túróba Momentum :D?
Hogy fér bele hogy az egyik első emberetek elmegy romániába és románul köszönti a plánumot, majd angolul elmondja hogy miért támogassanak egy román jelöltet a MAGYARRAL szemben?

Tényleg nem tudom elhinni hogy egy Momentumban van helye olyan nekem szimpatikus gondolkodásnak is, mint amit te fentebb leírtál, mikor Daniel Berg/Cseh Katka/Fekete Győr/Donáth Anna szerű alakok nyomulnak nálatok. Hogy van ez?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
44 888
113
Nem lehetne befejezni ITT a BELPOLT? :mad:
Nem, mert ez engem marhára érdekel, s szerintem nem vagyok vele egyedül. Úgy pár millió honfitársunk lehet még így vele, akinek ezért azért tele a töke mindkét oldallal ami eddig volt, s itt lehetne egy új erő, aminek a nevében és tagjaként írt valaki szimpatikus dolgot, csak közben a pártvezetés meg nem úgy látom hogy azt csinálná ami erre feltakarna!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem, mert ez engem marhára érdekel, s szerintem nem vagyok vele egyedül. Úgy pár millió honfitársunk lehet még így vele, akinek ezért azért tele a töke mindkét oldallal ami eddig volt, s itt lehetne egy új erő, aminek a nevében és tagjaként írt valaki szimpatikus dolgot, csak közben a pártvezetés meg nem úgy látom hogy azt csinálná ami erre feltakarna!
Ez nem a belpolitikai oldal. El tetszett téveszteni. A fórum elnevezése helyesen: A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai. Ezt tessék figyelembe venni, bár én nem vagyok admin, de zavar, hogy a topikot tele szemetelitek nem idevaló hozzászólásokkal.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
44 888
113
Ez nem a belpolitikai oldal. El tetszett téveszteni. A fórum elnevezése helyesen: A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai. Ezt tessék figyelembe venni, bár én nem vagyok admin, de zavar, hogy a topikot tele szemetelitek nem idevaló hozzászólásokkal.
Nagyon jó meglátás, de miért nekem írsz barátom? Én kezdtem úgy hogy xyz pártnak vagyok a tagja és így meg úgy csinálnánk ha ez lenne, vagy én csak reagáltam rá?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 926
18 391
113
Tegnap, a kormányinfón, egy liberális újságíró, feszegetni kezdte Gulyás Gergelyt, hogy miként is van az ,hogy hadkötelezettséglesz ? Micsoda dolog ez. Hát, próbálta, a szintén nem katonai szakértő kormányszóvivő elmondani, hogy ez mindössze háborús helyzetben lépne életbe. Szerintem nem tudta meggyőzni. :) Vajon miért félnek ennyire a katonai szolgálattól a balliberális oldalon ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
44 888
113
Tegnap, a kormányinfón, egy liberális újságíró, feszegetni kezdte Gulyás Gergelyt, hogy miként is van az ,hogy hadkötelezettséglesz ? Micsoda dolog ez. Hát, próbálta, a szintén nem katonai szakértő kormányszóvivő elmondani, hogy ez mindössze háborús helyzetben lépne életbe. Szerintem nem tudta meggyőzni. :) Vajon miért félnek ennyire a katonai szolgálattól a balliberális oldalon ?
Nekem az a megdöbbentő/érthetetlen, hogy miért nem a környező országok katonai szolgálatától félnek, meg azok fegyveres erejétől, hanem miért a sajáttól? Tudod nekem ez fáj igazán...
 
M

molnibalage

Guest
Tegnap, a kormányinfón, egy liberális újságíró, feszegetni kezdte Gulyás Gergelyt, hogy miként is van az ,hogy hadkötelezettséglesz ? Micsoda dolog ez. Hát, próbálta, a szintén nem katonai szakértő kormányszóvivő elmondani, hogy ez mindössze háborús helyzetben lépne életbe. Szerintem nem tudta meggyőzni. :) Vajon miért félnek ennyire a katonai szolgálattól a balliberális oldalon ?
Ez a balliberálozást nem lehetne befejezni? Elkoptatott balfasz, értelem nélküli kifejezés, semmit nem ír le, cserébe flémelésre alkalmas. Kb. arra jó, hogy rásüsse a narancsos arra, aki nem tetszik neki. Vastaps.

Különösen vicces ötlet az egész sorkötelesség, amikor elvileg munkaerő hiány van. Ki menne oda és hogyan? Aki tud továbbtanul, aki nem meg abból pont most akarnak szakit csinálni szülői felelősséggel. Ej...

Tessék megfizetni a katonai pályát és vonzó lesz. Ennyire egyszerű közgazdasági tényt kéne felfogni.
A háborús helyzetben életbe léptetésnek semmi értelme. Mert nem csettintésre lesz használható katona.És mivel konfliktusok kb. egyre inkább semmiből sem lesznek, ezért az ember vagy évtizedes kontinuitásban fenntart magas szintű sorállományt és komoly tartalékos rendszert vagy inkább hagyja a fenébe az egészet, mert csak parasztvakítás.

Ameddig a hivatásos állománytábla nem 100+10% tartalékkal bíró valami és nincs fullra felszerelve sorállomány gondolata is nettó baromság. És nem azért, mert félni kell tőle ideológiai alapon. Minden szempontból baromság. Ennyi.

Eddig úgy ötvenszer volt róla szól.

Nekem az a megdöbbentő/érthetetlen, hogy miért nem a környező országok katonai szolgálatától félnek, meg azok fegyveres erejétől, hanem miért a sajáttól? Tudod nekem ez fáj igazán...
Az nem fegyveres erő, hogy kiképzetlen és felszerelés nélküli tömegekkel bohóckodik valaki.