A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Előtte 2 héttel mentek a hírek orosz csapatmozgásokról az ukrán határon a forrongásokra reagálva... Az egy dolog, hogy egy szétesett országot kicsit könnyebb meglepni.... Edrogan meg inkább úgy csinált mintha megbuktatnák, hogy kitakaríthassa a belső ellenzéket... Amúgy 23 után még rosszabb leszt miből szűrted le?
Bar alapvetoen igazad van de azert vannak meg "csodak" 73 ban az olyannyira eber izraelieket is megleptek.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Néha elgondolkodok rajta hogy egyesek mit szedhetnek il mit isznak reggelire.
Egyébként nyugodt szível ajánlom a hadkieget. Területvédelmi tartalékos jelentkezésre. Egyedül ami necces lehet az a sziológia felmérés.
Én is sokszor elgondolkozom az életen,Van olyan hogy az élet átver Szatmárnémetibe.Olyankor a Főtéren a Zsidó cukrászdában eszek egy krémest.És gondolkozom..megéri akár csak 1 szót is szólni...? vagy hagyni az egészet a faszba....Általában az a vége hogy egy bocskorossal feltörlöm a főterert...de innentől nem teszem majd(de)....És külön elmondom mindig..ezt nem azert mert román vagy bazdmeg....hanem azert mert rosszkor voltál rossz helyen.(csakazértis)
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Te miről beszélsz? Elharitas?!
Persze ez csak elmelet de az az 5000 ember hamar kaphatna utanpotlast. Hany gripenunk hadrafoghato, a mi24 meg mar annyiszor megnondtatok, ijjesztgetesnek jo. Sajna ma meg gyengek vagyunk es ez 23 utan meg rosszabb lesz.
14 gripen hadrafogható maverickel..... én biztos nem mondtam ilyen hülyeséget, hogy a mi-24 csak ijeszgetésnek jó... főleg a mostani 8 darab feljavított, de igazából részben modernizált mi-24 azért eléggé oda basznának egy határon cigánykodó román csürhének. Jah és az elméleti 5 ezer ember egyáltalán nem kaphatna könnyen utánpótlást, mert a románoknak a logisztikájuk az egyik legszarabb, főleg azért is mert nincs út amin közlekedhetnek.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
15M felszerelési rendszer nagyjából egészben (Még mindig csapatpróba verzió) az Acélkocka program első nagy harcászati gyakorlatának, elvonulás előtti szemléjén.
78396995_2391936764248289_7829300896105234432_o.jpg

78217936_2391937040914928_3907322827971231744_o.jpg

78036463_2391936757581623_6945239293346447360_o.jpg

78374586_2391936837581615_7036224876977324032_o.jpg

79387387_2391936887581610_6634544567494377472_o.jpg

78882275_2391936747581624_7976416140312182784_o.jpg

78549078_2391936880914944_2211813668159488_o.jpg


Jól néz ki
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én is sokszor elgondolkozom az életen,Van olyan hogy az élet átver Szatmárnémetibe.Olyankor a Főtéren a Zsidó cukrászdában eszek egy krémest.És gondolkozom..megéri akár csak 1 szót is szólni...? vagy hagyni az egészet a faszba....Általában az a vége hogy egy bocskorossal feltörlöm a főteret...de innentől nem teszem majd(de)....És külön elmondom mindig..ezt nem azert mert román vagy bazdmeg....hanem azert mert rosszkor voltál rossz helyen.(csakazértis)
Ha a a boltban azt tapasztalom hogy az öregnek ne válaszolnak magyarul...MAJD EZT IS ELENGEDEM:::(NEM) Hanem liviu meg a kurva anyja dumál...Beleverek a fejébe olyat hogy megtanul MAGYARUL.. Jó lesz ez Igy? Vagy engedjem el ezt? És Líviu meg constantin menjen haza nyugodtan? Vagy lebegjen a fejük felett egy pallos, hogy barki tarkon baszhatja a román kurva anyjukkal egyutt? melyik a jobb?..érdekes módon....a zsidó cukrászdában 1 éve beszélnek magyarul:)))
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Hát, ez így egyszerűen elkeserítő, hogy a keleti országrészben nincsenek páncélosok, na nem mintha sok volna, de ez így nagyon gáz. Az nem igaz, hogy mi sem tudnánk venni, valami rakétatüzérség féleséget, azért 8 db Himarsot eltudnék képzelni vagy felőlem, lehet még a brazil csoda is. Én még A4-et, Leokat is eltudnék képzelni, amit később feltudnánk újítani, ha nem más, 1-2 tucatot, a semminél az is több. A 8x8-ok terén már el tudnám képzelni a Pandur 2-est, főleg ha betudnánk szállni gyártásába, ha nem más, akkor alkatrészgyártásába. Szerintem az osztrákokkal megtudnánk egyezni,mivel lett írva a fórumban, nem megy valami jól mostanában az üzlet. Mivel effektíve 8x8-asokból kellene a legtöbb, én a Pandur 2-est is eltudnám képzelni, persze nekem továbbra is favoritom a Boxer. Nem tudom, az Eva-ból mikor lesz valami, de a Cesar-t sem tartanám rossznak, persze nem vagyok hozzáértő. Az osztrákokra csak azért gondoltam, ha már megvettük a Hittenberger-t , szerintem velük lehetne közösködni, jó üzletet kötni. Várom a véleményeteket! :rolleyes::D

Igen ezt az osztrák Hintenberger dolgot én vagy én is írtam a tipp mix topicba.
Steyr, aki a pandurt csinálja azért nagyobb falat lenne mint egy Hintenberg de valószinűleg elegük van már a Pandurból, mert nem is annyira fogy és nem is annyira jó, de nekünk akár jó is lehetne, legalábbis a BTR helyett.
Áthoznák ide a gyártást és olcsó amw-ként lehetne pozicionálni, ami német minőség magyar áron címmel Ázsiába, afrikába, balkánra stb :D
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Néha elgondolkodok rajta hogy egyesek mit szedhetnek il mit isznak reggelire.
Egyébként nyugodt szível ajánlom a hadkieget. Területvédelmi tartalékos jelentkezésre. Egyedül ami necces lehet az a sziológia felmérés.
Csak hogy tudd...Megtörtént..
Kb 2 éve folyamatosan megy a kérés. A válasz az hogy a blabla...Nagyjából 800 ember (kb 40 évesek de inkább plussz)) kéri hogy legyen egy területvédelmi egység. A válasz az hogy nincs válasz. Csak Mátészalkán azonnal 1000 körüli tagja lenne...Mind volt katona, nem a pesti belterjes fajtából...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Csak hogy tudd...Megtörtént..
Kb 2 éve folyamatosan megy a kérés. A válasz az hogy a blabla...Nagyjából 800 ember (kb 40 évesek de inkább plussz)) kéri hogy legyen egy területvédelmi egység. A válasz az hogy nincs válasz. Csak Mátészalkán azonnal 1000 körüli tagja lenne...Mind volt katona, nem a pesti belterjes fajtából...
Budapesten több mint kétmillió ember él Szabolcs-megyében meg alig több mint félmillió=te sokkal nagyobb valószínűséggel vagy belterjes mint az aki budapesten él.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 361
113
Az nem igaz, hogy mi sem tudnánk venni, valami rakétatüzérség féleséget, azért 8 db Himarsot eltudnék képzelni ...

A nyáron egy gyakorlat miatt volt Magyarországon a típus, néhányan nagyon rá voltak izgulva... persze lehet hogy csak öncélú volt a dolog és nincs mögötte semmi beszerzési szándék.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 361
113
Azt lehetne, hogy ezt a témát valamelyik bizt.pol topikban folytassátok?

(Itt a hozzászólásnál "+Quote" gombra kell kattintani, megkeresni a bizt.pol topikok közül a legjobban a témához illőt, ott rákattintani az "Insert quote" gombra és már lehet is folytatni a beszélgetést a megfelelő topikban. Utána könnyebb lesz visszakeresni, ha valakinek eszébe jut ....)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Azt lehetne, hogy ezt a témát valamelyik bizt.pol topikban folytassátok?

(Itt a hozzászólásnál "+Quote" gombra kell kattintani, megkeresni a bizt.pol topikok közül a legjobban a témához illőt, ott rákattintani az "Insert quote" gombra és már lehet is folytatni a beszélgetést a megfelelő topikban. Utána könnyebb lesz visszakeresni, ha valakinek eszébe jut ....)
Visszakeresni?!?!??? :eek::eek::eek:
MUHHHAAHHAA:D:D:D