A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
15M felszerelési rendszer nagyjából egészben (Még mindig csapatpróba verzió) az Acélkocka program első nagy harcászati gyakorlatának, elvonulás előtti szemléjén.
78396995_2391936764248289_7829300896105234432_o.jpg

78217936_2391937040914928_3907322827971231744_o.jpg

78036463_2391936757581623_6945239293346447360_o.jpg

78374586_2391936837581615_7036224876977324032_o.jpg

79387387_2391936887581610_6634544567494377472_o.jpg

78882275_2391936747581624_7976416140312182784_o.jpg

78549078_2391936880914944_2211813668159488_o.jpg

Akkor most megkérdezem, ha publikus az infó. Ki ne nevessetek. A sisak pontos típusa mi ? Illetve, a sisakon lévő kiegészítőre, gondolom mindenféle kiegészítőt lehet felrakni ?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
egy 100 ezres városban lett egy területvédelmi egység...huuuuuuuuuuuuuuuuura

Nyugi, Vas és Zala megyében semmi nincs, ami aktív Honvédség. Megyeszékhelyeken van tartalékos század. A járásokban, szerintem errefelé még saemmi ilyesmi sem. Ráadásul, a miniszter úr megnyugtsatott minket, amikor itt volt, egy újságírói kérdésre válaszolva, hogy nem tervezik új laktanyák nyitását. Mondjuk, először hozzák teljesen rendbe azt, ami most megvan.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Hát, ez így egyszerűen elkeserítő, hogy a keleti országrészben nincsenek páncélosok, na nem mintha sok volna, de ez így nagyon gáz. Az nem igaz, hogy mi sem tudnánk venni, valami rakétatüzérség féleséget, azért 8 db Himarsot eltudnék képzelni vagy felőlem, lehet még a brazil csoda is. Én még A4-et, Leokat is eltudnék képzelni, amit később feltudnánk újítani, ha nem más, 1-2 tucatot, a semminél az is több. A 8x8-ok terén már el tudnám képzelni a Pandur 2-est, főleg ha betudnánk szállni gyártásába, ha nem más, akkor alkatrészgyártásába. Szerintem az osztrákokkal megtudnánk egyezni,mivel lett írva a fórumban, nem megy valami jól mostanában az üzlet. Mivel effektíve 8x8-asokból kellene a legtöbb, én a Pandur 2-est is eltudnám képzelni, persze nekem továbbra is favoritom a Boxer. Nem tudom, az Eva-ból mikor lesz valami, de a Cesar-t sem tartanám rossznak, persze nem vagyok hozzáértő. Az osztrákokra csak azért gondoltam, ha már megvettük a Hittenberger-t , szerintem velük lehetne közösködni, jó üzletet kötni. Várom a véleményeteket! :rolleyes::D
Tudomásunk szerint tizenöt körüli harckocsink van az ország egészében.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Hát ha 1919 nem is lenne elég, van ott azért más is bőven. A dualizmus alatti masszívan magyarellenes aknamunka, a Birodalmon belül és kívül, hazugságok terjesztése francia és angol körökben. Két világháború közötti időszak, majd Benes-dekrétumok.
Ezer éve vagyunk egymás szembeszomszédai. Összességében nem olyan szar a viszony, nyilván az elmúlt 1-2 évszázadra jobban emlékszik az ember.
Nem is ez a lényeges most, hanem az hogy mi lesz ezzel a projekttel. https://legiero.blog.hu/2018/05/18/pozsonyi_pillantasok_a_honvedseg_jovojebe
Mi is az izraeli cuccra tesszük le a voksunk vagy nézünk mást?
Lenézés, ázsiaizás, mongolozás.
Ilyennel nem találkoztam a cseheknél, egy kis cigányozás volt de az kölcsönösen. :)
Bennem még él az óvatos bizalmatlanság, szerintem bármikor ugranának megvédeni a szlovák kistestvéreiket.
Tapasztalatom szerint a szlovákokat jobban lenézik mint minket. Afféle wannabe szlávoknak tartják őket, élősködőkként emlékeznek rájuk.
Jóval kevesebbszer gyalulták le őket.
Mást írtam?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Persze,hogy nem titkos a típus csak nem tudom és igen a sisakra minden szart fel lehet rakni.

Már azért kérdeztem, mert a sisak alakja, olyan nem megszokott, az eddigiekhez képest. Vagyis nem tudtam beazonosítani. Persze, ez lehet az én hibám is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 007
113
Már azért kérdeztem, mert a sisak alakja, olyan nem megszokott, az eddigiekhez képest. Vagyis nem tudtam beazonosítani. Persze, ez lehet az én hibám is.

Sok ilyen sisak van csak általában nem szokták ezt venni.Vagy teljes sisakot vesznek vagy high cut sisakot.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 432
46 328
113
Horvát Šestan-Busch nevű cég BK-M3-as sisakjáról van szó Type 1 oldalsínnel és éjjelllátó tartóval.
Az a vicces, hogy én ezt a márkát és típust kb. egy fél éve néztem is.... :rolleyes:
Annak kapcsán néztem utána, hogy kíváncsi voltam, hogy milyen más felszerelést gyártanak még a cipőkön kívül a horvátok. Ugyebár a magyar bakancsok is ugyan elvileg németek, de a horvátoknál gyártják őket.
Áll a faszt :D bevált de az korábbi beszerzés missziókra, mert akkor ennek még mentek a próbái.
Akkor jól értem, hogy ez a sisak már túl van a csapatpróbán?
Azért kérdem, mert - most találtam, hogy - a cseheknél pont ugyan ez bukott meg. Akkor vagy tényleg minőségi problémák voltak velük vagy nem volt elég a kenőpénz!?! ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 053
26 611
113
Az a vicces, hogy én ezt a márkát és típust kb. egy fél éve néztem is.... :rolleyes:
Annak kapcsán néztem utána, hogy kíváncsi voltam, hogy milyen más felszerelést gyártanak még a cipőkön kívül a horvátok. Ugyebár a magyar bakancsok is ugyan elvileg németek, de a horvátoknál gyártják őket.

A Busch egy német cég, a horvát Šestan-Busch csak egy leányvállalat, ahogy a HAIX Obuca is például.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 278
14 191
113
Az a vicces, hogy én ezt a márkát és típust kb. egy fél éve néztem is.... :rolleyes:
Annak kapcsán néztem utána, hogy kíváncsi voltam, hogy milyen más felszerelést gyártanak még a cipőkön kívül a horvátok. Ugyebár a magyar bakancsok is ugyan elvileg németek, de a horvátoknál gyártják őket.

Akkor jól értem, hogy ez a sisak már túl van a csapatpróbán?
Azért kérdem, mert - most találtam, hogy - a cseheknél pont ugyan ez bukott meg. Akkor vagy tényleg minőségi problémák voltak velük vagy nem volt elég a kenőpénz!?! ;)


Jó hogy emlited a haixot. Pár éve
előszeretettel mondták politikusok,tábornokok, hogy ugyanazt hordjuk mint a német katona.
De ha az ember külszolgálatban betévedt egy német px-be, ahol árulták a haix p10-est, rögtön rájöhetett, hogy nem ugyanaz a minőség. Az anyagok sem.
A cordura is más volt meg a goretex is.
Sajna nekem volt,hogy 2 hónap után kilukadt.
Sokaknak nyikorgott. Bár azt a gyártó ingyen cserélte ha jól emlékszem.

Reméljük a sisak minőségibb. Bár ha a cseheknél megbukott.:rolleyes:
Lehet itt elég volt a kenőpénz.;)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 432
46 328
113
Ha nem vagy biztos egy új felszerelési tárgy eredetében, akkor német szakszavakkal érdemes rákeresni mostanában. Ennyi.
Nemhogy nem voltam biztos! Fingom sem volt róla.
Ezért írtam, hogy annak ellenére sem ismertem fel, hogy korábban intenzíven böngésztem.
De nem hinném, hogy sok köze lenne (a formáján, és az azonos kiegészítőkön kívül) a magyar katonák fején lévő sisaknak a Németországban gyártott Busch csúcsmodellhez. Az egyik 400 EUR alatti a másik meg 1400+. :rolleyes:
De nekem ez szimpatikusabb megközelítés, mint az, hogy azonos típusnév alatt forgalmaznak 2 eltérő minőségű terméket (még ha kicsi is a különbség), mint a HAIX bakancsok esetén. (Ebben az esetben is csak Ocses megjegyzéseire hagyatkoznék)