A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 071
33 324
113
:) /igen azok a szir szzr horvath kapcsolatok/ mikozbe mienk a legierejuk :) errol is beszeltem nem hittek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 071
33 324
113
Mezogazdasagi gepgyar beszallitasra nem nagyon jott valasz igy jovore le kell baggyognom bajara az axialhoz...
Meg jo hogy van tavoli ismerosom az alapitok kozott...

Megvizsgaltam a napokba egy maitaut es egy kat hidraulikus rakodot. /manitauval mar volt korabban is ismeretsegem./

Ez a par ora csak megerositett abban hogy a manitau tokeletes alap lenne katonai celra valo alkalmazasra. /fokent a tartalekosok szintjen./ ahol mind karbantartasi mind uzemeltetesi tapasztalat es szaktudas adott...

Az alvazba nagy tartalekok rejlenek a motor kielegito teljesitmenyt nyuljt komolyabb teher hordasa kozben is. Mind emellett a terepjaro kepessege is kielegito marad nagy terhelesnek kiteve rossz minosegu utakon vagy akar ut nelkuli terepszakaszokon.

Kis feluletet kell pancelozni igy nagyobb eszkozok inegralasara is marad tartalek az alvazba.

Igazabol rosszabb konstrukciokat terveznek eggyes neves hadiipari gyartok hadiipari celokra mint ez a kis mezogazdasagi gepecske. /csodalom hogy meg nem tunt fel senkinek... A 2 . vh elott pedig divat volt az ilyen gyongyszemeket eszrevenni./
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
És ha cserélünk válltámaszt meg első markolatot, majdnem van egy ak63d-nk.:D

Pár dolgot változtattak a fegyveren a 63d hez képest.
Elvileg, hogy legyen egy olcsóbban gyártható kompaktabb fegyver.
Hát szerintem nem lett számottevően kompaktabb.
Hogy olcsóbb lett e azt nem tudom.

Amin változtattak.
Válltámasz.
Egyértelműen rosszabb.
Sorosban 7 hó alatt amikor őrszázadba voltam sajnos sok letört.
11 év alatt tatán a 63d-nek 1 se.
Szerintem az a hatvanas években is elvárás volt, hogy ne törjön le ilyen könnyen.
Ráadásul ahogy a cikk írja nem segít a pontosságán se.

Másik változtatás az első markolat.
Szerintem az sem mai napi elvárás, hogy meg lehessen fogni az első markolatot.

Rövidebb cső. A cikk leírja a lényeget.

Ez a pár változtatás egy egyértelműen rosszabb fegyvert eredményez.

Továbbfejlesztés? Hát ezek után olyan csodákat alkottunk mint a kgp9:confused:
Szerintem sztálingrádban a 2.vh alatt jobb fegyvereket csináltak a pincékben.

De a magyar honvédség ak modernizálásával kapcsolatban láthatjuk milyen "jókat" alkottunk.
Sajnos.

http://wagnerpeter.blogspot.com/2011/07/modernizalt-kalasnyikov-ak-63-mf.html?m=1

Volt alkalmam 7 hónapot használni odakint.
Hááát.:oops:
Volt fejlesztett változata,az AMP
AMP-69_Left_Side.jpg

Ha egy ilyesmi előágyat kapott volna,meg egy FAL/FNC jellegű masszivabb válltámaszt,előnyére vált volna az AMDnek.Lényegében egy RK95 jött volna ki úgy belőle
CUqeCd0.jpg
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Másként nem lehet.Bár ha úgy számolnák a népességet ahogy ő gondolja akkor majd 20.000000 magyar élne az országban szigorúan kibővítve!
Elnézést de erre ezügyben még válaszolok.
Az 1970-es évek nagy gyerekszám ( az utolsó) növekedés után gyakorlatilag csak a 3 keleti megye lakossága nőtt mégpedig úgy hogy folyamatosan "exportálta" a lakosságot, elsősorban budapestre.És ennek ellenére a legrosszabb esetben is stagnált a lakosság létszáma. Ez szabolcs esetében azt jelenti, hogy ha megkérdezel egy reprezentativ felmérésben valakit , akkor az jön ki százalékosan hogy minimum Ő de legrosszabb esetben a szülei szabolcsiak.Arányaiban persze.. Ha jól tudom ez szabolcs viszonylatában 850.000 embert jelent jelenleg... Nyilván a keleti rész az a sok cigányt is jelenti, de pl Baranya esetében ahol szintén sok a roma, mégsem jön ki a matek.
Javaslom Moldova 1-2 könyvét elolvasni ami arról a vidékről szól. Nem dicsérem magunkat, de a tények makacs dolgok.Ezek számok amikkel nem lehet vitatkozni.
Most már romlott a helyzet és elfogyott a tartalék és ott is fogy a lakosság. Sajnos..de ez a leirt számok ha szétnéztek a saját környezetekben igaznak tűnnek.
Én pl ahol melózok budapesten, van a 20 Kollégámból kb 2 pesti, 2-3 dunántúli a többi mind a keleti megyékből származik. És nem csak fizikainál hanem mindenhol..
Nyilván a tőzsdei alkuszoknál több a pesti de ők vannak 1000-en egy gyárban amiből meg van több tucat dolgoznak 100.000-en.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Ne varjatok iden tul nagy karacsonyi csomagot a fa ala. A tavaji az Angyal miatt volt. ;) az idei maradvanypenzbol hoz valami aprosagot. Tudjatok 2026 ig meg van ido. Az apc es ifv beszerzes a legcombosabb resze lessz a Zrinyinek. /mar ami osszeget erinti./ jovore be lessz jelentve eggyik vagy masik. /apc bol db szam kell /nem csak egy dd re valo./ ifv bol meg tobb variansalvazzal rendelkezo tipusra van szukseg./
...
+ a konnyu jarmuvek. A torok megrendeles azert kicsi mert kicsinek kell lennie. /ha bevallik azokra a feladatokra es alkalmas olyan alvaz kialakitassal feladatot ellatni amik el vannak varva tolluk./ lessz azokbol is tovabbi megrendeles... /itt minden ev vegi maradvanypenzek egy reszemek elkolteset es egy kissebb minimum csomag beszerzeset kell erteni.../
Az a par szaz db amit a ket jarmu kitesz 2026 ig nagyobb csomag/elorre elkulonitett penzmag / megrendelese nelkul is ossze fog jonni...

A kovetkezo konkretum a legvedelem lessz. /egy resze./
Jovo ev elejen.

Egyebkent lehet bizakodni mert jobbak a szamok mint az elorre betervezett.

Persze barmi kozbejohet erre a fene nagy ovatossag. De ha a jovo ev is pozitiv lessz meg lehet kotni a ket nagy beszerzesi csomagbol az eggyiket. /ami egyaltalan nem biztos hogy az ifv lessz!!!./ ugyhogy tata lovesz sory de ez van :) /vallalas ide vagy oda ha nem lessz ratok penz apc vel verettek nemi extraval.../

Hasznalt kifuto usa technikaat venni uj aranak 70% aert nem akkora biznisz... Egyedul a tartalekosoknak lenne ertelme ilyet adni.. De oda is lehet jobban jarnank valami levetett europaival. Jo nagy raktar keszlettel... De ez nagyon a jovo zeneje.

Azert aztremelem hogy a tartalekos pk iden is kimennek britisbe azt turiznak valami hasznosat a tartalekosoknak...


Na, akkor lehet tovább ábrándozni a Pumákról meg a Boxerekről. Ugye az idén volt 2 választás, jó párán vártak valamiféle bejelentést, de amikor O.V. kint volt az USA-ban, valami 2 milliárdos üzletet hangoztattak, az LM-nél ha jól tudom,amiből 500 milla elment a rakétákra, de akkor mi lehetett a többi? Hamburger husi? Mondjuk, nekem eddig sem voltak illúzióim, azért titkon reméltem a 3 szállítógépet, meg esetleg a légvédelmet. Az eddig megrendelt technikáknak egy része soha nem fog ideérni, vagy az is lehet, hogy az igényeinket lejjebb kéne adni? Mert amit most megrendelünk, még az is minimum 5-6 év mire ideér. Vagy egyszerűen már félnek is bejelenteni valamit. Sebaj,megjön a 16 db török 4x4-es, hasukat fogják majd fogni egyes szomszédaink a nevetéstől. Én egyszerűen már annak is tudnék örülni, ha valami szerb , lengyel vagy akármilyen olcsóbb cucc bejönne,ami mondjuk nekünk megfelelő minőségű lenne, mert gondolom , nekik is van olyan. Azért legalább a cseheknél látni, hogy nagyjából mit akarnak, legalábbis az IFV terén, nem megy a nagy sumákolás. Vagy ezek szerint mégsem dübörög annyira az a gazdaság? Ha most megrendelünk valamit, gondolom csak akkor kell fizetni,ha megjönnek. Na, mindegy egy picit még reménykedek valamiben, a 4x4-eseken kívül,de lehet, hogy szégyenükben be sem jelentik, már a mennyiség miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Na, akkor lehet tovább ábrándozni a Pumákról meg a Boxerekről. Ugye az idén volt 2 választás, jó párán vártak valamiféle bejelentést, de amikor O.V. kint volt az USA-ban, valami 2 milliárdos üzletet hangoztattak, az LM-nél ha jól tudom,amiből 500 milla elment a rakétákra, de akkor mi lehetett a többi? Hamburger husi? Mondjuk, nekem eddig sem voltak illúzióim, azért titkon reméltem a 3 szállítógépet, meg esetleg a légvédelmet. Az eddig megrendelt technikáknak egy része soha nem fog ideérni, vagy az is lehet, hogy az igényeinket lejjebb kéne adni? Mert amit most megrendelünk, még az is minimum 5-6 év mire ideér. Vagy egyszerűen már félnek is bejelenteni valamit. Sebaj,megjön a 16 db török 4x4-es, hasukat fogják majd fogni egyes szomszédaink a nevetéstől. Én egyszerűen már annak is tudnék örülni, ha valami szerb , lengyel vagy akármilyen olcsóbb cucc bejönne,ami mondjuk nekünk megfelelő minőségű lenne, mert gondolom , nekik is van olyan. Azért legalább a cseheknél látni, hogy nagyjából mit akarnak, legalábbis az IFV terén, nem megy a nagy sumákolás. Vagy ezek szerint mégsem dübörög annyira az a gazdaság? Ha most megrendelünk valamit, gondolom csak akkor kell fizetni,ha megjönnek. Na, mindegy egy picit még reménykedek valamiben, a 4x4-eseken kívül,de lehet, hogy szégyenükben be sem jelentik, már a mennyiség miatt.
Varga Mihálynak volt egy tájékoztatója, ahol elhangzott hogy a megmaradt tartalékokat (amik az alultervezett gdp-ból meg minden másból megmaradt) szépen félreteszik, hogy ha jövőre a német gazdaság nem kezd nőni akkor ezt beforgatják a hazai iparba,szolgáltatásba stb.. Ez nagyjából 2000Mrd HUF..A lényeg hogy a recessziót elkerüljük. Ha nem elég akkor se vesznek fel hitelt. Ha marad akkor abból lehet fejleszteni bármit. Úgyhogy lehet szurkolni a németeknek:))) HAJRÁ NÉMETEK!!!:)))
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Varga Mihálynak volt egy tájékoztatója, ahol elhangzott hogy a megmaradt tartalékokat (amik az alultervezett gdp-ból meg minden másból megmaradt) szépen félreteszik, hogy ha jövőre a német gazdaság nem kezd nőni akkor ezt beforgatják a hazai iparba,szolgáltatásba stb.. Ez nagyjából 2000Mrd HUF..A lényeg hogy a recessziót elkerüljük. Ha nem elég akkor se vesznek fel hitelt. Ha marad akkor abból lehet fejleszteni bármit. Úgyhogy lehet szurkolni a németeknek:))) HAJRÁ NÉMETEK!!!:)))
Csak infoként ugyanez a románoknál:
Miután "márványba vésték" ezért Ők ha kell hitelt vesznek fel hogy teljesíteni tudják a GDP arányos vállalásaikat. Dollárban ráadásul, fixen, 0 inflációval számolva.. Ez azt jelenti hogy hacsak nem nő a román gazdaság jövőre minimum 5.5-6%-al, hitelt kell felvegyenek -ismét- hogy a már idén berendelt amerikai fegyvereket kifizessék, részben... Az USA persze ad nekik hitelt is. 3.5%-os kamatra:)Szintén dollárban persze. Azaz ha számolunk és lejesitjuk majd visszaszorozzuk, akkor ha Románia vesz 1000 USA dollárért valamit, akkor az valójában neki éves elszámolásnál 1.2-1.300 dollárjába kerül.Ezt nyilván nem tudják teljesíteni...Ezért áll a bál már most is. Ráadásul cserébe a patriotokért elfogadták hogy minden döntéshozó helyen az USA embere ülhet csak. A patriotokat még a felvonulásokon is az amcsi katonák viszik, azokhoz a románoknak köze nincs.Semmilyen vezérléshez nincs hozzáférésük, azt csak a NATO kezeli.
Magyarán: Vettek egy légvédelmi rendszert, ami csak repcsik ellen nem jó...Aranyáron..Nem is Ők kezelik. Cserébe fizetnek mint a güzük, hogy hátha a nagy USA megvédi Őket Putyintól.Mindezt cirka 12 Mrd Dollárért..És vesznek még hála a jó Istennek. De vesznek még 2 fregattot is..:))A fekete-tengerre.Putyin meg csak néz ki a fejéből...És mondja Igornak: Te Igor...Mennyi idő lenne Románia?-Atommal 18 perc anélkül 12-48 óra.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Csak infoként ugyanez a románoknál:
Miután "márványba vésték" ezért Ők ha kell hitelt vesznek fel hogy teljesíteni tudják a GDP arányos vállalásaikat. Dollárban ráadásul, fixen, 0 inflációval számolva.. Ez azt jelenti hogy hacsak nem nő a román gazdaság jövőre minimum 5.5-6%-al, hitelt kell felvegyenek -ismét- hogy a már idén berendelt amerikai fegyvereket kifizessék, részben... Az USA persze ad nekik hitelt is. 3.5%-os kamatra:)Szintén dollárban persze. Azaz ha számolunk és lejesitjuk majd visszaszorozzuk, akkor ha Románia vesz 1000 USA dollárért valamit, akkor az valójában neki éves elszámolásnál 1.2-1.300 dollárjába kerül.Ezt nyilván nem tudják teljesíteni...Ezért áll a bál már most is. Ráadásul cserébe a patriotokért elfogadták hogy minden döntéshozó helyen az USA embere ülhet csak. A patriotokat még a felvonulásokon is az amcsi katonák viszik, azokhoz a románoknak köze nincs.Semmilyen vezérléshez nincs hozzáférésük, azt csak a NATO kezeli.
Magyarán: Vettek egy légvédelmi rendszert, ami csak repcsik ellen nem jó...Aranyáron..Nem is Ők kezelik. Cserébe fizetnek mint a güzük, hogy hátha a nagy USA megvédi Őket Putyintól.Mindezt cirka 12 Mrd Dollárért..És vesznek még hála a jó Istennek. De vesznek még 2 fregattot is..:))A fekete-tengerre.Putyin meg csak néz ki a fejéből...És mondja Igornak: Te Igor...Mennyi idő lenne Románia?-Atommal 18 perc anélkül 12-48 óra.
"a Standard and Poor's nemzetközi hitelminősítő az államháztartási hiány növekedése miatt stabilról negatívra rontotta szerdán Románia államadós-besorolásának kilátásait, ugyanakkor megerősítette "BBB mínusz/A-3" szintű besorolását a hosszú és rövid futamidejű adósságok esetében helyi pénznemben és devizában." - a Maszol.ro portálról
Ezentúl cikkeznek 150 ezer közalkalmazott elbocsájtásáról és arról hogy a lei szinten tartása havi 1 MRD USD devizatartalék felélésével tartható.

Tehát teljesen igazad van. Mondjuk, hogy a Patriotot nem használhatják, ez nekem új infó.
Szerintem a mi beszerzéseinkből az látszik, hogy nagyon logikusan végzik és nagyon úgy ütemezik, ahogyan nő a költségvetés.
Ezek ellenére én is várom nagyon a bejelentéseket, akár úgy is hogyha azt mondja pl 2024-től jönnek pumák 5 éven át évi 40 db, vagy hasonló...

Advent van! Kinyitnám már az ablakocskát, hogy mi van mögötte! :rolleyes:
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Varga Mihálynak volt egy tájékoztatója, ahol elhangzott hogy a megmaradt tartalékokat (amik az alultervezett gdp-ból meg minden másból megmaradt) szépen félreteszik, hogy ha jövőre a német gazdaság nem kezd nőni akkor ezt beforgatják a hazai iparba,szolgáltatásba stb.. Ez nagyjából 2000Mrd HUF..A lényeg hogy a recessziót elkerüljük. Ha nem elég akkor se vesznek fel hitelt. Ha marad akkor abból lehet fejleszteni bármit. Úgyhogy lehet szurkolni a németeknek:))) HAJRÁ NÉMETEK!!!:)))
Bocsi, már fáradt vagyok. Kétezer milliárd kábé hány millió euró?
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Varga Mihálynak volt egy tájékoztatója, ahol elhangzott hogy a megmaradt tartalékokat (amik az alultervezett gdp-ból meg minden másból megmaradt) szépen félreteszik, hogy ha jövőre a német gazdaság nem kezd nőni akkor ezt beforgatják a hazai iparba,szolgáltatásba stb.. Ez nagyjából 2000Mrd HUF..A lényeg hogy a recessziót elkerüljük. Ha nem elég akkor se vesznek fel hitelt. Ha marad akkor abból lehet fejleszteni bármit. Úgyhogy lehet szurkolni a németeknek:))) HAJRÁ NÉMETEK!!!:)))


Hát, szurkoljunk erőteljesen, de a német valóságot figyelme véve, eléggé pesszimista vagyok, de reméljük a legjobbakat.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 212
14 063
113
Volt fejlesztett változata,az AMP
AMP-69_Left_Side.jpg

Ha egy ilyesmi előágyat kapott volna,meg egy FAL/FNC jellegű masszivabb válltámaszt,előnyére vált volna az AMDnek.Lényegében egy RK95 jött volna ki úgy belőle
CUqeCd0.jpg


Sosem lőttem amp-vel.
Kicsit úgy vagyok vele mint az alfa romeoval.
Akivel beszéltem róla az vagy utálja vagy isteníti.

Talán a kaliberben olvastam egy nagyon negatív cikket róla.
Ha jól emlékszem pár éve szolnokon voltak vele lövészetek. Még puskagránáttal is.
Valami olyan is rémlik, hogy a kumulatívval eltalálni a célt nehézkes volt.

Ha valaki, mondjuk Dudi lőtt vele megoszthatná mi a véleménye róla.

Ha jól tudom az arabok eléggé kedvelték izrael környékén.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Erre irtam és szóltam nektek...jelen pillanatban ha akarnánk bármit megvehetünk...sorban állnak..
És ez csak a vésztartalék..Jelenleg a magyar állam azt csinál amit akar..Azt vesz meg amit és akit akar..és ez nem vicc..Ha akarnánk lerendelhetnénk akár f35-ötöt is...simán...Be is vannak szarva sokan a környzők közül..
Akár hiszitek akár nem, jelenleg a lengyelekkel vagyunk 1 szinten..akik kb 4x nagyobbak amugy...Orbánék megcsinálták...
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 184
93
Sosem lőttem amp-vel.
Kicsit úgy vagyok vele mint az alfa romeoval.
Akivel beszéltem róla az vagy utálja vagy isteníti.

Talán a kaliberben olvastam egy nagyon negatív cikket róla.
Ha jól emlékszem pár éve szolnokon voltak vele lövészetek. Még puskagránáttal is.
Valami olyan is rémlik, hogy a kumulatívval eltalálni a célt nehézkes volt.

Ha valaki, mondjuk Dudi lőtt vele megoszthatná mi a véleménye róla.

Ha jól tudom az arabok eléggé kedvelték izrael környékén.
En lőttem vele, meg gyakorló puskagránátot is inditottam vagy 10et, mikor gyakoroltuk a csapaterőt. Sztem kényelmes vele lőni, azt nem tudom hogy az éles gránát inditása mennyire különbözik a gyakorlotol, de azért olyan pontosan nem tudtam vele célozni, hogy mondjuk egy abkakon elsőre betaláljak vele. Ami a hátrány, hogy ha benézed a lőszereket éles lőszerrel is tudaz loni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
Sosem lőttem amp-vel.
Kicsit úgy vagyok vele mint az alfa romeoval.
Akivel beszéltem róla az vagy utálja vagy isteníti.

Talán a kaliberben olvastam egy nagyon negatív cikket róla.
Ha jól emlékszem pár éve szolnokon voltak vele lövészetek. Még puskagránáttal is.
Valami olyan is rémlik, hogy a kumulatívval eltalálni a célt nehézkes volt.

Ha valaki, mondjuk Dudi lőtt vele megoszthatná mi a véleménye róla.

Ha jól tudom az arabok eléggé kedvelték izrael környékén.
Én lőttem vele,de csak karabélyként.Nem tetszet.Az a rugós válltámasz biztos jó puskagránátlövésnél,de karabélyként engem rettentően zavart.
Libanonban lőttek ki vele Merkavát,de szir T62t is a palesztinok.80as években.
Rakétapóthajtású puskagránátokkal tüzelt,amiknek a rakéta része már rég amortizálódott.Anélkül viszont a nehéz gránátnak kicsi a lőtávja.
Szerintem túl bonyorult.Az utódjának elgondolt LT rendszer szerintem jó lett volna,még ma is használható fegyverként.Csak jött a módszerváltás,és az alapkutatásnál megakadt a dolog
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses