1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Ja az összes többié kész van már.

2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Én is úgy hallottam, hogy a Ludovika kampuszán már a kéményseprőknek is van hely, de a katonáknak még nem jutott.

3. krisss

krisss Well-Known Member

Igen mivel a spec létesítmények kissé nehezebben kialakíthatók. Pl volt egy fő kérdés, hova tegyük az oktatási tankot címmel.

4. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

A metszet gyhj típusát lehet tudni? :)

5. arcas

arcas Well-Known Member

:D

borisz likes this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Ez akkor még t72-volt. Pár éve. Meg van ott rendes nem metszet is oktatásra.

zsolti likes this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Mármint a Hős utca mellől?

8. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ja mintha láttam ott az udvaron egyet.... De már elvitték?

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Milyen nyomásra gondolsz? Légnyomásra?
    Értem. :rolleyes:
    Tehát te fegyvertelen menekültekre/migránsokra (pártállástól függően a megfelelő aláhúzandó) szeretnél lövöldözni 14,5-es KPVT-vel? Neadjisten 30mm-essel? Azzal tisztában vagy, hogy ez háborús/emberiség ellenes bűn?

10. hlln

hlln Member

Hány országban vannak ezek a létesítmények, funkciók kvázi a milliós főváros belvárosában (ok, a belváros peremén) elhelyezve?

Ez az egész Ludovika Campus egy óriási tévedés ebben a formában azon a helyszínen.

silurusglanis and antigonosz like this.
  11. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

a határra hilux kell nem btr... tök felesleges az oda

antigonosz and pöcshuszár like this.
  12. krisss

krisss Well-Known Member

egyetértek, én kiraknám a régi tüzérakadémiára hajmáskérre.

fishbed, vilmoci, blogen and 4 others like this.
  13. Dactilus

Dactilus Active Member

Még ott van.

kaktusz likes this.
  14. Dactilus

Dactilus Active Member

Az Orczy-kert nagyjából teljesen be van már építve. Elméletileg, hasonlóan szeretnék megoldani, mint a Rendészettudományi Kar kollégiumát (Diószegi úti kollégium), azaz a kertet szegélyező utcák másik oldalán lenne felépítve, és egy “híd” lenne a park felé. Igazából csak a Ludovika főépületében van jelenleg oktatás. A maradék kettő közül, az egyiket most “gyalulják”, a másik a Természettudományi Múzeumé. Illetve, ezek mellett, a Lovarda mindkét oldalán van azért még hely.

pöcshuszár likes this.
  15. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nem tudom mit nyomorognak akkor Pesten mikor ott a legdragabb a terulet. Semmire nincs hely. Amugy ha baromi regi az a tobbi szervet nem zavarja ezek szerint. Nincs valami videki laktanya a pusztaban ahol meg hely is lenne...

16. krisss

krisss Well-Known Member

Dehogynem, csak irodaházat egyszerűbb építeni mint kampuszt.

17. vantsy

vantsy Active Member

Bár szerintem nincs már annyi hely ott.

18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Na az tokeletes lenne nekik. Kozel van Szekesfehervar, Veszprem, Tata, Papa. Plusz a legnivosabb laktanya talan az egesz orszagban, legalábbis volt, es rettenetes ahogy ma kinez!

megazez likes this.
  19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Mennyire ismered a környéket?
    Csak mert ezt így kijelenteni elég meredek. Jelenleg a terület/tömb nagy része még mindig rehabilitáció érett.
    Ezen a képen látszik, hogy még a tömb északi részén egy csomó terület kihasználatlan. Sőt a tömbön kívül a Diószegi és a Korányi utcák túloldalán további épületek/területek állnak rendelkezésre:

A képen Kollégiumi fejlesztési területként feltüntetett rész egy elég "komoly" rész!

fedett_mókus likes this.
  20. Anti

Anti Well-Known Member

Ezen oldal megosztása