1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Ketten mondtak ilyet. Nézd vissza a nyilatkozataikat, többször, több helyen mondták azt, hogy "idén, ebben az évben érkeznek".
    Mivel mindkettő magas beosztású. ezért sok katona elhitte, aki nem tudta az igazságot. De sajnos soha, szó sem volt a 19-es érkezésről....

Pista a hegyről likes this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Az igazságot azt honnan tudjuk? Azt ki és mikor nyilatkozta?

SilvioD likes this.
  3. Terminator

Tavasszal sok mindent máshogy mondtak még. Kérdés hogy tényleg csak rosszul emlékeznek a nyilatkozók vagy folyamatosan változnak a dolgok...

4. mindenen kívül

Van egy civil és egy nem civil ember, mindkettő előadásokat tartott országszerte az elmúlt hónapokban. A vitatott dátumok tavasszal, nyáron rendszeresen elhangzottak, sok felvétel a htka-n is elérhető. Ha arra célzol, hogy mi volt a terv, akkor a legjobb tájékozódás talán a német fél lesz majd.
    - Ha 19-ben le kellett volna szállítani a felújított Leokat, akkor azok kész lennének valahol.
    - Ha viszont az eredeti szerződés szerint csak egy évvel később kell leszállítani, akkor még ráérnek kendácsolni, tehát még nincsenek kész.
    Szóval, ha elkészülnek, akkor megtudjuk, hogy 19-re készültek el vagy 20-ra kellett.

Loken and Terminator like this.
  5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Gondold végig. Most a 2018-as zárszámadásból indulsz ki.
    2018 nyár végén, és közvetlenül év végén lettek a beszerzések aláírva. Mivel ezek több évre áthúzódó ügyek, így a költségvetésbe leghamarabb 2019-be kerül be. De a KMW beszerzések - mivel a 2019-es költségvetést nyáron fogadták el -, csak a 2020-astól. (Gépesített lövész képesség fejlesztése program néven).
    Ezeket az áthúzódó programokat az elfogadott HM költségvetések végén lehet megtalálni. Általában az utolsó táblázat.
    Különben pedig az initial cost-ot kell csak kifizetni a felhalmozott összegből. Ezek összegét persze alaposan elrejtik az ilyen nyilvános iratokban. A többi pedig az emelkedő költségvetésbe fog beleépülni 1-2 év múlva. pl. ha nyárig bejelentik a légvédelmi rendszert, akkor az leghamarabb a '21-es költségvetésbe kerül be. Onnan kezdve pedig akár 2-3 évre is leoszthatják a teljes költséget, mert ugye ott is lesz egy elhúzódó bevezetés.

Loken, borisz and SilvioD like this.
  6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nem, akkor lettek bejelentve
    ez miért olyan biztos? ha 19-ben kellett volna őket leszállítani az is elképzelhető hogy a másik fél nem lett kész velük mi meg úgy voltunk hogy megvárjuk egyszerre az összeset hogy egy szállítással letudják a dolgot VAGY mi nem álttunk készen a fogadásra , ezt jeleztük a németek meg picit hátra dőltek hogy jó , akkor még van kis extra idő
    a probléma az hogy sokkal gyorsabban változnak bent meg fent a dolgok minthogy azt lenyilatkozzák

7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

arcas and SilvioD like this.
  8. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

9. Terminator

A nyilvános aláírással történő bejelentés mindig egybe esik a tényleges megegyezéssel vagy már csak egy ünnepi formalitás?
    Pl. sok helyen megírták már hogy Ecuador 6db H145M helikoptert rendelt, de az Airbus oldalán még mindig nincs fenn a bejelentés.
    Egy időben a kormánynak mániája volt stratégiai megállapodásokat kötni cégekkel. Ott is hónapokkal korábban megegyeztek, de csak akkor volt az ünnepi aláírás és bejelentés, amikor a kormánynak épp megfelelt.
    Ugyanakkor ha jól emlékszem, eléggé váratlanul ért a H145M bejelentés több általában jól tájékozott embert is, így lehet hogy kicsit mégis meglepetés volt.

fedett_mókus likes this.
  10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem nen a zárszámadási törvény a mérvadó, mert nem minden honvédelmi költséget, főleg a fejlesztési költségeket könyvelik a honvédelmi minisztérium kiadásai közé.
    Tavaly a GDP 1.41%át költöttünk honvédségrr, kb 570mrd Ft-ot!!!!!!!
    Már többször belinkektem ezt a videót.
    17:19-től érdemes a számokat nézni!!!

szuvorov, arcas and Terminator like this.
  11. SilvioD

Tavaly nem vettünk??? Nah, ne viccelj....

arcas likes this.
  12. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Az hogy a kormány azt mondja, hogy 300 milliárd forint ment el határvédelemre, az megjelenik a költségvetésben, mint honvédelmi kiadás? Mert mondjuk ez nem kis összeg.

13. SilvioD

Nézd meg Benkő ábráját amit linkeltem. Ott van mennyi a 3500mrd-ból a fejlesztési zsé és hogyan növekszik.
    Sztem nem volt semmi felhalmozás, hanem tavaly év végén Varga bepockolt egy csomó pénzt és abból hoztak előre fejlesztési költségeket. "karácsonyi akció". Hogy ezt máshova könyvelték az meg qrvára nem érdekes. Max. a statisztikusokat zavarja.

Másik ha a későbbiekben az lenne, hogy van maradvány összeg amit mégse költenek el az is helyes! Csak azért hogy el legyen baszva és a statisztikában jól mutasson nem kell elkölteni!!! Arra költsék, amire betervezték, ha van csúszás csússzon, csak szakmailag legyen indokolt!!!

anonim999 and Schurrer like this.
  14. mindenen kívül

Nem azt mondtam, hogy nem vettünk. Azt mondtam, hogy úgy tűnik a maradványok nem lettek áthozva a következő évre. EZ a gáz.

15. Schurrer

Engem az is érdekelne, hogy mi a leosztás aránya, pl bérfejlesztésre mennyit szánnak, mert ebből ez nem derül ki.

16. SilvioD

Sztem a bérfejlesztést a jövő héten megtudod.

17. Schurrer

Oké, remélem.

18. mindenen kívül

Akkor most azt amit kivetít ne nézzük? Mert azok a számok nem stimmelnek a zárszámadási törvényben szereplőkkel. Lényegében egyik sem. Ha meg a zárszámadásban lévő pénzmozgások nem lényegesek, akkor miért gond a pénz? Ki kell csengetni a Pumát, F-35-t NASAMS-ot aztán csak jöjjenek.
    Szerintem is tök mindegy, hogy hova könyvelik le, de akkor NE SÍRJANAK, HOGY NINCS PÉNZ A KATONÁK BÉREMELÉSÉRE!
    Könyveljék ahová akarják.

19. mindenen kívül

Azt hiszem egy hete derült ki, hogy bezárnak egy csomó üres beosztást, magyarul lassítják a létszámbővülést. Mindenki azt mondta, azért nem gond, mert így át lehet csoportosítani az üres beosztásokra félretett pénzt.
    Hogy van ez? Valamikor számít a költségvetési törvény (például létszám és bérfejlesztés), valamikor meg nem lényeg, majd átvariálják utólag? :rolleyes:

20. SilvioD

Én azt mondom, amit kivetített nyáron azt nézzük. Valszeg akkor tisztában volt a tavalyi költségekkel. Mit, hova könyvelnek meg nem tökmind1???
    Béremelés.....most ha jól emlékszem még idén lesz vmi bejelentés. De lehet keverem az egeszségüggyel. :)
    Vagy mindkettő lesz! :eek:

Ezeket az üres beosztásokat tavaly nyáron hozták létre. Nem lettek megszüntetve, csak meghatároztak prioritásokat ezek feltöltésére 2021ig. 2026ra ugyanaz cél maradt létszámban, csak lett egy részletesebb út hogyan érünk oda.
    Sztem ez tök normális.

Ezen oldal megosztása