1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Reméljük nem úgy mint a gripenre a bombák.
    Azokra hány évet vártunk?

Centurio likes this.
  2. Ocses

Ocses Well-Known Member

3. Centurio

Centurio Well-Known Member

4. Ocses

Ocses Well-Known Member

Csak, mert itt is azt írják. :) a másik oldalt nem ismertem. ;)

5. Centurio

Centurio Well-Known Member

Ez a téma egy párszor már lett fejtegetve a h145m-es topicban.:rolleyes: Nézzél be oda is.;)
    Egyébként meg a Magyar Honvédből:
    "A korábban már említett HForce-rendszer négy változatban (option 0-3) rendelhető. Arról nem hangzott el pontos információ, hogy hazánk melyiket vásárolja meg*, de az kiderült: minden magyar gép megkapja az elektrooptikai felderítő- és célzórendszer, illetve a két, oldalsó fegyverhordozó pilon alkalmazásához szükséges előkészítést (megerősítések, felfüggesztései pontok, elektromos és adatkábelek, a pilótafülke hátsó részébe beépített fegyverzetvezérő rendszer). Ebből adandóan a hazánknak leszállítandó felfegyverzett, könnyű támadó, kutató-mentő, illetve szállító változatok aránya bármikor változtatható."

*De ez is ehangzott lásd az általad linkeltet például.;)

Ocses likes this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nem tudom amikor én tatán voltam 2 éve utoljára éjszakás szolgálatban laktanyán belül, akkor volt meleg kaja vacsira meg kaptam éjszakai pótléknak egy csokit, egy csomag mogyorót meg egy liter gyümölcslevet.

arcas likes this.
  7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát én vagy 7 éve nem voltam.

De te írtad a kérdésre, hogy lehetséges ez a kaja amit belinkeltek hogy Ja.

No akkor Most lehetséges vagy sem. Te vagy az aktív.

8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Igen de ahogy a cikkben leírják a beszerzést felszerelés alapján így lehet elkülöníteni őket.

Ezért írtam igazmagyarnak, hogy amit ír az necces.
    Hisz még csak nem is pedzegetik, hogy minden géphez vegyenek fegyverzetet.

Hogy mi lesz pár év múlva azt persze sem én sem ő nem tudja.
    De még Benkő sem.

krisss and Centurio like this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

Szolnokon szerintem lehetséges mert ott a sok ejtőernyós meg búvár meg faszom pótlék miatt kevesebb jut a többinek.

Anti, Ocses and dudi like this.
  10. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Az egyebek miatt nem jut kevesebb a többieknek, mert az élelmiszer norma annyi, amennyi. Figyelembe véve a speciális beosztásúakat is. El tudod képzelni, hogy a hajózó, vagy az eje normát csökkentsék a szárazföldiek javára, vagy fordítva? Ez képzelgés.

11. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

Te ultra libsi, mindegyik Hforces és az tök mindegy mire specializált. Ha nem lenne megrendelve a Hforce hozzá akkor lenne problémás, de bármikor felszerelhető fegyverel háború esetén és főleg Románia ellen.

12. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nekem ott mást mondtak, Szolnokon kb a legfosabb a kaja az egész cégben.

13. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

És hol a legjobb és mi az átlag kaja? Kórházi koszt szint?

14. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Finom vagy és kultúrát. Mint mindíg. :D

Megjegyzem ha 2 NATO tag egymásnak esne, valószínű rögtön fegyver embargót basznának ránk.

És a németek valószínű betartanák.
    A franciák ki mellé állnának? Szerinted? Nekünk vagy a románoknak szállítanának?

anonim999, tindalos and borisz like this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Tatán és Pápán a legjobb. Amúgy ilyen jobb fajta menzakaja szint, olcsóbb kifőzde. A legszarabb eddig Ludovika (vastagon), Szolnok, Debrecen.

17. therob

therob Active Member

Hétvégén erről is beszéltem a még "cégnél" szolgálókkal. A pisztolyokkal nem valami elégedettek az itthon összeszereltek már rozsdásodnak (wtf!!??). Géppisztolyt még csak mutatóba láttak, meg az oktatási anyagot ahol hibásan jelölték a fegyver alkatrészeit. Hát remélem, hogy csak nehezen indul a dolog és innen már csak feljebb lesz.

honved likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

A pisztolyhoz kapott imbusz kulcsok kicsit gagyi minőségűek és nehéz megeszi a csavar ha be akarod állítani magadnak a fegyvert.... Meg eleve nem ezt a 2 pisztolyt vettem volna hanem a P-10-est, ha már nem a glockot vettük meg úgy hogy 10 éve azzal járunk misszióba....
    A rozsdásodást nem tapasztaltam nem is tudom komolyan venni. mondjuk ha befolyik a víz akkor rozsdásodhat de ezért kell takarítani meg olajozni. Oktatási anyaggal nem is találkoztam sajnos még.... Géppisztollyal dettó mondjuk azt nem hiányolom meg értelmét sem látom.

19. Ocses

Ocses Well-Known Member

Én is pár napja beszéltem egy barátommal.

Ő azt mondta alapvetően tetszik nekik. Ergonómikus, pontos. De pár száz lövés után a géppisztolyon 1-2 műanyag elem kicsit lötyögős lett. Amin azért csodálkoztak rendesen.

Mi rozsdásodik?

20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Sajna én 12ben még p9rc-vel voltam. Úgyhogy nincs 10 év.
    De igazad van. Kár, hogy nem azt gyártjuk.
    Bár nekem ezek is bejönnek.

Amúgy a glockokkal mi lessz?

Ezen oldal megosztása