A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Magáról a botrányról beszéltünk... Meg az időzítésről. Hogy kik tették milyen szándékból és infók birtokában?

Milyen villamos cég és milyen feladat? Egy cimborámnál munka függően 200-250 a villanyszerelők bére munkától függően.
Nálunk 7% van elôírányozva, idén is ennyi volt. A fizikai állománynál volt több... Építőipari cégként. Amúgy ha mindenkori konjunktúra szakmákhoz viszonyítunk, akkor mindig minden rossz lesz...
A tűzoltó koma elmenne 50-el többért, hogy el van b...va heti 5 napja, vagy jókat maszekol a beosztásából eredően?

bocs, az általánosítás miatt... de rendszeresen kell megszakértenem a “szabadnapos tűzoltók másodállásait”...

Szerintem már nemegyszer egyetértettem veletek....
Egyetérthetsz a kezdeményezéssel, de ne dőlj már ne neki!
A tűzoltók az utóbbi 2 évben nemigen maszekolnak már a létszámhiány miatt mivel nem jön ki a 24-72.
Sajnos kicsit többet tudok a rendvédelmi szervekről mint ti és kurva gáz a helyzet. A mentősökről nem is beszélve, arról szól az egész, hogy minél kevesebbet kelljen költeni azokra a szegmensekre ahol a hivatástudatból vagy az embereken segíteni akarásból lesz olyan barom aki bemegy még egy szolgálatba úgy, hogy kb váltása nincs. És jelenleg a katonáknál korántsem annyira szar a helyzet mint BM-nél és ez ami most kijött barátom kurvára a jéghegy csúcsa és megint nem megoldás, nem valós életpályamodell, nem egy valós terv arra, hogy jó minőségű képzett állomány legyen, hanem csak a probléma elodázása, hogy valahogy tényleges ráfordítás nélkül nyerjenek valahogy még egy évet.

És leszarom, hogy kinek jó ez politikailag, de kurvára jó lenne felébredni odafennt, hogy ha ilyen hozzáállásal ilyen hibákat vétenek az már ki fog jönni a szavazatokon. Legyen botrány, nyugodtan izzadjon a belügyminiszter a hőbörgés miatt, tegyen róla hogy ne legyen ok botrányra akkor nem lesz botrány....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Magáról a botrányról beszéltünk... Meg az időzítésről. Hogy kik tették milyen szándékból és infók birtokában?

Milyen villamos cég és milyen feladat? Egy cimborámnál munka függően 200-250 a villanyszerelők bére munkától függően.
Nálunk 7% van elôírányozva, idén is ennyi volt. A fizikai állománynál volt több... Építőipari cégként. Amúgy ha mindenkori konjunktúra szakmákhoz viszonyítunk, akkor mindig minden rossz lesz...
A tűzoltó koma elmenne 50-el többért, hogy el van b...va heti 5 napja, vagy jókat maszekol a beosztásából eredően?

bocs, az általánosítás miatt... de rendszeresen kell megszakértenem a “szabadnapos tűzoltók másodállásait”...

Szerintem már nemegyszer egyetértettem veletek....
Egyetérthetsz a kezdeményezéssel, de ne dőlj már ne neki!
Most fogtam fel milyen botrány, mert nem értettem. A jobbikos 30%os emelés? Az fullra komolytalan volt és semmi köze a mostanihoz. Illetve annyiban, hogy tudták, hogy lesz és előre bemondtak tét nélkül egy nagyobbat.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
https://m.privatbankar.hu/makro/az-eszaki-lelemeny-a-szemelyre-szabott-legvedelem-330159

A cikk szerint Kub-al nem volt gyakorlat 70 óta, Mistrallal meg van itthon éles gyakorlat.... Érdekes.

A cikk szerint a Nasams már nem is olyan jó. Itt kérdezem a drónok ellen tényleg nem jó?

A románok, lengyelek meg mióta terveznek Astert venni?

A NASAMS beszerzése olyan kompromisszum, ami átmenetileg biztosít egy korlátozott légvédelmi képességet, de nem állítja talpra a légvédelmet, és nem készíti fel a jövő hadászati céljainak leküzdésére. Azok a NATO szövetségeseink - mint például Románia, Lengyelország - , amelyek komolyabban foglalkoznak a jövő hadviselésének irányaival, inkább a szélesebb körben alkalmazható, francia-olasz fejlesztésű SAMP/T Aster 30 rendszert választották és szerzik be a közeli időben.

:eek: Ezt meg honnan szedte?
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
260
290
63
.A teszt lövészeten a beszámoló szerint az IRIS-T SLM észlelte a DO DT-25 típusú alacsony repülési célú drónt, és stabilan követte, amelyet ellenségesnek minősítettek. A rakétát kb. 20 km távolságban indították el, és egy közvetlen találattal elfogták a célt. A teljes repülés alatt a radarból a céladat-frissítéseket az adatkapcsolaton keresztül továbbították a rakéta számára és csak a legvégső fázisban kapcsolt IR re. A Falcon rendszer is hasonlóan működhet lőttek vele 30+ km re és 14km magasban repülő célra lőttek közeledő manőverező gépre és lőttek dronra is ,mind közvetlen találat volt legalább is a neten található hírek szerint
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Valós állapotokra ha valaki kíváncsi ajánlom a Zsaruellátó Facebook oldalt.

Nálam alapból ott van azt is nézni szoktam. Tartom, hogy minden évben, a versenyszféra átlagával megyegyező béremelés kell a rend és honvédelmi szerveknél is. Az a megoldás, életpálya, vagy nevezzék, ahogy akarják. Tényleg alacsonyak a fizetések most már az állami szerveknél, mert ide vehetem a szociális szférát is, vagy még másokat is. Nyílván kijön ez a dolog , illetve biztos hogy tudják is fent. A nyugdíjakhoz is hozzá kell már nyúlni, tarthatatlan, az éves 1-3 % emelés a munkabérek 10+ %-os éves emelkedése mellett. Biztos vagyok benne hogy a kormyány lépni is fog. Mert lépnie kell.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Valami azt súgja, hogy ez is marha magas.

Magasnak nem magas ellenben szűk. Az angoloknak is ez a gondja az Iveco LMV-vel.
Ekkora egy kimondottan páncélozottnak tervezett katonai terepjáró.
kmw-ampv-vs-porsche-cayenne-3-620x413.jpg

638a4c48b67d75f460abd4b2dd0c1930.jpg

Wolfot talán LRPV, SOV feladatokra lehetne hagyni, de ott is egyre jobban nőnek a vasak.
Netherlands_new_DMV_Anaconda_tactical_military_vehicles_for_Korps_Mariniers.jpg

104e2e774013e237f7fdf55829269040.jpg


A tűzoltó koma elmenne 50-el többért, hogy el van b...va heti 5 napja, vagy jókat maszekol a beosztásából eredően?
Koma egy vonulós tűzoltó egy héten több órát dolgozik mint egy átlagos nyolctól négyig heti ötször ember. Nincs karácsony, szilveszter meg hosszú hétvége. Bruttó 240 ezerért 24-48 órázás van. Reggel héttől másnap reggel hétig. Jó esetben aludtál éjszaka és mehetsz maszekolni, rossz esetben meg mínusz 5 fokban, hóesésben összeégett emberek holttesteit vágod ki az összetört kocsiból. Ez nem gyakorlat, itt minden nap élesben megy. Ha valamit nagyon elcseszel akkor jó esetben csak te, rossz esetben a bajtársaid sérülnek vagy halnak meg. Tedd össze a kezed és örülj, hogy vannak még olyan őrültek akik elmennek csinálni azt a szart mikor annyira vannak megbecsülve, hogy maszekolniuk kell a pihenőnapjaikon, ha nem akarnak éhen dögleni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Magáról a botrányról beszéltünk... Meg az időzítésről. Hogy kik tették milyen szándékból és infók birtokában?

Milyen villamos cég és milyen feladat? Egy cimborámnál munka függően 200-250 a villanyszerelők bére munkától függően.
Nálunk 7% van elôírányozva, idén is ennyi volt. A fizikai állománynál volt több... Építőipari cégként. Amúgy ha mindenkori konjunktúra szakmákhoz viszonyítunk, akkor mindig minden rossz lesz...
A tűzoltó koma elmenne 50-el többért, hogy el van b...va heti 5 napja, vagy jókat maszekol a beosztásából eredően?

bocs, az általánosítás miatt... de rendszeresen kell megszakértenem a “szabadnapos tűzoltók másodállásait”...

Szerintem már nemegyszer egyetértettem veletek....
Egyetérthetsz a kezdeményezéssel, de ne dőlj már ne neki!

A tűzoltó jókat maszekol a beosztásából eredően?Milyen hányinger hozzáállás ez ember?Sok szar lefolyt már itt a HTKA-n de ez benne van a TOP 3-ban!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Valós állapotokra ha valaki kíváncsi ajánlom a Zsaruellátó Facebook oldalt.
Néhány tűzoltókról szóló cikket elolvastam, de volt hogy kapásból csúsztatással indítottak. Pl. a bérminimum szintje alatti fizetés miatt panaszkodtak a kezdőknél, csak azt felejtették el leírni, hogy oda kezdőként nem kell még csak szakmunkásnak sem lenni (ami után járhatna a szakmunkás bérminimum)... Aztán rendre megy a nosztalgiázás a régi korkedvezményes nyugdíj iránt, mert 20 év munka után szerintük az ma is járna nekik, és ezért minden követelésükben ezt a kérést is megfogalmazzák... Na nekem ez az a pont, ahol elfogy a empátiám és már nem érdekel az sem, ha egyébként részben igazuk van. :oops:


Más. A minap írtál az összecsúszott bértábláról, de csak most jutott eszembe reagálni rá:
A szegényebb országokban ez a legjobb megoldás, mert nincs pénz a vezetők jutalmazására, de azért az alacsonyabb beosztásban dolgozóknak is elegendő bért kell biztosítani a megélhetésre. Szerintem ezen a téren ne nagyon várj érdemi változást.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Néhány tűzoltókról szóló cikket elolvastam, de volt hogy kapásból csúsztatással indítottak. Pl. a bérminimum szintje alatti fizetés miatt panaszkodtak a kezdőknél, csak azt felejtették el leírni, hogy oda kezdőként nem kell még csak szakmunkásnak sem lenni (ami után járhatna a szakmunkás bérminimum)... Aztán rendre megy a nosztalgiázás a régi korkedvezményes nyugdíj iránt, mert 20 év munka után szerintük az ma is járna nekik, és ezért minden követelésükben ezt a kérést is megfogalmazzák... Na nekem ez az a pont, ahol elfogy a empátiám és már nem érdekel az sem, ha egyébként részben igazuk van. :oops:


Más. A minap írtál az összecsúszott bértábláról, de csak most jutott eszembe reagálni rá:
A szegényebb országokban ez a legjobb megoldás, mert nincs pénz a vezetők jutalmazására, de azért az alacsonyabb beosztásban dolgozóknak is elegendő bért kell biztosítani a megélhetésre. Szerintem ezen a téren ne nagyon várj érdemi változást.

Nem kell szakma?A rendőr és a tűzoltó egy szakma.Aki rendőr vagy tűzoltó annak van szakmája ami a rendő vagy a tűzoltó.Ha nem lenne nem is lehetne egyik sem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Azért tegyük hozzá, hogy minden versenyszférás munkáltatónál, ahol lehet hogy a bérek magasabbak, nem minden van így. Főlag a magyar vállalkozásoknál.

"Mint Pintér Sándor hangsúlyozta: az új juttatások nem változtatnak a már meglévőkön. Ennek megfelelően marad a cafeteria, a lakhatási támogatás, a természetbeni ellátás, a ruházati utánpótlási ellátmány, a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés, az egyedülálló egészségügyi ellátás költségtérítés intézménye, valamint az élet- és a balesetbiztosítási védelem, illet e a teljesítmény-juttatás rendszere."
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Néhány tűzoltókról szóló cikket elolvastam, de volt hogy kapásból csúsztatással indítottak. Pl. a bérminimum szintje alatti fizetés miatt panaszkodtak a kezdőknél, csak azt felejtették el leírni, hogy oda kezdőként nem kell még csak szakmunkásnak sem lenni (ami után járhatna a szakmunkás bérminimum)... Aztán rendre megy a nosztalgiázás a régi korkedvezményes nyugdíj iránt, mert 20 év munka után szerintük az ma is járna nekik, és ezért minden követelésükben ezt a kérést is megfogalmazzák... Na nekem ez az a pont, ahol elfogy a empátiám és már nem érdekel az sem, ha egyébként részben igazuk van. :oops:


Más. A minap írtál az összecsúszott bértábláról, de csak most jutott eszembe reagálni rá:
A szegényebb országokban ez a legjobb megoldás, mert nincs pénz a vezetők jutalmazására, de azért az alacsonyabb beosztásban dolgozóknak is elegendő bért kell biztosítani a megélhetésre. Szerintem ezen a téren ne nagyon várj érdemi változást.
Kíváncsi vagyok, hogy ha 20 éven keresztül azt a fizikai megterhelést kéne elviselned mint a tűzoltónak erről hogy vélekednél? A korkedvezményes nyugdíj jogos és valós követelés, szerintem nézz körbe az rendvédelmi szerveknél a világban, hogy hol van (majdnem mindnél) A 40 éves korban nyugdíjba vonulás szerintem is korai, de 55 környékén már kurvára indokolt lenne azokkal az ízületi gondokkal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Azért tegyük hozzá, hogy minden versenyszférás munkáltatónál, ahol lehet hogy a bérek magasabbak, nem minden van így. Főlag a magyar vállalkozásoknál.

"Mint Pintér Sándor hangsúlyozta: az új juttatások nem változtatnak a már meglévőkön. Ennek megfelelően marad a cafeteria, a lakhatási támogatás, a természetbeni ellátás, a ruházati utánpótlási ellátmány, a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés, az egyedülálló egészségügyi ellátás költségtérítés intézménye, valamint az élet- és a balesetbiztosítási védelem, illet e a teljesítmény-juttatás rendszere."
Hát a normális cégeknél a lakhatáson kívül a többi szokott menni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Kíváncsi vagyok, hogy ha 20 éven keresztül azt a fizikai megterhelést kéne elviselned mint a tűzoltónak erről hogy vélekednél? A korkedvezményes nyugdíj jogos és valós követelés, szerintem nézz körbe az rendvédelmi szerveknél a világban, hogy hol van (majdnem mindnél) A 40 éves korban nyugdíjba vonulás szerintem is korai, de 55 környékén már kurvára indokolt lenne azokkal az ízületi gondokkal.
Egyet értünk. A 40 az rossz vicc volt, kis okoskodással ismertem olyan embert is aki 37 évesen ment el tök egészségesen, viszont a mostani 65 is legalább annyira szar, csak a másik irányban. Ez az 55 év lehetne az arany közép út.