A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Akkor, hogyan gondolatod,



Ha a képzés szar az a hülye aki végigcsinálja. ;) Vagy nincs önbecsülés.
2013 óta ugyanott dolgozom:) mióta leszereltem.
Kb. minden fegyveres szervnél gyenge a képzés... A valós tudást a szakterületen szeded fel a gyakorlatból, plusz folyamatos önképzés... Ez a realitás ma.
Szentendrét nem ismerem, biztos ott is van kivétel, de az ősi szabaly az ma is igaz: "aki tudja csinálja aki nem az tanítja..."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 579
113
Amúgy ASCOD olyannyira nem, hogy még pletyka sem volt róla az elmúlt 3 évben pedig aztán már volt egykét gépről....
A beszerzett eszkozok 75% aval egyetemben /ha a modifikaciot nezzuk 99%/a leo a7++++ hunt t es a panzerkapvagen 2000 est mar a hatarzaraskor tudtak :p /
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 690
6 461
113
A beszerzett eszkozok 75% aval egyetemben /ha a modifikaciot nezzuk 99%/a leo a7++++ hunt t es a panzerkapvagen 2000 est mar a hatarzaraskor tudtak :p /
ASCOD attól még az éltbe nem került szóba még csak poén szintjén sem
Azon az aron inkabb modernizalt 72 tamogasson /2x es erovel./ ha mar amugy is elter az alvaz az apc tol
azon az áron inkább minden katonának legyen rendbe az egyéni felszerelése a 72-eseket meg dobjuk végre szépen a kukába
Mi a baj a Centauro 2-el? Én mint nem hozzáértő, csak kérdem.
ha az egyesből indulunk ki akkor inkább nem sorolom , amúgy is felesleges a "páncélvadász" idehaza , az árából lehet venni sok sok olyan dolgot ami sokkal hatékonyabb páncélosok ellen
Meg ne már PONT ezt vegyük az olaszoktól , van más dolog amit (ha már muszáj lenne...) érdemesebb lenne hazahozni
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 186
113
Abszolút nincs igazad. Az, hogy a felvett katonák az előzetes szűrés után is alkalmatlanok, ez egyáltalán nem csoda. A tisztek, altisztek, közkatonák nagy százaléka leszerel, az első néhány év után. Csalódnak, nem tetszik nekik, vagy valami egyéb. Olvass utána, hogy az USA hadserege évtizedek óta milyen létszámgondokkal küzd, pedig az usákok többen vannak, sokkal többet tudnak fizetni a katonáiknak. Miért vesznek fel dél amerikai népeket a seregbe? Nincs hazai felhozatal. Nálunk mi a frászt lehet várni ennyi fizetésért. Egy ápolónő vajon mennyit keres?

Ha az előzetes szűrés után is egy csomóan alkalmatlanok, akkor lehet a szűrés rossz. Szóval megint egy rendszerhiba.
Ma már szidtam szentendrét. Az avi hozzáértéséről most ne vitatkozzunk. Ha úgy szűrnek külszolgálatra, hogy van 2 ember is öngyilkos lessz a 6 hónap alatt akkor nem minősítem őket. Mert még valaki bevédi a rendszert. Azt én leszek a nagyarcú.

Csalódottak, nem tetszik nekik?
Mármint, hogy sok esetben szar vagy nincs normális kiképzés!
Sokszor magadnak veszed a használható felszerelést!
Igérgetnek, de sokszor nem tartják be.
Ez nem tetszik nekik. De hülyék. :D

Tényleg az amerikai hadsereg problémáit próbálod atültetni a magyar valóságba?:eek:
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Valóban nem, és nem is az számít, hogy én mit mondok.
Kíváncsi lennék azonban, hogy az ilyen hibás vezetői mentalitás miatt, hány értékes és elhivatott ember hagyta ott a sereget. Olyan emberek, akik a gyalázatosan kevés pénz ellenére is szerettek volna szolgálni, de bohóckodni nem voltak hajlandók. Volt egy orvosolható problémájuk, amit a felettesük úgy oldott meg hogy: "egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi."
És ezek az emberek most hiányoznak. Nem kicsit, nagyon.
Azok az emberek, kikben nincs kitartás, nem kívánnak a képzésben részt venni, azokra valóban nincs szükség. Azt gondolod, hogy a jelentkezőknek rimánkodni kell? Nem. Mutass egy vállalatot, ahol a jelentkezők kezét csókolgatják.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
ASCOD attól még az éltbe nem került szóba még csak poén szintjén sem

azon az áron inkább minden katonának legyen rendbe az egyéni felszerelése a 72-eseket meg dobjuk végre szépen a kukába

ha az egyesből indulunk ki akkor inkább nem sorolom , amúgy is felesleges a "páncélvadász" idehaza , az árából lehet venni sok sok olyan dolgot ami sokkal hatékonyabb páncélosok ellen
Meg ne már PONT ezt vegyük az olaszoktól , van más dolog amit (ha már muszáj lenne...) érdemesebb lenne hazahozni
IVECO LMV jóófélle.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ha az előzetes szűrés után is egy csomóan alkalmatlanok, akkor lehet a szűrés rossz. Szóval megint egy rendszerhiba.
Ma már szidtam szentendrét. Az avi hozzáértéséről most ne vitatkozzunk. Ha úgy szűrnek külszolgálatra, hogy van 2 ember is öngyilkos lessz a 6 hónap alatt akkor nem minősítem őket. Mert még valaki bevédi a rendszert. Azt én leszek a nagyarcú.

Csalódottak, nem tetszik nekik?
Mármint, hogy sok esetben szar vagy nincs normális kiképzés!
Sokszor magadnak veszed a használható felszerelést!
Igérgetnek, de sokszor nem tartják be.
Ez nem tetszik nekik. De hülyék. :D

Tényleg az amerikai hadsereg problémáit próbálod atültetni a magyar valóságba?:eek:
Bizonyára a Honvédség legtapasztaltabb katonája vagy. Olyan szűrés nem létezik, mely az öngyilkos hajlamot kiszűrné. A felszereléssel kapcsolatban igazat adok neked. Civilben próbáld meg a főnöködet lehülyézni, láss csodát, holnap már az utcán sétálgatsz.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 690
6 461
113
Azok az emberek, kikben nincs kitartás, nem kívánnak a képzésben részt venni, azokra valóban nincs szükség. Azt gondolod, hogy a jelentkezőknek rimánkodni kell? Nem. Mutass egy vállalatot, ahol a jelentkezők kezét csókolgatják.
hát ma az itthoni emberhiány miatt elég sok vállalatnál kell megbecsülni még az értelmi fogyatékost is... tény hogy kitartás szükséges de nekem számos olyan ismerősöm van akikben megvolt az ami kellett és pusztán a benti f@szságok miatt elég hamar megunták , katonának mentek nem lábtörlőnek ...
Hát nem tudom nekem más szimpatikus nemigen van.
a Centauro tán szimpi? vagy csak az LMV? :D nem mindegy
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Bizonyára a Honvédség legtapasztaltabb katonája vagy. Olyan szűrés nem létezik, mely az öngyilkos hajlamot kiszűrné. A felszereléssel kapcsolatban igazat adok neked. Civilben próbáld meg a főnöködet lehülyézni, láss csodát, holnap már az utcán sétálgatsz.
Hát nem a főnököt hülyézi hanem a rencert :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
hát ma az itthoni emberhiány miatt elég sok vállalatnál kell megbecsülni még az értelmi fogyatékost is... tény hogy kitartás szükséges de nekem számos olyan ismerősöm van akikben megvolt az ami kellett és pusztán a benti f@szságok miatt elég hamar megunták , katonának mentek nem lábtörlőnek ...

Ott a kurva nagy pont.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Lehet, hogy nem dumáltál vissza a főnöködnek.

Nem tudom mennyit tudsz a civil munkahelyekről ha 40 éve vagy a seregben akkor azért szerintem óvatosan mert azóta sok minden változott. 2020-at írunk nem 1980-at. Ha egy beosztottam szól hogy hogy szar a képzés az nem visszapofázás. Ellenben mint felelős vezető köteles vagyok kivizsgálni hogy mire költi a vállalat az erőforrásokat. Szóval először is meg kell köszönnöm neki hogy szólt, elregélem hogy mennyire fontos hogy az emberek az ilyen jellegű problémákat jelezzék is biztosítom hogy rá nézve ennek nem lesz semmilyen negatív következménye. Ezután utánna megyek a dolognak és ha valóban szar van a palacsintába kötelességem eszkalálni a dolgot a saját vezetőmnek valamint annak a vezetőnek aki a tanfolyamért felel. Ezután megint le kell ülnöm a beosztottammal. Elmondom hogy mennyire örülök hogy szólt, tájékoztatom mit találtam. Ha jogos volt a dolog megjutalmazom (erre külön pénzkeretem van) és tájékoztatom milyen korrektív lépések történtek. Ha nem volt jogos a dolog elmondom mit lát rosszul és mire figyeljen a jövőben, ezután megköszönöm hogy szólt ismét biztosítom hogy nem lesz negatív következmény majd elregélem mennyire fontos hogy az emberek ha látnak egy problémát azonnal jelezzék.

Nem tudom a honvédségben hogy megy ez de mikor először csapatot kaptam a cég első dolga az volt hogy elküldött egy 1 hetes vezetőképzőre jó sok pénzért. Első két nap pszichológia teszteket töltettek velem és kielemizték a személyiségem, elmondták mik az erősségeim gyengéim. Maradék három napban elmagyarázták a különböző ember típusokat melyikkel hogyan kommunikáljak, hogyan motiváljam.

Én értem hogy a hadsereg az azért más de egy bizonyos fokú szemléletváltásra szükség lenne. Nem lehet ezt úgy tolni mint 20-30 évvel ezelőtt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 186
113
Bizonyára a Honvédség legtapasztaltabb katonája vagy. Olyan szűrés nem létezik, mely az öngyilkos hajlamot kiszűrné. A felszereléssel kapcsolatban igazat adok neked. Civilben próbáld meg a főnöködet lehülyézni, láss csodát, holnap már az utcán sétálgatsz.

Nem a legtapasztaltabbal most vitatkozom. ;)

Már megtörtént. ;) Megúsztam egy fegyelmivel és mozgóbér megvonással. :rolleyes:

Hidd el annyira nagy az emberhiány civiliában is, hogy nagyon nagy dolog kell ahhoz, hogy kirakjanak. Sajnos.
Rendesen kapkodnak az emberek után. Legalábbis itt nyugaton.

Olyan szűrés nincs? Aha.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Sulaco