1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Osztrak. Paks. A legnagyobb ellenseguk. Milliardokat fognak bukni euroba evente. /ez van igy jartak./

SilvioD likes this.
  2. Szittya

Olasz. Lelekszamban es sok egyebbe a nagyokhoz merheto. Annyiba se veszik oket az euba mint a beneluxokat eggyesevel...

SilvioD, zeal and blogen like this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

A NATO déli szárnyának, ahová Magyarország is tartozik, Olaszország a "vezetője", mint NATO alapító tag. Erre is gondolhatott Takács tábornok.

arcas, SilvioD, blogen and 1 other person like this.
  4. independence

independence Active Member

Orosz-Mi 24 upgrade , Osztrák-lőszergyár , Német-sokminden , Olasz -Mangusta? ;)

5. Terminator

Vagy valami az IVECO-tól...

6. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

3D lokátorok? Medina meg a többi.

Masztiff likes this.
  7. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Centauro II? Az volt is Hajmáskéren pár éve.

8. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

na az b@szna be....

Kishuszár likes this.
  9. Terminator

Nekem is eszembe jutottak a Clever Ferret gyakorlatok....
    És hogy van kötve egy államközi szerződés az olaszokkal, ami nem lett még kihasználva.

De egy tábornok általánosító mondatból már megint egyből azt találgatjuk hogy mi lesz, minden alap nélkül.... :)

Visszatérve a portfolio.hu írására... azért a Puma - Boxer páros nagyon durva lenne. Az ára is.

SilvioD, Ocses and fedett_mókus like this.
  10. Terminator

A Boxer befér a KC-390-be?

11. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

súlyra éppen csakhogy befér , méretre meg karcolva de igen szerintem

12. Szittya

Beferni beferne de nemhiszem hogy erre valaha is bizonysagot szerzunk.

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A Boxerben vagy a KC-ban vagy szkeptikus?

arcas likes this.
  14. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

A torony jöhet,ha a közepes dandárnak valóban lesz tűztámogató járműve,de maga a Freccia 2 szerintem az egyik legrosszabb választás lenne kerekesből,nyugati gyártásúakat nézve.

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Már én érzem kellemetlenül magam miattatok! :rolleyes:
    Pedig hát, ha valaki hajlamos kombinálni, az én vagyok! :oops::D:D:D

BiancoGasto likes this.
  16. Szittya

Boxer. A kc a hajtomu miatt fixx
    Patria valtozat a befuto. Majd minden teren. Akar legoba /horvat lengyel gyartas majd hazai osszeszereles /a jarmupark egy reszere./ fo elemek alkatreszgyartasa is log /szerimtem/

17. Szittya

Ifv bol meg ascod... /35 mm oerlikonnal vagy hasonlo programozhato losszerel lenne az igazi aminek legvedelmi valtozata is van./ ezzel a dronok es akar legi inditasu fegyverek teren is hatalmasat ugrana a kepesseg./ sok variacioval. Igy nem csak a loveszek igenyeit lenne kepes kiszolgalni az alvaz. /es meg igy is olcsobb lenne a pumanal mikozbe mindent is kapnank hozza es olyan kepesseggel ami a pumanak szatsorba sincs./

krokomach likes this.
  18. Szittya

Wotan 35 torony okes is lenne es akkor a nemet is kap valamit ujra. /es spike integralva van a toronyhoz./

19. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Hulye kerdes, mi az az "acelkocka"? Gondolom nem robotizalt IT szakember? :p

Sulaco and borisz like this.
  20. Szittya

Pk jarmure kellene egy multifunkci radar. /legvedelemre es egyebre./ a radar hasznos dronok felderitesere alkalmas nem is nagy osszeg./ amellett szarazfoldi ellenorzesre is alkalmas./a v4 el kozosen futo tuzersegi radar fejlesztesbe bele is ferne /ugyis aesa lessz ./

Ezen oldal megosztása