A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Te rendkívül jól ismered a sereg egészét, mert mindenhol ott voltál. Nem értek veled egyet, de ez sem számít.
Nem akarok senkit cseszegetni, de ebben veled vagyok. Hogy helyesen teszem e, csak remélni tudom.

Aki építész akar lenni annak át kell menni az ábrázoló geometrián, a statikán és a matek szigorlaton.
Aki informatikus, annak a diszkrét matekon. Aki jogász akar lenni, annak a római jogon.
Minden képesítéshez át kell esni bizonyos ugródeszkákon. Eddig mindenki meglépte aki rendelkezik ilyen képesítéssel.

Vannak olyan helyzetek, ahol ráadásul kirostálnak. Helyes e ez, vagy helytelen az vitatható, de elmondhatom hogy eddig több ilyen rostán is át kellett esnem... persze fel is adhattam volna.
Ha valaki egy hülye oktató miatt pályát hagy el, az szerintem nem biztos hogy oda való...

Nagy filmélményem az Elit Alakulat, amiben a "hülye", természetesen alkalmatlan kiképző százados széthajtja a 101-esek E századát. Állandóan szopnak és egy hegyre futtatják fel őket. Nem is ezzel a tiszttel mennek csatába, de valami okból mégis a legösszeszokottabb és képességű egység lettek.

A vizsgák, képzések arra valók, hogy elvégezzük őket. Ha nem megfelelő a minősége, hülyeséget tanít, akkor jelezni kell, de nem otthagyni. Ez az én véleményem. Egyszer beleálltam egy projektmenedzsment tanárba. Ne tudjátok meg, mennyire összezártak a tanárok... (Ha már Elit Alakulat, akkor azt a desszantosok is megtették a D nap előtt).
Egy az egyben átküldték neki a levelemet. Szopott miattam az egész évfolyam, meg nyilván nem lettem ezután kedvenc a társaim között sem. De meggyőződésem hogy a tanár is változtatott a módszerein.
Ma is azt gondolom, hogy nem elfutni kell, hanem kitartani. Munkahelyet lehet váltani, hivatást nem. Akkor az nem hivatás.

Azt hiszem Para erre célzott és szerintem teljesen igaza van. Ha annyira maradi, akkor miért van itt velünk? Miért olvassa el mindenki hozzászólását és próbálja vérmérséklete szerint megválaszolni.
Ha Magyarországon akar valaki katona lenni, akkor a Magyar Honvédség kereti között teheti meg. Lehet jobb technikákat adaptálni, de alapvetően vannak keretek amik adottak. Ez határozza meg a játékszabályokat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
Nem akarok senkit cseszegetni, de ebben veled vagyok. Hogy helyesen teszem e, csak remélni tudom.

Aki építész akar lenni annak át kell menni az ábrázoló geometrián, a statikán és a matek szigorlaton.
Aki informatikus, annak a diszkrét matekon. Aki jogász akar lenni, annak a római jogon.
Minden képesítéshez át kell esni bizonyos ugródeszkákon. Eddig mindenki meglépte aki rendelkezik ilyen képesítéssel.

Vannak olyan helyzetek, ahol ráadásul kirostálnak. Helyes e ez, vagy helytelen az vitatható, de elmondhatom hogy eddig több ilyen rostán is át kellett esnem... persze fel is adhattam volna.
Ha valaki egy hülye oktató miatt pályát hagy el, az szerintem nem biztos hogy oda való...

Nagy filmélményem az Elit Alakulat, amiben a "hülye", természetesen alkalmatlan kiképző százados széthajtja a 101-esek E századát. Állandóan szopnak és egy hegyre futtatják fel őket. Nem is ezzel a tiszttel mennek csatába, de valami okból mégis a legösszeszokottabb és képességű egység lettek.

A vizsgák, képzések arra valók, hogy elvégezzük őket. Ha nem megfelelő a minősége, hülyeséget tanít, akkor jelezni kell, de nem otthagyni. Ez az én véleményem. Egyszer beleálltam egy projektmenedzsment tanárba. Ne tudjátok meg, mennyire összezártak a tanárok... (Ha már Elit Alakulat, akkor azt a desszantosok is megtették a D nap előtt).
Egy az egyben átküldték neki a levelemet. Szopott miattam az egész évfolyam, meg nyilván nem lettem ezután kedvenc a társaim között sem. De meggyőződésem hogy a tanár is változtatott a módszerein.
Ma is azt gondolom, hogy nem elfutni kell, hanem kitartani. Munkahelyet lehet váltani, hivatást nem. Akkor az nem hivatás.

Azt hiszem Para erre célzott és szerintem teljesen igaza van. Ha annyira maradi, akkor miért van itt velünk? Miért olvassa el mindenki hozzászólását és próbálja vérmérséklete szerint megválaszolni.
Ha Magyarországon akar valaki katona lenni, akkor a Magyar Honvédség kereti között teheti meg. Lehet jobb technikákat adaptálni, de alapvetően vannak keretek amik adottak. Ez határozza meg a játékszabályokat.
A keretek fundamentális változtatásokra szorulnak sajnos.....
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Lehet hogy a Lajtától nyugatra sokkal jobban működnek, de a 20 évvel korábbihoz képest nálunk is, ha zongorázni tudnám a különbséget ...!!
Nem így a bankokban! Ha bemegyek hogy ez-és-ez a problémám, akkor közli a hölgy hogy fel kell hívni y-részleget. Mondom csókolom, AZ a részleg esetleg ehhez a bankhoz tartozik? Persze, természetesen. Akkor kérem vegye már fel azt a sok gombos telefont az asztalán és intézkedjen, végül is itt tartom a pénzemet, ebből (is) élnek, én vagyok az ÜGYFÉL akinek állítólag maguk szolgáltatnak, szóval kérem intézkedni! Azt NEM LEHET!!! Önnek kell telefonálni!!! Szóval így ... kormányablaktól, önkormányzattól, APEH-től vagy más hivatali helyről engem így még sose küldtek el (tudtam hova kell menni?), de a bankokkal sose boldogulok, csak a befizetés megy simán ... azt nagyon szeretik!

Kérni kell a panaszkönyvet. Attól félnek. :D

Ez is magyarosch sajátosság

Inkább a maygarozás meg a "magyarosch"-ozás olyan libsi-bibsi tempó.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Kérni kell a panaszkönyvet. Attól félnek. :D
Azzal még semmi nem lesz elintézve, csak kap az ügyfél egy hivatalos levelet hogy a szabályzatok szerint ő volt a hülye mikor többre számított!! :p "És reméljük hogy továbbra is szolgálatára állhatunk kedves ügyfelünknek!" A vérnyomás-csökkentőt meg vedd meg saját beruházásból ... :mad:
 
M

molnibalage

Guest
Nem akarok senkit cseszegetni, de ebben veled vagyok. Hogy helyesen teszem e, csak remélni tudom.

Aki építész akar lenni annak át kell menni az ábrázoló geometrián, a statikán és a matek szigorlaton.
Aki informatikus, annak a diszkrét matekon. Aki jogász akar lenni, annak a római jogon.
Minden képesítéshez át kell esni bizonyos ugródeszkákon. Eddig mindenki meglépte aki rendelkezik ilyen képesítéssel.

Vannak olyan helyzetek, ahol ráadásul kirostálnak. Helyes e ez, vagy helytelen az vitatható, de elmondhatom hogy eddig több ilyen rostán is át kellett esnem... persze fel is adhattam volna.
Ha valaki egy hülye oktató miatt pályát hagy el, az szerintem nem biztos hogy oda való...

Nagy filmélményem az Elit Alakulat, amiben a "hülye", természetesen alkalmatlan kiképző százados széthajtja a 101-esek E századát. Állandóan szopnak és egy hegyre futtatják fel őket. Nem is ezzel a tiszttel mennek csatába, de valami okból mégis a legösszeszokottabb és képességű egység lettek.

A vizsgák, képzések arra valók, hogy elvégezzük őket. Ha nem megfelelő a minősége, hülyeséget tanít, akkor jelezni kell, de nem otthagyni. Ez az én véleményem. Egyszer beleálltam egy projektmenedzsment tanárba. Ne tudjátok meg, mennyire összezártak a tanárok... (Ha már Elit Alakulat, akkor azt a desszantosok is megtették a D nap előtt).
Egy az egyben átküldték neki a levelemet. Szopott miattam az egész évfolyam, meg nyilván nem lettem ezután kedvenc a társaim között sem. De meggyőződésem hogy a tanár is változtatott a módszerein.
Ma is azt gondolom, hogy nem elfutni kell, hanem kitartani. Munkahelyet lehet váltani, hivatást nem. Akkor az nem hivatás.

Azt hiszem Para erre célzott és szerintem teljesen igaza van. Ha annyira maradi, akkor miért van itt velünk? Miért olvassa el mindenki hozzászólását és próbálja vérmérséklete szerint megválaszolni.
Ha Magyarországon akar valaki katona lenni, akkor a Magyar Honvédség kereti között teheti meg. Lehet jobb technikákat adaptálni, de alapvetően vannak keretek amik adottak. Ez határozza meg a játékszabályokat.
Szép wall of text.
Csak sokan, amit láttak, átéltek úgy léptek le onnan, amit lehetett, hogy az árnyékukat sem látták már 2 perc után sem.
A másik fele inkább fel sem szerel.
Ha már játékszabályok. Akkor sokan elolvassák és úgy döntenek, hogy akkor másféle társasjátékkal játszanak...
Külföldi haderő vagy civil pálya itthon vagy máshol...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Sulaco

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 905
4 744
113
Nem akarok senkit cseszegetni, de ebben veled vagyok. Hogy helyesen teszem e, csak remélni tudom.

Aki építész akar lenni annak át kell menni az ábrázoló geometrián, a statikán és a matek szigorlaton.
Aki informatikus, annak a diszkrét matekon. Aki jogász akar lenni, annak a római jogon.
Minden képesítéshez át kell esni bizonyos ugródeszkákon. Eddig mindenki meglépte aki rendelkezik ilyen képesítéssel.

Vannak olyan helyzetek, ahol ráadásul kirostálnak. Helyes e ez, vagy helytelen az vitatható, de elmondhatom hogy eddig több ilyen rostán is át kellett esnem... persze fel is adhattam volna.
Ha valaki egy hülye oktató miatt pályát hagy el, az szerintem nem biztos hogy oda való...

Nagy filmélményem az Elit Alakulat, amiben a "hülye", természetesen alkalmatlan kiképző százados széthajtja a 101-esek E századát. Állandóan szopnak és egy hegyre futtatják fel őket. Nem is ezzel a tiszttel mennek csatába, de valami okból mégis a legösszeszokottabb és képességű egység lettek.

A vizsgák, képzések arra valók, hogy elvégezzük őket. Ha nem megfelelő a minősége, hülyeséget tanít, akkor jelezni kell, de nem otthagyni. Ez az én véleményem. Egyszer beleálltam egy projektmenedzsment tanárba. Ne tudjátok meg, mennyire összezártak a tanárok... (Ha már Elit Alakulat, akkor azt a desszantosok is megtették a D nap előtt).
Egy az egyben átküldték neki a levelemet. Szopott miattam az egész évfolyam, meg nyilván nem lettem ezután kedvenc a társaim között sem. De meggyőződésem hogy a tanár is változtatott a módszerein.
Ma is azt gondolom, hogy nem elfutni kell, hanem kitartani. Munkahelyet lehet váltani, hivatást nem. Akkor az nem hivatás.

Azt hiszem Para erre célzott és szerintem teljesen igaza van. Ha annyira maradi, akkor miért van itt velünk? Miért olvassa el mindenki hozzászólását és próbálja vérmérséklete szerint megválaszolni.
Ha Magyarországon akar valaki katona lenni, akkor a Magyar Honvédség kereti között teheti meg. Lehet jobb technikákat adaptálni, de alapvetően vannak keretek amik adottak. Ez határozza meg a játékszabályokat.
Tényleg? Erre nem is gondoltam.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 905
4 744
113
Szuveren jogod nem egyeterteni velem. Azonban azt kerlek vedd figyelembe hogy az itt olvasok irok jelentos resze katona vagy katonai multtal rendelkezik esetleg barattal rokonnal ismerossel a seregbol es valahogy MINDNEK egyezik a velemenye azzal amit leirtam.

Valami megis lehet benne . Vagy nem?
Nem mindenkinek egyezik a véleménye, ezért fórum a neve. Kedveském, te voltál egyáltalán katona?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Kérni kell a panaszkönyvet. Attól félnek. :D



Inkább a maygarozás meg a "magyarosch"-ozás olyan libsi-bibsi tempó.
Bármilyen meglepő,de amit ma a kormányunk és pártunk csinál,az államszocializmus-ami már megbukott.
Aztán meg utána kéne nézni,hogy kik voltak a kálizok.
Ez a libsi-bibsizés meg olyanoktil,akik alapvetően nem is tudják,mit jelent a liberalizmus.....
Egy kis olvasnivaló
https://www.docdroid.net/2cwkJCS/hayek-ut-a-szolgasaghoz.pdf
https://docplayer.hu/3159501-A-nemzetek-gazdagsaga.htmlhttp://epa.oszk.hu/00000/00017/00208/pdf/EPA00017_kozgazdasagi_szemle_2013_11_1278-1281.pdf
És a magyar liberalizmus nagyjai Kossuth,Széchenyi,Deák Ferenc,az ő irásaikat is lehet még olvasgatni.......szerintem többet érne elolvasni a Hitel,világ stádiumot,mint szajkózni az agitprop szöveget
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Egyébként szivesen belinkelném a régi tisztek könyvtára sorozatot is,csak sajna nincs fent a neten.Viszont a Katonai Logisztika,Haditechnika,Hadtudományi közlöny fent van.Libsizés helyett javaslom a tanulmányozásukat
 

Simonelli

Member
2019. február 13.
21
74
13
Abszolúte megértem amit írsz. Valóban van az az ember típus akinek mindegy hogy miért de panaszkodhasson, és soha semmi nem elég jó. Nem tudom ők mennyire felül reprezentáltak az állami szférában, tudom velük nagyon nehéz viszont lehet őket kezelni de ebbe nem mennék bele mert nem ide tartozik (ezt is oktatják). Viszont arra hogy "garantálom neked, hogy nem köszönnéd meg nekik ennyiszer, hogy szóltak valamiért, amiről azt gondolják hogy szar. Meg nem futnád végig azokat a köröket, amiket leírtál a képzés minőségére vonatkozóan" erre reagálnék mert picit ide tartozik.
Én ezt nem tehetem meg, nekem kötelességem utána menni a dolognak, nyilván minden panaszt nem lehet kivizsgálni ezért nekem is priorizálnom kell, de a megfelelő oktatás hiánya a dolgozók számára a legmagasabb minőségügyi problémák egyike mely egészen biztosan selejtet, hibát esetleg ami a legrosszabb személyi sérülést fog eredményezni. Manapság cégek élnek csupán a márkanévből valamint az emberek márkahűségéből, coca cola például. Csomó cég gyárt cola-t mégis a többség a coca cola-t veszi. Bármi ami a cég hírnevét ha úgy tetszik a Brande-t veszélyezteti arra ugrani kell. Márpedig a selejtes termék, vagy a nem megfelelő munkahelyi környezet tipikusan ilyen dolgok. Mondjuk elterjed hogy a dolgozók a gyárban nem kapják meg a megfelelő védő felszereléseket és nem oktatják őket megfelelően és ezt megírja az újság vagy egy ilyen fórumon kibeszélik az borzasztóan káros a márkára nézve. Nyilván első lépés hogy a katonáknak legyen életpálya modell, anyagi és erkölcsi megbecsülés a társadalom részéről, meg normális felszerelés stb stb de valamilyen szinten a Honvédségnek is egy Brandet kéne építeni ha meg akarják szólítani a fiatalokat. Nálunk is el kell érni hogy ha egy fiatal meghallja hogy honvédség arról ne a tingli tangli meg elöljárók akik csak szivatják a jónépet jusson az eszébe meg egy csomó rossz beidegződés a Nép-hadseregnek meg ez elmúlt éveknek hála hanem valamilyen egészen más értékek ugorjanak be. És ennek egyik eleme az is hogy milyen minőségű a vezetés. Hogy nem szarják le az emberek gondjait, hanem meghallgatják őket, reagálnak ha kell és megfelelően kommunikálnak. Mert így ha be is lép amint szembesül a viszonyokkal, vagyis hogy telibeszarják, megallázák a vezetői aztán ha szólni mer akkor fegyelmi meg kusspicsába fogja magát azt lelép. Mivel ez egy állami szerv nem pedig egy profit orientált szervezet ez így egy darabig eldöcög. De ha egyszer beüt a szar.... A vezetőket képezni kell, értékelési rendszert kiépíteni a beosztottak számára amin keresztül adhatnak visszajelzést, a visszajelzésekre reagálni kell. Ás mindezt az egészet jól kommunikálni.
Látom egy nyelvet beszélünk, megint csak azt tudom írni, hogy nagyon korrekt hozzáállás. Jelenleg ez a szint még álom az államigazgatásban (amivel én napi szinten szembesülök), de pl vezetői értékelési rendszer, önértékelési rendszer, visszacsatolási csatornák már léteznek és működnek nálunk. (úgy-ahogy) Elindult valami és ez jó. A Honvédségről nem tudok nyilatkozni, mert nincs rálátásom, de hosszútávon ők sem tudják magukat függetleníteni az államigazgatás többi területén zajló folyamatoktól, biztos vagyok benne, hogy ha lassan is, de lesz pozitív változás ott is ilyen téren is.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Nem akarok senkit cseszegetni, de ebben veled vagyok. Hogy helyesen teszem e, csak remélni tudom.

Aki építész akar lenni annak át kell menni az ábrázoló geometrián, a statikán és a matek szigorlaton.
Aki informatikus, annak a diszkrét matekon. Aki jogász akar lenni, annak a római jogon.
Minden képesítéshez át kell esni bizonyos ugródeszkákon. Eddig mindenki meglépte aki rendelkezik ilyen képesítéssel.

Vannak olyan helyzetek, ahol ráadásul kirostálnak. Helyes e ez, vagy helytelen az vitatható, de elmondhatom hogy eddig több ilyen rostán is át kellett esnem... persze fel is adhattam volna.
Ha valaki egy hülye oktató miatt pályát hagy el, az szerintem nem biztos hogy oda való...

Nagy filmélményem az Elit Alakulat, amiben a "hülye", természetesen alkalmatlan kiképző százados széthajtja a 101-esek E századát. Állandóan szopnak és egy hegyre futtatják fel őket. Nem is ezzel a tiszttel mennek csatába, de valami okból mégis a legösszeszokottabb és képességű egység lettek.

A vizsgák, képzések arra valók, hogy elvégezzük őket. Ha nem megfelelő a minősége, hülyeséget tanít, akkor jelezni kell, de nem otthagyni. Ez az én véleményem. Egyszer beleálltam egy projektmenedzsment tanárba. Ne tudjátok meg, mennyire összezártak a tanárok... (Ha már Elit Alakulat, akkor azt a desszantosok is megtették a D nap előtt).
Egy az egyben átküldték neki a levelemet. Szopott miattam az egész évfolyam, meg nyilván nem lettem ezután kedvenc a társaim között sem. De meggyőződésem hogy a tanár is változtatott a módszerein.
Ma is azt gondolom, hogy nem elfutni kell, hanem kitartani. Munkahelyet lehet váltani, hivatást nem. Akkor az nem hivatás.

Azt hiszem Para erre célzott és szerintem teljesen igaza van. Ha annyira maradi, akkor miért van itt velünk? Miért olvassa el mindenki hozzászólását és próbálja vérmérséklete szerint megválaszolni.
Ha Magyarországon akar valaki katona lenni, akkor a Magyar Honvédség kereti között teheti meg. Lehet jobb technikákat adaptálni, de alapvetően vannak keretek amik adottak. Ez határozza meg a játékszabályokat.
Egy tiszt nem hiszem hogy azért kell kapja a fizetést hogy megutáltassák a munkahelyet. Föleg olyanok akik nem is értenek az adót dolgokhoz csak a baszogatáshoz. Ezek a tisztek csak leépítik a sereget hiszen olyan embereket is elüldöznek akiket nem tudsz olyan egyszerűen helyettesíteni. Persze amig ez nem termelő űzem addig elvegetál, csak nehogy kitörjön valami a világban. Hiszen hiába is vannak új hadfelszerelések ha nincs ki kezelje őket. El kell dőnteni melyik az egyszerűbb 400-600 ezres fizetést kínálni a kezdőknek vagy ezeket a tiszteket kiszűrni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Hogyan tartja fenn a Bundeswehr kapcsolatot az emberekkel az önkéntes hadsereg bevezetése után? Hogyan tud a német fegyveres erők toborzni egy olyan időben, amikor a társadalom a békére és a gazdasági jólétre összpontosít? Hogyan működik az "Auftragstaktik" a különböző szinteken?
Akkor miért nem mondjuk a polákokhoz mennek? Ott van látható kapcsolat a civilekkel, ott van látható tartalékos. A németeknél meg mit hallani, nem működik, nincs beszerzés, nincs ember.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Egy tiszt nem hiszem hogy azért kell kapja a fizetést hogy megutáltassák a munkahelyet. Föleg olyanok akik nem is értenek az adót dolgokhoz csak a baszogatáshoz. Ezek a tisztek csak leépítik a sereget hiszen olyan embereket is elüldöznek akiket nem tudsz olyan egyszerűen helyettesíteni. Persze amig ez nem termelő űzem addig elvegetál, csak nehogy kitörjön valami a világban. Hiszen hiába is vannak új hadfelszerelések ha nincs ki kezelje őket. El kell dőnteni melyik az egyszerűbb 400-600 ezres fizetést kínálni a kezdőknek vagy ezeket a tiszteket kiszűrni.

Mehetne mindkettő is. De irodistáknak nem kell 4-600 ezer. Meg mint egy cégnél nem kezdőbér kell ennyi legyen, hanem közkatona kezdene annyival mint most, de mondjuk 6 hónap után emelkedne, majd 1 év folyamatos viszony múlva megint, és pár lépcső múlva végül elérné a 4-600 ezret. Így kiszűrhető aki csak jaj ki kell fizetnem 2 millió forint hitelt, és ezért belépek 4-5 hónapra a seregbe mert jól fizet.....
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Lehet,hogy én katonaként többet találkozom ezzel mint te...

"Es ez MAR HEGYESHALOM UTAN 10 METERRE TELJESEN MAGATOL ERTHETODO DOLOG. SOT!!! UGYANEZ A SZITU ZAHONYTOL MEG GYULATOL MEG ROSZKETOL IS 10 METERRE. Csak ebben a katlanban surusodott ossze ez az ostobasag es a francnak sem akar kitisztulni."

Szóval ezzel találkozol többet?
Azt mondod, hogy az átlag magyar polgárok között sokkal magasabb a honvédség szükségtelenségét helyeslők száma, mint bárhol máshol Európában?o_O
Milyen forrásokkal tudnád ezt alátámasztani? Ez a kérdés szól neked is @DINAMO.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Mehetne mindkettő is. De irodistáknak nem kell 4-600 ezer. Meg mint egy cégnél nem kezdőbér kell ennyi legyen, hanem közkatona kezdene annyival mint most, de mondjuk 6 hónap után emelkedne, majd 1 év folyamatos viszony múlva megint, és pár lépcső múlva végül elérné a 4-600 ezret. Így kiszűrhető aki csak jaj ki kell fizetnem 2 millió forint hitelt, és ezért belépek 4-5 hónapra a seregbe mert jól fizet.....
Persze ceruza faragóból még létszámot is lehetne csökkenteni. Megélhetés mindenkinek számít, de nem hizsem hogy valaki csak a hitele miatt menne katonának. Igen az lenne az optimális ha mind kettő menne, de sajnos még nem tartunk ott.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Bármilyen meglepő,de amit ma a kormányunk és pártunk csinál,az államszocializmus-ami már megbukott.
Aztán meg utána kéne nézni,hogy kik voltak a kálizok.
Ez a libsi-bibsizés meg olyanoktil,akik alapvetően nem is tudják,mit jelent a liberalizmus.....
Egy kis olvasnivaló
https://www.docdroid.net/2cwkJCS/hayek-ut-a-szolgasaghoz.pdf
https://docplayer.hu/3159501-A-nemzetek-gazdagsaga.htmlhttp://epa.oszk.hu/00000/00017/00208/pdf/EPA00017_kozgazdasagi_szemle_2013_11_1278-1281.pdf
És a magyar liberalizmus nagyjai Kossuth,Széchenyi,Deák Ferenc,az ő irásaikat is lehet még olvasgatni.......szerintem többet érne elolvasni a Hitel,világ stádiumot,mint szajkózni az agitprop szöveget

Persze, főleg a szabadkőműves, felforgató Kossuth. :D
Az, hogy 200 éve hogy állt a politikai paletta, akkor a nacionalizmus is baloldalinak számított, meg egyáltalán akkor mi hogy volt, rohadtul irreleváns itt. Nem kell terelni. :)