1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Én úgy tudom, hogy megicsnáltak mindent normálisan nagyobb botrányuk nemigen volt. Meg ők harcoló kontingenst küldtek ki.

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Végignéztem az utolsó 4 kormányinfót (148-151), egyikben sem volt erről szó. Persze néhány részt átugrottam, így lehet hogy csak nekem maradt ki.
    Az nem lehet, hogy valahol máshol hallottad?

3. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Remélem tiszta hogy csak megpróbáltam lefordítani, s összefoglalni a "cikket"... Szerintem egyszerűen az új zélandiak nem értették hogy mit akarunk ott...

Spartan.asfv and vilmoci like this.
  4. laca

laca Active Member

Pont eleget ki lehet hámozni a fordítóból.
    Egyrészt nagyjából tudjuk, hogy volt/van benne igazság - a felszereltség, hadsereg állapota, a másik része pedig a jól ismert ostoba, műveletlen, turbó fröcsögés.
    Röhejes, hogy tehetségtelennek hívja a magyarokat, pont ők, az olaszok mellett vszeg a legrosszabb katonák voltak a múltban.
    De egyébként a kommentek között van józanabb/értelmes vélemény is.

Loken, Ocses and kaktusz like this.
  5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

első kérdésre a válasz :
    én úgy tudom jó kutyák kint, megcsinálnak kb minden egy kinthez képest tűrhető modon
    második része a kérdésednek:
    igen, ők voltak az egyetlenek DE hogy egy picit megvédjem őket én úgy tudom hogy teljesen friss csapatot küldtek ki akiknek ez volt az első ilyen szintű gyakorlatuk
    elnézésedet kérem , nem volt tiszta nekem mire reagáltál vagy utaltál, az új zélandiak meg .... hát na...

6. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Pedig ott hangzott el mind Dubai,mind Las Vegas. Azt hiszem az ATV értetlenkéje tette fel a kérdést. Ha azt átugrottad,érthető.

SilvioD likes this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

Biztos hogy decemberben?

8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Az Airbus topikba is beírtam dec. 12-én. Azt írtam aznap láttam. Szal esetleg azt nézd újra. :)

Terminator likes this.
  9. SilvioD

A kiszivárogtatott wikileaks táviratokra hivatkoznak. Az afganisztani USA nagykövet táviratai alapján. Amit belinkeltem 2010es origos cikk összefoglalja.

kaktusz likes this.
  10. BiancoGasto

Igen. 100%. Akkor kezdtek cikkezni az ellenzéki sajtóban a turistaparadicsomokba repülő honvédségi gépekről.

11. BiancoGasto

Az olaszok mindig kiválóan harcolnak a hazájukért,és szarul amikor egy dagadt,műveletlen,büdös fasiszta kovács elküldi őket meghalni a sivatagba,felszerelés nélkül egy olyan ellenféllel szemben aki 150 éve harcol ott,és fel is van készítve rá.

Masztiff and papi like this.
  12. SilvioD

Megkerestem neked. 32:55-től.

Terminator likes this.
  13. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Érdekességképpen, hogy a " csapatszállítókról".
    Gondolom igaz amit mond, mert bármelyik ellenzéki politikus leellenőrizheti amit mondott...
    A 13:35 -től...

SilvioD likes this.
  14. honved

honved Well-Known Member

Gyengén harcoltak, pláne amikor Olaszországot kellett volna megvédeni 1943-ban. Annál még a sivatagban is jobbak voltak.

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát jól gondoltad.
    Hogy milyen viszonyok voltak akkor ott jól szemlélteti egy nem túl régi kaliber téli különszámban lévő cikk.
    Ott a g36 leváltásáról írnak.

És egy a német katonákkal megtörtént esetet. Pár kilóméterre a magyar prt és omlt táboroktól kunduz tartományban.

krisss likes this.
  16. Ocses

Ocses Well-Known Member

Melyik volt az a misszió ahonnan előbb kellett hazahoznunk a tervezettnél a katonáinkat? És mi voltunk kb az utolsók akik ki lettek menekítve?

17. Ocses

Ocses Well-Known Member

A témához kapcsolódva a témától eltérve nincs valami hír bármiféle önvédelmi rendszerről az a319 és falcoln gépeken?

18. krisss

krisss Well-Known Member

19. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Nem a magyar katonanak van rossz megitelese a NATO-n belul hanem a magyar politikanak amelyik a katonasagot kontrolalja. Ezen regebbi esemenyek mar kezdtek igen feledesbe merulni de az oroszokkal valo nagy osszeborulas megint a lap tetejere helyezte nagyjainkat, es vele a katonakat. Alapvetoen a magyar katonak nagyon jol teljesitenek a missziokban. Jo hiruk van mint kreativ es kitarto katonak, csak amikor a polika megkoti a kezuket akkor a fos helyileg rajuk hullik.

20. BiancoGasto

Tudsz valamit,amit mi nem? Mi lesz az a nagy összeborulás az oroszokkal?

Loken and honved like this.

Ezen oldal megosztása