1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ha nem tudod megérteni miért különleges dandár a különleges és miért vannak ott ahol akkor azzal nehéz mit kezdeni , ha tetszik ha nem az a harmadik dandár , pont

2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Ne röhögtesd ki magad.

3. Firga bácsi

Firga bácsi Well-Known Member

Persze. A föld meg lapos.....

4. dudi

dudi Well-Known Member

Na ezen a ponton nincs ennek tovább értelme.
    Kezdj el olvasgatni a témában!

5. fedett_mókus

jó , feladom , ha nem érted akkor nem érted

6. mindenen kívül

Semmi köze a 2.vh hoz. Irakban is az us gépesített kötelékek nyomultak be, foglalták el. Ezek különböző szintű (hc I, hdm i ) feladatokat oldották meg.
    Az sf stratégiai szintű feladatokat hajtott végre az USCENTCOM alárendeltsegeben. A lövész, tankos erők hadtest, hadosztály psag ok alárendeltsegeben dolgoztak.

7. mindenen kívül

Elfogytak az érveid.
    Engem küldenél olvasgatni?
    Tényleg jobb lett volna, ha magadban tartod a butaságokat.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Gyerekek az lesz a harmadik dandár, ha sírtok, ha nem, nincs másra se pénz se ember. Át lettetek, baszva az esetlen kommunikációval? Át! Meglepődött amúgy bárki is? Kurvára nem. Tudunk rajta változtatni? Kurvára nem. Van értelme a hisztinek? Kurvára nincs. End of story.

9. mindenen kívül

Annyi van, hogy ez egy szakmai fórum, a szakmai dolgokat meg lehet ismerni. Minden másra ott a MasterCard
    :)

krisss likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

És mi volt az Öbölháború egyik legfontosabb stratégiai célja?Távoltartani Izraelt a háborútól.Kire bízták ezt?Az SF-re...Pedig mehettek vilna a gépesített csapatok Törökország felől is ha az USA nagyon akarja...

fedett_mókus likes this.
  11. Firga bácsi

Firga bácsi Well-Known Member

Dehogynem értem én. Nekem van három háziállatom: egy kutya, egy macska, meg egy krokodil. Azért jó hogy három van, mert így majd együtt fognak játszani a kertben. ...:eek:

mindenen kívül likes this.
  12. borisz

borisz Well-Known Member

Miért? :(

13. fedett_mókus

nem , neked van három vadászkutyád , egyikről sincs fogalmad se mire képesek csak kinézet alapján gondolkozol, és a legerősebbnek tűnőt nem akarod vinni vadászatra mert félsz hogy még a végén megöli az állatot mielőtt lelőnéd
    a zsidók jobb ha nem háborúznak

14. fedett_mókus

nem lett szerintem senki átbaszva krisss , csak nem lett lekommunikálva és szar csalódni pár embernek miután vissza lettek rángatva a valóságba álomföldről

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hogy megboruljon a koalíció.
    Egyik arab állam sem fog Izraellel vállvetve harcolni egy másik ellen.
    Ha pedig ők kiszálltak volna max a tenger felöl támadhattak volna az amcsik.
    Úgy viszont nem ennyi halotjuk lett volna.

Masztiff and dudi like this.
  16. mindenen kívül

A törökök nem adtak engedélyt, emlékeim szerint. Teljesen rosszul tudod.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Igen mert nem erőltették az amerikaiak.90-ben amerika mint a hidegháború győztese egyedüli szuperhatalomként azt csinált amit akart.Szóval ha nagyon akafják skkor a tötökök megengedik.

18. mindenen kívül

Nem az a lényeg, h lesz vagy nem. A szakmai elvek. Az én szememben az MH két dd ra épülő szárazföldi hadronemmel rendelkezik, nem háromra. Eddig is elvoltam vele.

19. mindenen kívül

Ja, a török olyan csicska nép. Szerintem nem. A tény, hogy nem engedték.

Firga bácsi likes this.
  20. Terminator

Terminator Well-Known Member

A brit nagykövetet fogadta a honvédelmi miniszter

"A két fél egyeztetett az aktív szolgálatot befejező katonák foglalkoztatása, a róluk való gondoskodásban szerzett tapasztalatok és tudás egymással történő megosztása, valamint a szakértői szinten történő együttműködés folytatása és annak elmélyítése kapcsán is.

Végezetül a honvédelmi tárcavezető a reményét fejezte ki annak kapcsán, hogy a két ország a hadiipar területén is megtalálja az együttműködési lehetőségeket, melynek egyik biztató előjele a 2019. szeptember 10-13-i Defence and Security Equipment International (DSEI) kiállítás, ahol a Honvédelmi Minisztérium is képviseltette magát."

Masztiff, SilvioD and anonim999 like this.

Ezen oldal megosztása