1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. migfun

migfun Well-Known Member

Ezért van az uniós szintem legmagasabb ÁFA, hogy valahol visszajöjjön a pénz?

2. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Van alacsonyabb áfakulcs is, meg járműadó is kedvezőbb, a céges adók mellett van ami adómentes (kör, termék és szolgáltatás). Meg pl. gépjárműadó alól is van mentesség.

3. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Szerintem nagyon jo dolog lenne a Rába gyártás, ha normálisan legyártott,normálisan kitalált járműveket gyártanának.Csak sajnos ezer sebből vérzik a H széria szinte minden tagja.De a fő probléma nem is a hibákból fakad,hanem hogy leszarják,és nem is tervezik kijavítani őket.Így meg lehet hogy jobban járnánk a MAN-nal.

tonyo and krisss like this.
  4. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Évente kb. 30 darabot rendelt a HM, igazi "hand made" melóvá alakítva a Rába egyébként nagy múltú gyártását. Ilyen kevés jármű gyártásából még a Roys Royce sem élne meg. Sajnos annyiba is kerül, mint egy RR.
    Az eredeti GBP keretszerződés 15 év alatt 12-15 000 darab jármű gyártására szólt.....
    A 15 év eltelt...... 500-at vettünk. A csapatoknál még mindig van Ural, Kraz, stb.
    Ahogy az Ikarust ezt is tönkretettük. Lehet sírni, hogy meg kell teremteni a magyar védelmi ipart. A Rába több ezer PSZH-t, FUG-ot gyártott pár év alatt, még exportra is. Most meg mindenki pingvinezik, senki nem tehet róla, értsük meg a válság, meg minden....
    A Rába minőségén lehet vitatkozni, de az Európai új teherautók 10-15 %-a (Scania, stb. ) Rába futómű részegységekkel készül. A John Deer, Claas legnagyobb traktorjai komplett hátsó meghajtott futóművet a Rábától rendelik.

Ha van igény, akkor tudnak gyártani elfogadható minőséget.
    De nincs.

Loken, Masztiff, SilvioD and 6 others like this.
  5. Spartan.asfv

Én imádom az ilyen cikkeket,meg amikor itt a fórumon is nagy erővel körbe ujjongják a cg-t,meg a cz gyártást meg rendszeresítést,meg a leókat és minden ehhez hasonlót.Ilyenkor lehet érzékelni azt a nagyfokú naivságot ami az országban is uralkodik.Pedig a cz gyártás jó.Vagyis inkább jó lenne ha nem lenne teljes sötétség a fejekben vele kapcsolatban.Még a seregben is.
    Miért is kellenek a modern kiegészitőket is használni engedő,új és modern fegyverek,amikor a lövészet oktatása megmaradt a hidegháborús szinten?
    Minek a rengeteg kiegészitő hozzá,ha a fegyverszobában ugyan úgy lesz tárolva mint az AK-k is?
    Miért jó hogy rendszeresítettük,mikor normális lőszer nincs itthon hozzá?
    Miért jó hogy gyártunk,hogyha már az alakulathoz is rozsdásan érkeznek meg a fegyverek?
    Miként maradhatnak ki rugók,hogyan lehetséges,hogy tár problémákkal küzd a bren is meg a skorpio is?
    Hogyan lehetséges,hogy az alakulat raktárában kirágták az egerek a tároló dobozt?Az hogy bele is költöztek,nem javitott a helyzeten.
    Hogyan képződik szakember gárda a leók üzemeltetéséhez,ha a gyártó nagy valószinűséggel a közelébe sem engedi a szerelőinket?
    Irhatnám tovább,de értelmetlen.Elkeserítőbb a helyzet mint azt sokan hiszik...

6. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Ez valóban igaz?

7. blogen

blogen Well-Known Member

Az a helyzet, hogy Tátra se él meg ezen a piacon, hanem döglődik, a Rábának végképp nincs helye a nap alatt, mint teherautógyár. A magyar haderőn kívül nincs és nem is lesz megrendelője, teljesen fölösleges álmodozni. A saját teherautógyártásnak annyi, jobban járunk, ha eredetibe vesszük a MAN-t. Lehet sírni, teljesen irreális álmokat kergetni, de a valóság mindig az lesz, hogy kétes minőségű, manufakturálisan előállított terméket fog produkálni Győr, olyan áron, mintha németet vennénk. A német jobban megéri.

A katonai járműgyártás nagyon úgy tűnik, hogy kifutott Magyarországon. Nincs rá semmilyen ígény. A hadsereg teljes teherautóígénye nem teszi lehetővé rentábilis magyarországi gyártás fenntartását és nincs is értelme, mert nem stratégiai képesség. Teherautót bármikor, bárhonnan tudsz venni!

honved likes this.
  8. Spartan.asfv

Így is lehet hogy többet irtam mint kellett volna...

Loken, tonyo, krisss and 1 other person like this.
  9. Anti

Anti Well-Known Member

10. Parapitecus

Amennyiben igazad van, az valóban gáz.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Mondtam, hogy elég távol állsz a valóságtól az elefántcsont toronyban.

12. Parapitecus

Ezt nem értem pontosan, légy oly kedves és értesd meg velem. Te két néven is posztolsz? Nem neked írtam a kérdésemet, hanem Spartannak.

13. Firga bácsi

Firga bácsi Well-Known Member

Kivéve ha nem. Jobb, ha minél több alkatrész gyártását, esetleg összeszerelést itthon tudunk végezni. A szerbek is erőltetik a régi Mercédes licenceiket, TAM utódokat katonai célokra. A lengyelek is támogatják a Jelcz teherautógyárat kizárólag katonai és rendvédelmi célra. A Tatra is jórészt a cseh állami megrendelésekből éldegél, bármily jó reklám neki a Párizs Dakar múlt.
    Ha mi magunk önként feladjuk, akkor saját dolgunk nehezítjük meg, ha baj van. A honvédelem az nem pusztán üzleti kérdés, néha állami segítséggel (megrendelésekkel, hosszútávú valós rendelésekkel) kell életben tartani, egyébként üzletileg kockázatos termelő vállalatokat. Én is sokallom a Rábák árát, nagyon meg tudnék ruházni embereket ezért, de szégyenteljesen kevés teherautót rendelt az állam.

14. krisss

krisss Well-Known Member

Hát egy korábbi hozzászólásban említettem, hogy a valós helyzettől a főtisztek akik nem az alakulatoknál vannak olyan távol vannak mint makó jeruzsálemtől,

Loken and arcas like this.
  15. Parapitecus

Ezt befejezem, mert túl okosnak és tájékozottnak tartod magad. Én téged nem sértegettelek, légy oly kedves, hogy te se tedd.

16. krisss

krisss Well-Known Member

Nem sértésnek szántam, elnézést kérek miatta, csak elkeserítő, hogy rá kell kérdezned, hogy igaz-e, mert ezek szerint az ilyen információk nem jutnak fel, ami azt is jelenti, hogy alulról felfelé való információ áramlás valahol megintcsak elakad. Szóval szerintem érted mire gondolok.

Loken likes this.
  17. Parapitecus

Csapatpróbán nem nyafiztak a katonák egyik fegyverrel kapcsolatban sem, pedig ott voltak a cseszko gyári szakértők is.

18. Spartan.asfv

ebből is látszik hogy csak baromságokat irkáltam összevissza...

Ocses and krisss like this.
  19. krisss

krisss Well-Known Member

A rozsdát én is csak hallottam, eddig. De a tárolási gondok és a régi stílusú lőkiképzés, lőszerhiány valós probléma.

Loken and honved like this.
  20. Parapitecus

Én ezt nem mondtam, lehet, hogy neked van igazad.

Loken likes this.

Ezen oldal megosztása