A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Azért írtam hogy "aktuális" a 2015-ös írás, mert a politikai vezetők szerint már megint nem elég hatékony a honvédségi beszerzés, így már megint átszervezik.
2018 júliusában is azt írták hogy nem elég hatékony és átszerveztek...
A kinevezett új főnöknek elődje három beborítékolt levelet ad át e szavak kíséretében: ha nagyon megszorulnál, bontsd ki ezeket. Nos, a cég a váltás után sem megy jobban, így a tanácstalan új vezető kinyitja az első borítékot. Benne ez áll: - Kenj mindent az elődödre! Az új ember így is cselekszik, mindenhol elmondja, hogy elődje tolvaj volt, akinek igazából börtönben lenne a helye. Számolatlanul szórta a pénzt , ezért neki most el kell zárni a csapokat stb. És ő persze mindent kivizsgáltat és elszámoltat. Telik múlik az idő, már az egérlyukakat is átvizsgálták, ám az eredmények csak nem jönnek. Egy újabb kétségbeesett pillanatban a cégvezető felnyitja a a következő borítékot: - Szervezd át céget! No persze lett is nagy haddelhadd. Aki kisfőnök volt, portási ajánlást kapott, a korábbi vezető által fel nem ismert, vagy félreállított zsenik pedig kisfőnökök. Ja és persze behozta a saját haverjait is. Ám a munka csak nem ment jobban. És ekkor kinyitotta az utolsó borítékot, amiben mondanom sem kell mi állt: - Írj három levelet az utódodnak!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Megneznem hogy mire lenne kepes a sok milliard elkoltese meg a sok reklam es gyakorlat utan a sereg eu reszlege ha beutne a koronavirus hozzank.
Habar inkabb nem neznem meg...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
...Miért? Ezt mondta?
"Az új megbízatásom emellett összeférhetetlen volt a VMD-vel, ezért le kellett mondanom a társaságban betöltött igazgatói posztomról. Az állami tulajdonú Széchenyi Tőkebefektetési Alap akkor már tulajdonos volt a VMD-ben, ezért a folyamatot már hónapokkal korábban meg kellett indítani, végig kellett futtatni a tulajdonosi testületen. Az, hogy pont azon a napon indult a vizsgálat, amikor alá kellett volna írnom a lemondásom a VMD éléről, nem lehetett véletlen. Ennyire nem vagyok naiv, de nem akarok összeesküvés-elméletekkel terhelni senkit."
 
R

rejsz felügyelő

Guest
ha nem birja a kényes lába akkor baszhatjuk.ha nem birja.
Ha a bakancs feltöri a lábát hát istenem. Húz még 1 zoknit hintőporral oszt kuss.
Kíváncsi vagyok hogy mi a foglalkozásod. Én 30 éve ácsorgok gépek mellett és nem nagyon tudok ezzel azonosulni...
Kis off: A lengyelek lehet K2-őt vesznek.
Most már tét nélkül elárulhatom: az én szívem választottja ez lett volna.
B@szhatom.
 
  • Tetszik
Reactions: shornet24

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
"Az új megbízatásom emellett összeférhetetlen volt a VMD-vel, ezért le kellett mondanom a társaságban betöltött igazgatói posztomról. Az állami tulajdonú Széchenyi Tőkebefektetési Alap akkor már tulajdonos volt a VMD-ben, ezért a folyamatot már hónapokkal korábban meg kellett indítani, végig kellett futtatni a tulajdonosi testületen. Az, hogy pont azon a napon indult a vizsgálat, amikor alá kellett volna írnom a lemondásom a VMD éléről, nem lehetett véletlen. Ennyire nem vagyok naiv, de nem akarok összeesküvés-elméletekkel terhelni senkit."
Pontosan! Tehát a lemondása napjáról van szó, és nem az új kinevezéséről.
A GVH szerintem szimplán csak azért sietett a vizsgálattal, mert a távozása után már nehezebb lett volna utánanyúlni. Természetesen nem lehetetlen, de mivel őt gyanították a kulcsfigurának, így szükségük volt azokra az adatokra is, amelyek esetleg a telefonján, és a laptopján voltak. Ezek lefoglalása az interjú alapján meg is történt.
Ha lemond, akkor a céges telót és a laptopot le fogja adni. Gondolom nem akarták, hogy azon múljon a bizonyítékok eltűnése, hogy egy IT-s a leadott eszközöket legyalulja. Másrészről, ha még tőle foglalják le az eszközöket, az azon talált bizonyítékokat sokkal könnyebb hozzá kötni. Ha 2 héttel később házkutatnak, akkor simán letagadhatja bárki, hogy azokat a bizonyítékokat ki tette rá a gépre.
De fontosak a dátumok is. A kartell elvileg 2015 dec 31-ig működött. 2016 márciusában indult meg az eljárás. A házkutatás 2016 április 16.-án történt meg. Egy ekkora, ilyen sok érintettet magába foglaló ügynél ezek lehetetlenül rövid határidők. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
A németek meg kérnek egy kávét! :rolleyes:
A K2 meghajtása német. Az ágyú német licence. Meg még ki tudja mi még... De küzdjenek csak innentől a koreaiak a lengyelekkel. :D
Nekem a számok kicsit soknak tűnnek. Mert ha idén év elején aláírják a 800 K2-t, akkor mi a tök lesz az éppen meginduló Leo 2 PL upgrade-del, meg a már pár hónapja folyamatos átadásban lévő felújított T-72-esekkel?
Ha mindent ide számolok, akkor 2025-28 környékén lesz vagy 1400-1500 modern, vagy modernizált tankja a lengyeleknek. Ennyi nagyjából egész Európának nem lesz összesen rajtuk kívül. :eek:
Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy milyen leosztásban fogják a harckocsikat gyártani. Mert ugye az ágyúcső már készülhet elvileg a lengyeleknél is a vadi új gépsoron. A meghajtás a németektől érkezik. A testet meg szerintem előszeretettel gyártanák otthon. Vagy darabszámmegosztás lesz a gyártásban, vagy komplett részegység megosztás. Meglátjuk!:cool:
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Ha mindent ide számolok, akkor 2025-28 környékén lesz vagy 1400-1500 modern, vagy modernizált tankja a lengyeleknek
Szerintem a lengyelek ennyivel is számolnak. Egyszer nem is oly rég egy orosz illetékes kijelentette hogy pár száz db tank nem téttel. Ezer il több ezer db az már ingen. Gondolom a polákok ezt a kijelentést komolyan is vették :D
Na meg egy félig meddig licencbe gyártott K-2 (lásd az egyiptomi abramsokat) juthatna exportra is. Több százas mennyiségnél sztem egy jó beszállítói kontsrukcióval a koreiak se ellenkeznének a licenc export engedélyeken.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
A németek meg kérnek egy kávét! :rolleyes:
A K2 meghajtása német. Az ágyú német licence. Meg még ki tudja mi még... De küzdjenek csak innentől a koreaiak a lengyelekkel. :D
Nekem a számok kicsit soknak tűnnek. Mert ha idén év elején aláírják a 800 K2-t, akkor mi a tök lesz az éppen meginduló Leo 2 PL upgrade-del, meg a már pár hónapja folyamatos átadásban lévő felújított T-72-esekkel?
Ha mindent ide számolok, akkor 2025-28 környékén lesz vagy 1400-1500 modern, vagy modernizált tankja a lengyeleknek. Ennyi nagyjából egész Európának nem lesz összesen rajtuk kívül. :eek:
Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy milyen leosztásban fogják a harckocsikat gyártani. Mert ugye az ágyúcső már készülhet elvileg a lengyeleknél is a vadi új gépsoron. A meghajtás a németektől érkezik. A testet meg szerintem előszeretettel gyártanák otthon. Vagy darabszámmegosztás lesz a gyártásban, vagy komplett részegység megosztás. Meglátjuk!:cool:
A t-72-es felújítás mellett is 10 éven belül kukázva lesz, ezért is csak az óccsó modernizációt teszik rá, réskitöltő megoldásként.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
A t-72-es felújítás mellett is 10 éven belül kukázva lesz, ezért is csak az óccsó modernizációt teszik rá, réskitöltő megoldásként.
Én úgy értettem, hogy így vagy a Leo2PL-nek, vagy a T-72-es upgradenek nincs létjogosultsága és főleg értelme. Ha ebben a tempóban haladnak a Leo2-esek upgradejével, akkor hamarabb megjönnek az első K2-esek, mint hogy befejezzék a PL programot! :rolleyes:
Mondjuk a koreaiak sem lacafacáznak, ha termelni kell. Ha kicsit nem vigyáznak 3 év alatt le lesz szállítva az összes hk. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Én úgy értettem, hogy így vagy a Leo2PL-nek, vagy a T-72-es upgradenek nincs létjogosultsága és főleg értelme. Ha ebben a tempóban haladnak a Leo2-esek upgradejével, akkor hamarabb megjönnek az első K2-esek, mint hogy befejezzék a PL programot! :rolleyes:
Mondjuk a koreaiak sem lacafacáznak, ha termelni kell. Ha kicsit nem vigyáznak 3 év alatt le lesz szállítva az összes hk. :D
Azért nem eszik azt olyan forrón. 2025-26 előtt ebből nemigen lesz tank. De főleg nem harckész alegység.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár