1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Ha tippelnem kéne a lehető legolcsóbbat vesszük tőlük az meg hogy szar nem probléma...

pöcshuszár likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

A vak puskalőszer is túl jó,Valamiért nem szereti a PKM.

3. shornet24

shornet24 Active Member

Vicces hogy pár ember csak dobálozik itt dolgokkal , hogy mit kéne itthon gyártani-mit nem............. elég agyzsibassztó baromságokat vetnek fel egyes emberek főleg annak tudatában hogy hogy áll a magyar munkaerő piac illetve milyen magyarországon a saját kézben lévő ipar! Nem a manufaktúràkra gondolok, illetve akár a buszgyártást se tudták újjáéleszteni, megszervezni, egységesíteni amire csak a belpiacon állami kézben több 10000 darabra volna szükség, vagy a vasutat nem tudják gatyába rázni...... akkor mit akarunk????

honved likes this.
  4. Shadow

Shadow Well-Known Member

Ez mikori írás? Csak mert 2019-ben Talán valami V4 csúcs után azt nyilatkozták hogy Cseh gépekkel újraindul az országban a lőporgyártás. Most hirtelen nem találok forrást... de tavaly év elején mindenhol a tervezett lőporgyárról írtak. Akkor az most bukott?

5. krisss

krisss Well-Known Member

Élesből a pisztolyra gondoltam. Vakból mind szar.

6. dudi

dudi Well-Known Member

A karabéllyal nem volt még gond soha nálunk.

7. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Pár éve Balatonfűzfőn újra próbálkoztak, de rövidtávú politikai haszon reményében valakik ellene hangolták a helyieket, hogy robbanásveszélyes, stb.

honved likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Rövidebb mint a régi és könnyebben elakad, de legalább 2x annyit kormol. (gold lőszer)

Spartan.asfv likes this.
  9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem 2019-es.

10. Anti

Anti Well-Known Member

11. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

12. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

13. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

borisz likes this.
  14. emel

emel Well-Known Member

Azért ezen még gondolkozz egy kicsit, de előtte nézz rá a térképre és próbálj tájékozódni, Brazília melyik szomszédja fog ennél ütősebb típussal rendelkezni a következő 30 évben?! Mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy Pedróék Kína, Oroszország vagy az USA/NATO ellen készülnének ...

Parapitecus likes this.
  15. leplezo

leplezo Well-Known Member

Még mindig nem ebben a függvényében beszéltük, hanem ez egy válasz volt, hogy Magyarország mit tudna gyártani, mit érdemes, és mit tudnak a többiek. Olvassátok már el mire válaszoltam.
    Brazília benne van abban aki tud gyártani, de nem 5-ik generációt. De minek tépem a számat, ha lusták vagytok elolvasni mire írok mit. Te vagy a harmadik aki nem összefüggésében nézi, hanem kiragadva.

És nem kell kioktatgatni, hogy kik ellen készülnek a brazilok, mert ismerem a térképet, én is írhatnék olyat, hogy iratkozz be 4-ik osztályba értő olvasásra, de nem teszem, mert tudom, hogy nem szükséges, és nem vagyok bunkó.

16. honved

honved Well-Known Member

Igazából a Leopárd és a PZH 2000 ami fix megrendelés. Semmit többet nem tudunk. Persze, a Honvédséget illetően, elképzelhető, hogy egy külföldi civil, katonai fórumon többet tudnbak, mint mi idehaza.

fedett_mókus likes this.
  17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

18. borisz

borisz Well-Known Member

Úgy láttam, a Portfóliótól szemléztek. Az meg, háát...

19. SilvioD

95%-ban ugyanazok az infók pörögnek körbe, amiket egymástól átvesznek.

arcas, Terminator, honved and 2 others like this.
  20. SilvioD

Nah, azé nem az a legxarabb, sőt!

Ezen oldal megosztása