1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

ez ám az igazi "quimby"! :D

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ez valami pr esemény volt, vagy megint taktikai oktató videó készül?
    Nagyon kíváncsi leszek - már ha nyilvánosak lesznek az eredmények - a BR teljesítményére.
    Akkor valószínűleg a BR lesz a Dragunov helyett rendszeresítve?
    Mert ugye a különlegesek - tudtommal - nem ezeket a fegyvereket használják.

honved and Ocses like this.
  4. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Most olvasom a tavalyi kiadásokat.

"Látványos felülteljesítés volt a költségvetési szervek kiadásainál: 6220 milliárd forintot költöttek tavaly, ami 38%-kal haladja meg az előirányzatot. Itt a Pénzügyminisztérium a nagyobb összegű kifizetéseket is kiemelte. Ilyen volt a Honvédelmi Minisztérium haditechnikai beszerzése (130 milliárd forint), az ORFK-nak adott 50 milliárd forintot szintén eszköz beszerzésre, 24 milliárd forintot számoltak el itt a rezsiutalványok kifizetésére."

Ez vajon mi???

mindenen kívül likes this.
  5. zeal

zeal Well-Known Member

Az ami rakéták ára lehet ez a kábé 500 millió $.

6. pöcshuszár

Dehogy! Arra még nincs semmi aláírás.
    Arról tudni fogsz! Azt mindenhol reklámozni fogják! De ha mégis kuss lesz róla, az amerikaiak legalább az aláírás tényét nyilvánosságra hozzák. Egy 500M USD volumenű szerződésről a Raytheon nem fog kussolni. ;)
    Ezzel a PM az összes HM beszerzési kiadást akarta szerintem szemléltetni. Annak ellenére, hogy tavaly kevesebb volt a bejelentés a fizetés része viszont több dolognak akkor volt esedékes. De olyan tételeknek is ebben kell szerepelnie, mint a különböző létesítmény (laktanya, repülőtér) felújítások, meg a Gripen bérlet + az upgrade-jei, a CG4-ek, a CZ-k szállításai, Vitarák, Skodák, buszok, műszaki járművek, de a naszádok felújítása, meg a ruházati beszerzések, meg minden!

mindenen kívül and zeal like this.
  7. ms07

ms07 Well-Known Member

Ők különlegesek, kb mindig így néznek ki, Joci képein, ő közéjük tartozik, sok hasonló képe van Face-en.

130 milliárd: Airbus helik részlete, Samoc részlete, Leo +Pzh részlete, plusz amiket te is említettél

fedett_mókus likes this.
  8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Pöcshuszár arra gondolhatott, hogy az terjedt az amcsikkal való együttműködés miatt náluk marad az eddig alkalmazott fegyverzet.

ms07 and pöcshuszár like this.
  9. pöcshuszár

Félreértettél. A furvsaság az volt, hogy talpig CZ-ben virítottak. Az interoperabilitas jegyében tudtommal ők elsősorban amerikai fegyvereket használnak.
    Volt már ilyen, hogy vadiúj CZ-kel dolgoztak terepen, de akkor egy taktikai oktatóanyagot készítettek kisalegység témakörben a MH-nak.
    Ezért gondoltam, hogy itt is erről van szó.
    Ugyanakkor Bren 2 BR - ami a magában szereplő katona kezében van, azt elsősorban DMR feladatokra szánják. Ez már a rajta lévő optikából is látszik. Viszont erről a fegyverről eddig csak említés/pletyka szinten esett szó. Állítólag nálunk is fogják gyártani ( ha ez is már nem itt készült ), de ez nem volt sehol sem hivatalosan kommunikálva.
    Azért vagyok kíváncsi, hogy milyen feladatot szánnak neki, és hogy hogyan válik be.
    Nagyon remélem, hogy egynél több lesz belőle a lövész szakaszban. A trend inkább az, hogy rajonként van 1, + 1 a szakasztörzsben.

ms07 and endre like this.
  10. pöcshuszár

Pontosan, csak eddig nem görgettem még le. :)

Ocses likes this.
  11. pöcshuszár

A SAMOC már talán tavaly is lett fizetve, de szerintem KMW ügylet csak idén kezdődik. Hacsak nem kezdődött tavaly el valami át/kiképzésféle.
    Szerintem különben a BW a rájuk eső képzésért nem hiszem, hogy pénzt kérne. Ezért van a BW vezetőkkel ekkora smúzolás nyilvánosan.

12. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Szerintem még néhányszor nekifuthatsz, ha a saját bejegyzésedre sem emlékszel. "A légierô meg (ha NASAMS - vagy ahhoz hasonló megoldással operáló rendszer - lesz) a megújuló légvédelem által elsôsorban használni kívánt levegô-levegô rakéta sajátmaguknak való gyártása - szerintem - nem lenne hülyeség." Amit említettél, nem lövész lőszer, ezt talán még te is elismerheted. Lehet, hogy mindent is magunknak kellene gyártani, csak hát a technológiai háttér és a pénzügyi keret kicsit hiányos. Remélem ezzel én is segíthettem.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Mit csináltak ők meg mivel?

14. Irsai Olivér

Irsai Olivér Member

Elismerem.

Köszönöm a segítséget, így már minden világos.

Parapitecus likes this.
  15. Parapitecus

Elnézést, nem kötekedni akartam.

honved and Irsai Olivér like this.
  16. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Ebben nem látom, ez a november végi állapotot mutatja. De az eredeti irányzat meg lett emelve. Lehet, hogy decemberben volt egy pénzügyi manőver. (XIII. fejezet)
    http://www.allamkincstar.gov.hu/fil...ajtásának adatai 2019.11. hó (2020.01.17).pdf

17. SilvioD

18. krisss

krisss Well-Known Member

itt mit kéne látni?

19. SilvioD

Csak betettem, hogy szokjátok a vasat. :rolleyes:

arcas and BiancoGasto like this.
  20. Parapitecus

Ezzel fogunk autózni?