A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Még mindig Apc-ről beszélünk? Ami harctérre katonákat szállít és ennyi? Gondolod erre a célra meg Boxer lesz 3x ennyiért?

Én is még mindig arról beszélet.Az APC közel sem annyi,hogy a harctérre katonát szállít.Felejtsük már ez azt,hogy 2020-ban úgy akarunk harcolni mint 1950-ben(bár akkor sem csak ennyi volt a dolga egy APC-nek).

Engem is érdekelne, hogy egy dedikáltan nem első vonalban tevékenykedő eszközt, milyen védelemmel látnátok el a tandem-programozott gránát-felülről nyitó rendszerek korában.

Annak elég amiről te beszélsz de a többiek APC-nek szeretnék aminek viszont alkalmatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Én is még mindig arról beszélet.Az APC közel sem annyi,hogy a harctérre katonát szállít.Felejtsük már ez azt,hogy 2020-ban úgy akarunk harcolni mint 1950-ben(bár akkor sem csak ennyi volt a dolga egy APC-nek).



Annak elég amiről te beszélsz de a többiek APC-nek szeretnék aminek viszont alkalmatlan.
Akkor segíts légyszi röviden , példákkal .
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 108
45 399
113
Én is még mindig arról beszélet.Az APC közel sem annyi,hogy a harctérre katonát szállít.Felejtsük már ez azt,hogy 2020-ban úgy akarunk harcolni mint 1950-ben(bár akkor sem csak ennyi volt a dolga egy APC-nek).
Annak elég amiről te beszélsz de a többiek APC-nek szeretnék aminek viszont alkalmatlan.
De nem hagyományos értelembe vett APC-ként egy lövészdandárban.
Ki beszélt APC-ről? Én funkció meg logisztikai járművet csinálnék belőle.
Pont azt, amire az európai hadseregek az öreg M113-at használják.
De már korábban felsoroltam.
De amilyen állat fejlesztéseket terveznek a tüzérségben egyes országok, meg amilyen tüzérséggel már az oroszok jelenleg is rendelkeznek, az előrevetíti, hogy a sima WOLF G Merciknek, páncélozatlan Land Rovereknek a front 30km-es közelében leáldozott. 7-10 tonna meg STANAG 2-3 kell a legegyszerűbb hátországi járműnek is. o_O
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Ki beszélt APC-ről? Én funkció meg logisztikai járművet csinálnék belőle.
Pont azt, amire az európai hadseregek az öreg M113-at használják.
De már korábban felsoroltam.
De amilyen állat fejlesztéseket terveznek a tüzérségben egyes országok, meg amilyen tüzérséggel már az oroszok jelenleg is rendelkeznek, az előrevetíti, hogy a sima WOLF G Merciknek, páncélozatlan Land Rovereknek a front 30km-es közelében leáldozott. 7-10 tonna meg STANAG 2-3 kell a legegyszerűbb hátországi járműnek is. o_O

Neked írtam?Ki beszél APC-ről?Olvass vissza és gyorsan rájössz.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Én mit tudok rosszul , ez miért nem Apc védelmét-fegyverét tekintve . Illetve a Puma mellé mit tartanál akkor te ,megfelelő nem kerekes Apc-nek(tipus ? ) 2020 ban? Valamint lőszer ,Eü , stb -re így nyilván egy 3. tipus is befigyel gondolom...

Eleve azt,hogy együtt akarsz APC-t meg IFV-t alkalmazni(azokra a feladatokra amit te írsz nem APC kell),ez nem szerencsés.Ebből következik,hogy az APC-jeink nem az IFV-k(legyen az Puma vagy bármi más)mellett lesznek hanem azoktól teljesen különnálló egységben és alegységekben.Tehát olyan APC kell ami harcolni is tud ha kell,persze nem IFV-ként kell ezt a harcot elképzelni de nem is úgy mint ahogy az oroszok 60-ban elképzelték egy APC harcát.
 
  • Tetszik
Reactions: independence

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 108
45 399
113
2020-ban nem elég!Sőt kb 20 éve nem elég.
Már bocsánat, de tudsz olyan APC-ről, amelyik komolyabb fegyverzettel rendelkezik, mint a .50-es remote torony, meg a 40mm-es aknavető?
Én alapvetően nem szarakodnék sima APC beszerzésével a hagyományos dandárainkba.
Mert annak pl. semmi értelmét nem látom, ahogy a németek a Boxereket használják. Miközben látszik, hogy kerekes IFV-ként is megállnák a helyüket.
De pl. a hegyivadászaik kimondottan APC-nek IS használják BV206S-eket.
Van ennek a kategóriának egy másik neve is az Armyban: Small Unit Support Vehicle (SUSV)
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Eleve azt,hogy együtt akarsz APC-t meg IFV-t alkalmazni(azokra a feladatokra amit te írsz nem APC kell),ez nem szerencsés.Ebből következik,hogy az APC-jeink nem az IFV-k(legyen az Puma vagy bármi más)mellett lesznek hanem azoktól teljesen különnálló egységben és alegységekben.Tehát olyan APC kell ami harcolni is tud ha kell,persze nem IFV-ként kell ezt a harcot elképzelni de nem is úgy mint ahogy az oroszok 60-ban elképzelték egy APC harcát.
Nekem ez magas , már látom :)... Igazából az zavar meg hogy a Bronco 3 promo videóiban a 10+ katonát szállító és 12,5 mm -rel szerelt változatai , gondolom nem party busznak lettek kitalálva... Namármost Ifv-kén szóba sem jöhet , ezek szerint Apc-nek sem . Akkor mire? Illetve mi viszi a katonákat a harctérre egy láncos, nehéz dandárba?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 108
45 399
113
Nekem ez magas , már látom :)... Igazából az zavar meg hogy a Bronco 3 promo videóiban a 10+ katonát szállító és 12,5 mm -rel szerelt változatai , gondolom nem party busznak lettek kitalálva... Namármost Ifv-kén szóba sem jöhet , ezek szerint Apc-nek sem . Akkor mire? Illetve mi viszi a katonákat a harctérre egy láncos, nehéz dandárba?
Hát az IFV. :rolleyes:
Alapvetően az a trend, hogy mindent járműcsaládon belül próbálnak megoldani. De szerintem ez baromira megdrágítja a rendszert.
 
  • Tetszik
Reactions: independence

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
[-banQUOTE="krisss, post: 634162, member: 1325"]Mondjuk megnézném, ha te ezeket megcsinálod egy 15 kilós védőmellényben, 10 kiló lőszerrel meg 20 kiló egyéb cuccal.... Istenem de imádom a nagypofájú okos civileket.[/QUOTE]
Mondjuk megnézném, ha te ezeket megcsinálod egy 15 kilós védőmellényben, 10 kiló lőszerrel meg 20 kiló egyéb cuccal.... Istenem de imádom a nagypofájú okos civileket.

1987-ben a 12 perces futás ha jól emlékszem 2800 méter volt. mi az osztálytársaimmal csakazértis 28.000 métert futottunk le 1 nap alatt szakaszosan.! ennyit a kitartásról. nem vagyok nagypofájú..6 ves korom óta melózok..reggel 5-től kezdtem uborkaszedeéssel..majd pakolással..jó lenne te vennél vissza..mert nincs igazad.Ma is van olyan nap hogy 50-80 mázsát rakodok odább. a 2 kezemmel. ugyhogy nekem gyere a 10 kilos ruhával..oké?
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Hát az IFV. :rolleyes:
Alapvetően az a trend, hogy mindent járműcsaládon belül próbálnak megoldani. De szerintem ez baromira megdrágítja a rendszert.
Az meg van , hogy az Ifv ... De ha kiesik a rajból x ember 20 perc alatt , neki kell visszajöni a hiányzókért? Csak ezt nem értem... Erre nincs egy külön jármű? (amit én Apc-nek gondoltam hívni )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Nekem ez magas , már látom :)... Igazából az zavar meg hogy a Bronco 3 promo videóiban a 10+ katonát szállító és 12,5 mm -rel szerelt változatai , gondolom nem party busznak lettek kitalálva... Namármost Ifv-kén szóba sem jöhet , ezek szerint Apc-nek sem . Akkor mire? Illetve mi viszi a katonákat a harctérre egy láncos, nehéz dandárba?

Ezek spec járművek,nem véleten hogy nagyítóval kell keresni őket.Az oroszok pl Szibériában meg az Arktiszhoz tartozó bázisaikon használják ott ahol egy kerekes jármű nem megy el.