1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

na az baszna be... vannak saját kohószökevényeink így is ezek nélkül

ibanez de bobadilla likes this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én ezt is elhiszem, de akkor kik? Mert arra is emlékszem, hogy nem 2015M-ben voltak!

3. krisss

krisss Well-Known Member

A TEK-esek csinálták a videót a Bren 2 hazai bemutatóján. De nem oktatónak, meg ilyesminek csak promózni. Simonyi lőoktató bácsivla az élen.

4. pöcshuszár

Én nem erre gondolok:

Amiről én beszélek, az nem is biztos, hogy mozgó képként jelent meg, csak a forgatáson készültek róla képek.
    Ha jól emlékszem annál kérdezett rá valaki, hogy miért fogják a fegyvert a különlegesek máshogy...

Firga bácsi likes this.
  5. Ocses

Ocses Well-Known Member

Antigonosz kérdezte meg. Dudi magyarázta neki miért jó, meg mondta nézzen ipsc-t. Ott is így fogják.

De, hogy ne legyél közelebb én sem emlékszem miről szólt a cikk. :D Még a fegyverrel sem.
    Csak a diskurzusra.

pöcshuszár likes this.
  6. Ocses

Ocses Well-Known Member

Mire nem jó a munkába buszozás. ;):rolleyes:
    Tessék.

https://honvedelem.hu/cikk/figyelem-felvetel-forog/

Bár nem cz-vel.
    :cool:

pöcshuszár and Hegylakó like this.
  7. pöcshuszár

Nnnna! Akkor majdnem stimmel. Susnya is volt, szemüveg is, különleges is, meg katonai stúdió, meg még oktató film is. :D
    Majd csak kiderül, hogy a nyár/ősz folyamán mire készültek ezek a Brenes képek. ;)
    De abban is biztos vagyok, hogy a szokásos AR-15 felhozatal mellett én már korábban is találkoztam olyan képekkel, amikor tisztán CZ-kkel voltak fotózva a srácok. :)

8. dudi

dudi Well-Known Member

2.KRDD volt de nem KM katonák.

silurusglanis likes this.
  9. Loken

Loken Well-Known Member

SilvioD likes this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha promózni akar valaki akkor azt nem szentendrével ajánlott.

silurusglanis likes this.
  11. pöcshuszár

Mondtam, hogy én mindent elhiszek! Főleg, hogy a "pórnép" (ebben természetesen én is benne vagyok!) nem biztos, hogy tisztában van vele, hogy a KRDD azon része milyen fegyvereket használ, akik nem KM katonák.
    De azért azt elismerhetjük, - mert ebből indult ki a téma -, hogy ezen a képen egy igazán érdekes konstelláció állt össze:
    Ugye az szinte 100%, hogy a képen egy a KRDD kötelékébe tartozó, nagy valószínűséggel KM katona (mert minek is takarná el az arcát különben) látható, aki egy olyan fegyvert hord a kezében, amit nemhogy terepen, de eddig bemutatókon/vitrinben sem nagyon láthattunk a MH keretein belül. Ez ugyebár a Bren 2 BR.
    Hogy nem a szokásos fegyvere, az szinte 100%, mivel ugyebár a SOF amerikai fegyvereket használ elsődlegesen. A fegyver vadonatújnak, és módosítás (értsd álcafestés) nélküli állapotúnak tűnik, valamint egy sivatagi álcafestésű optika van rajta. Ez is inkább azt az elméletemet erősíti, hogy ideiglenes konstelláció, ami a tesztelés miatt állt így össze.
    Tehát jogosan feltételezhetem, hogy a Bren 2 BR egyik csapatpróbáján készült a felvétel, nem? (ezért is voltam kíváncsi a fegyver teljesítményére)
    És hogy nem mostani a kép az is szintén biztos, mivel igencsak ledér öltözetnek tűnik ez a januári zimára való tekintettel.
    És mivel az ezzel egy időben berakott, és valószínűleg ezzel egy időben készült képeken, hasonlóan gyári állapotban lévő Bren 2-esek vannak a hasonlóan felszerelt KM katonák kezében, így levontam - egy talán túlgondolt (de ez már tőlem megszokott) - következtetést, hogy vagy PR esemény, vagy valami hivatalos forgatás/fotózás történhetett.
    De tudom, hogy - a KM téma érzékenységére való tekintettel - erre most jönni fog egy olyan válasz, hogy:
    "Nem"
    És ezzel ennyiben is maradhatunk.:rolleyes::D

12. krisss

krisss Well-Known Member

Hát gyári állapotún kívül nemigen van más bren 2 - es egyelőre. A kép mostani, csak simán alá van öltözve. Illetve a fotó így menőbb lett

13. pöcshuszár

Én mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy a fegyverek, meg a festhető felszereléseket ki látja el álcafújással. Már a gyár, vagy utólag valamilyen cég, vagy házon belül megoldják. Én az utóbbira tippelnék...:rolleyes:
    Mert a KRDD-ről készült anyagokban rendre lehet látni, hogy mind a fegyverek, mind a sisakok saját álcafestéssel rendelkeznek, és ahogy láttam, ezek valamilyen szinten egyediek. Az eredeti állapot:
    És az álcafestett sisak, fegyver, és pisztolytartó (tudom, nem ugyan az a sisak típus):
    Itt meg 3 katona 3 eltérő sisakfestéssel:

14. krisss

krisss Well-Known Member

Maguknak festik krilon festékkel. Nagyjából 2 évente újra kell fújni mert lekopik.

15. tonyo

tonyo Well-Known Member

https://honvedelem.hu/cikk/megnyitotta-kapuit-az-altiszti-akademia/
    Mondjuk nem ártana kiegészíteni vidéken is pl Debrecenben vagy bárhol is hogy a laktanya nyílt nap alkalmábol megnyitotta a kapuit azok a fiatalok előtt akik kíváncsiak rá. Valamint kedvet kapnának rá hogy esetleg rövidebb- hoszabb időt eltőtenének a honvédség kötelékében mint szerződéses vagy tartalékosként. Rövidebb idő alatt értem hogy minimum lehúznának 3 tól 9 hónapig egybefüggően tartalékosként valamely alakulatnál. Egy évi kiesés pl egyettem vagy technikum vagy esetleg munka előtt nem a világvége :) plánne úgy hogy kapnának valami támogatást is. Ha meg kedvett kapnának a utána már könyebben léphetnének át szerződésesnek. Szerintem toborzás szempontjábol mindjárt előnyősebb lenne évi pár nap nyílt nap. Pláne úgy hogy ha előtte a toborzok egy pár közép iskolát bejárnának.

Parapitecus likes this.
  16. Terminator

Terminator Well-Known Member

17. rudi

rudi Well-Known Member

Vannak nekünk ilyen nehéz műszaki mentő járműveink?
    (a Török csodákhoz v.színű sűrűn szükség lesz ilyesmire...;))

18. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Vannak.
    Átlátszó fülkével ugyan, de vannak.

19. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Használjuk is. Katasztrófa helyzetben is nagy segítség tud lenni egy ilyen (vasúti szerencsétlenség, stb.)

Mind a hét yalcin-t elvontatja....:)

Loken, svajcibeka, vata and 3 others like this.
  20. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Most vettem Liebherr hűtőszekrényt. Az lefagyasztja a törököt...

Ezen oldal megosztása