1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Nekem 32 darab meg van belőle, de biztos, hogy több jelent meg annak idején. Kedvencem a Harckocsik és Harckocsicsapatok. A szerzőgárda a Malinovszkíj páncélos Akadémia tanári kara és a Kantyemirovka harckocsihadosztály parancsnoki állománya. Amit a 70-es években tudni lehetett a harckocsikról és alkalmazásukról az benne van.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor szegényebb lett a szaknyelv.Bár ez nem valószínű,hisz azóta ha nem is olyan óriási mértékben de azért műveleti tapasztalaokra tett szert a Honvédség amik már megjelentek az új szabályzatokban.

3. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

4. mindenen kívül

Fejből nyomom, nem lesz szakszerű, de majd megkeresem a hivatalost.
    Népiesen úgy mondanám, hogy a rajtaütésnél egy felderített, megfigyelt cél megsemmisítése/megszerzése/semlegesítése, foglyok ejtése/zsákmányolás céljából végrehajtott harctevékenység, lehetőleg rejtett manőverekkel.
    A vállalkozásnál az a fő különbség, hogy az egy intenzív harc közben, a saját és ellenséges erők harcterületén, köztük manőverezve kell végrehajtani, szemben a rajtaütéssel, ahol nincs ilyen nehezítő körülmény.

Negan and honved like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Inkább keresd meg a hivatalosat.

6. mindenen kívül

Az óvónénik nekünk olyan példákat hoztak, hogy fontos iratok , eszközök felkutatása, megszerzése lehet vállalkozás célja egy támadás során, egy külön alegységnek kijelölve. Ők tudják mit keressenek, hol lehet, hol nem lehet. Fontos, hogy ne legyen ideje az ellenségnek megsemmisíteni, mondjuk vegyi fegyverek, kínzás vagy egyéb bűncselekmények nyomait, stb.

7. Negan

Negan Well-Known Member

Nagy pofátlanság lenne,ha felkértnélek rá,hogy szkenneld és linkeld be őket pdf-ben ide a közösség tudásának pallérozására?
    Harckocsik és harckocsicsapatok.Ez van meg nekem is,csak előbb elirtam a cimét.Megvan még pár önálló kiadvány is,mint Az arab-izraeli háborúk/Páncélosok korunk háborúiban/Tipuskönyv soroztabol 3/ARZENAL 85,de a többség már elveszett.

8. Negan

Negan Well-Known Member

Volt olyan is,hogy Hadtudományi(vagy hadművészeti?) lexikon.Ha valakinek megvan még,nézze már meg a vállalkozás pontos deffiniciőját!

9. mindenen kívül

Szerencse, hogy az ilyen ódivatú harcászat fogalmak csak úgy ki tudnak menni a divatból. Az oroszok amúgy is hülyék a harcászathoz, nem is szabadna foglalkozni azzal hova fejlődött a hadtudományuk.
    Én azért mégsem nézném le őket, olvasgatom a régi dolgokat is meg az újakat is, ha nem haragszol.
    Persze az, hogy te mit gondolsz az a te dolgot...;)

10. mindenen kívül

25-en nyúltak érte a polcra....

Ocses likes this.
  11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

12. dudi

dudi Well-Known Member

13. dudi

dudi Well-Known Member

Az a baj,hogy nem nagyon érted meg,hogy maga a tevékenység megmaradt csak a neve változott.Az,hogy te ennek ellenére ragaszkodsz hozzá(a régi megnevezéshez) az nem az én bizonyítványom!

Pocok75 likes this.
  14. mindenen kívül

:eek:
    Ehh...
    Ez a fórumozás....
    Nem most lesz....jó?

15. mindenen kívül

Akkor nézd meg azt a Hadtudományi Lexikont amit most dugtál el az ágy alá :confused:

.....1391. oldal. :eek:

:D

16. mindenen kívül

De.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Az egy lexikon.A célja az,hogy a katonai tudás megőrződjön,persze,hogy benne van a vállalkozás kifejezés.
    Egyébként megnéztem az éppen aktuális harcszabályzatot,na abban a támadásnál egy mukkotvnem írnak a vállalkozásról de még csak nem is említik.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem abban a lexikonban még a csatárlánc is benne van vagy csak a csatár mint kifejezés.

19. Negan

Negan Well-Known Member

Dudi,sajnálom,de forditva.Te nem érted meg,hogy a vállakozás,ami általában harcfelderités jellegű,több mint egy rajtaütés.De lehet része a rajtaótés.Akkor az egy rajtaütéses vállalkozás.De a rajtaütés az az ellenre való konkrét rácsapást jelenti.Mig a vállalkozás a megindulástól a saját harcrendbe való visszatérésig tart.

20. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

A hajítógép benne van a lexikonban?

svajcibeka, anonim999, Loken and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása