1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. honved

honved Well-Known Member

Ez elég alacsony összeg, sajnos.

2. Robur

Robur Well-Known Member

Amikor még "bent" voltam, az egyik főiskolás mondta, hogy csak azért lett katona mert jár
    hozzá lakás. Azt mikor szüntették meg?

3. krisss

krisss Well-Known Member

Lakás? Mármint? A légénységnek van ingyen laktanyán belüle elhelyezése (ez, hogy milyen laktanyája válogatja), az altiszti és tiszti állomány igényelhet albérlettámogatást vagy lakhat a nőtlen szállón (hogy milyen szintén laktanyája válogatja), szolgálati lakást már 2014-óta nem lehet igényelni. A meglévőket a benne lakók vehetik meg kedvezményes áron, illetve a VGH értékesíti őket.

vilmoci likes this.
  4. krisss

krisss Well-Known Member

A rendőrökre ráverünk nettó 20-at.

honved likes this.
  5. Shed

Shed Well-Known Member

Mármint a rendfokozat nélküli vagy tisztesi rendfokozatú szerződéses katona ver rá 20k-t a minimum örmesteri rendfokozatú hivatásos rendőrre. Az örmesetri rendfokozatú hivatásos katonák nem 20-at vernek rá a rendőr őrmesterekre.

6. krisss

krisss Well-Known Member

Já. A tisztes 30-40 közt ver rá. Nagyon gáz, ez a rendőröknél (mondjuk 2015-ig ez pont fordítva volt)

7. rudi

rudi Well-Known Member

Csehország és Svédország is csatlakozott a Land Battle Decisive Munitions programhoz.
    A programban résztvevő országok közösen szerzik be a szárazföldi erők felszerelésèt és lőszereit. A nagyobb rendelési tételek rèvén komoly árengedményeket kaphatnak.
    Van u.ilyen program a légierő fegyvereire is amiben benne vagyunk.
    Ebben nem. Miért?

A jelenlegi tagorszàgok:
    Belgium,
    Csehorszàg,
    Horvàtorszàg
    Dània,
    Észtország
    Németo.
    Franciao.
    Olaszo.
    Letto
    Litvánia
    Montenegro
    Hollandia
    Norvégia
    Lengyelo
    Portugália
    Szlovákia
    Szlovénia
    Spanyolo
    Anglia
    Ausztria
    Finno
    Macedonia
    Svédo

8. Loken

Loken Well-Known Member

Ez szánalmas...

9. krisss

krisss Well-Known Member

Üdv a klubban.

BiancoGasto and Loken like this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Tegyük hozzá gyorsan, hogy a rendőröknél van annyi túlmunka, hogy bár nem ingyen adják, mert melózni kell érte, de a végén a rendőr visz haza többet! S ez konstans, a katonának max időszakonként jön a missziós lehetőség.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Van azért gyakorlati pótlék és különböző szakbeosztási pótlékok.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Mert nincs túlóra a katonáknál vagy mi?Meg készenlétibdíj meg határ meg szolgálat?

Szittya likes this.
  13. Szittya

Szittya Well-Known Member

.
    Azert a kesszenletiszolgalat vallalas meg sok egyeb lehetoseg hirados potlek cls stb lehetosege a jobb fizura megvan a lehetoseg /tulmunka nelkul./ persze igy se csucs a fizu ... /amikor jott a minimalber es szakmunkas berminimum emeles nekem rokton az jutott eszembe hogy a honvedszakszervezetisek de elcsesztek hogy elorre 5-6 vagy mar nemtudom hany evre fix re targyaltak a beremeles merteket.../+ tulora/tulmunka ugyan ugy van/

14. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

De az őrmester mast jelent a katinaknal es mast a rendőröknél. A katonanál rendfokozat a rendőrnel meg ujonc, kezdő, lenézni való emberke.

15. krisss

krisss Well-Known Member

Azért valljuk be a lenézni való a végére nem kellett volna.

BiancoGasto, csibeszke, Loken and 3 others like this.
  16. Szittya

Szittya Well-Known Member

Valoban
    A seregbe meg az uj hadnagyokkal szokas ezt jatszani... /kk sokszor jobban el van fogadva.../ nem mindenhol de jo par helyen... /erdekes/

17. krisss

krisss Well-Known Member

Inkább úgy lehet összehasonlítani, hogy a közkatona rendőrségi megfelelője az őrmester ami szerintem elég fura de hát ez van.

Amúgy én ezt a kopasz hadnagyozást baromira nem tapasztaltam, igazából hogy így álljanak az emberhez szerintem eléggé szerencsétlennek kell lenni pályakezdőhöz képest is.

18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem úgy kezelik mint a fizetésed részét. Van mindaz amit írsz. Csak rendőréknél a migránsmizéria előtt is ez volt, meg ha egyszer lemegy ez a szar, az után is az lesz. Meg most is, annak is aki épp nem ott van, alap hogy a túlórákban hal el. Mondom, ott alapvetés hogy van, és alapvetés hogy kifizetik. A rendszer része.

19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Beszéljetek rendőrökkel erről szerintem...

20. krisss

krisss Well-Known Member

Hát szerintem ha rommá túlórázod magad összeségében szarabb, mint kevesebbett keresni, jelenleg a rendőrök tömegesen jönnek át hozzánk épp emiatt.

Shed and Loken like this.

Ezen oldal megosztása