1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

WTF???

2. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Szerintem minden lehetséges szövetséges jól jön nekik, és még vásárolunk is... Azért a török hadipar nem hiszem, hogy belefullad a megrendelésekbe.

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Pörgésen nemtom mit ertesz, de az 2018 decemberében volt. Azóta inkább az előre beharangozottakhoz képest csúszás van. De reméljük megéri várni és nem csalódás lesz.

Igen, őt kell figyelni!!!!

Loken likes this.
  4. SilvioD

Hát az eddigi infók alapján a mi megrendelésünk sem húzza ki őket a xarból. Bár annyit udvaroltak már egymásnak, hogy lehet mégsem minden infó szivárgott ki.

Sztem érdemes lesz lapozgatni a német - török - brazil haditechnikai oldalakat tavasszal.

Terminator likes this.
  5. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Mi volt 2018 decemberében?

6. krisss

krisss Well-Known Member

Ami azt illeti kurva sok páncélozott terepjárót adnak el Ázsiában.

7. SilvioD

Most hanyagolva a turáni - hun szálat, mert a pénz útja nem érzelmeken keresztül fut, azért annyit megjegyeznék, hogy a koreaiak voltak tavaly Maygarországon a legnagyobb külföldi befektetők és a porgesük idén sem hagyott alább.

Nem akarok fölösleges konteokat bedobni csak kérdezek. Szíjjártót volt hogy elkisérte ezekere az utakra hadügyes? Merthogy haditechnikai téren a koreaik is elkezdtek helyezkedni kelet-europaban. A lengyeleknél tutira, de mintha a cseheknél is már találkoztam volna a nevükkel.

8. Autodidaktakatona

És Trianon is közös "keresztünk" volt, de ma ezek semmit nem számítanak...

Hegylakó likes this.
  9. SilvioD

Minden, amit azóta várunk, kivéve a már részben megjött heliket.

10. Autodidaktakatona

Egyébként mindig ezekről a páncélozott dzsippekről szól a fáma, de anno itt felmerült, hogy a rakéta sorozatvetőik jók... Az nem is annyira drága, én remélem lesz még erről szó, mert ott is nullán állunk, ugye.

11. Anti

Anti Well-Known Member

Török vonalon én is erre gondoltam még . Nyugat nem tudom adna-e nekünk ezekből a potens fegyverekből, vagy ha igen kérdés hogy mennyit meg mennyiért. Török meg adna annyit amennyiért fizetünk :)

Loken likes this.
  12. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Olvass utána...! :rolleyes: Vagy kédrezz!

Csak ne szemeteljük tele a topikot. De kifejtem, ha kell nem mint igaziigaz...

Mondjuk ahogy mindenkinek van vmi stikkje itt, valamiért én török fun vagyok.

zeal and SilvioD like this.
  13. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Semmi gond nincs ezzel. Az ejder yalcin nem lehet rossz cucc. Masrol meg nem nagyon tudunk semmit.

14. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hajrá! Nyomjad!
    Ha utánaolvasol a Jelcin topicban, meg itt is, akkor láthatod, hogy nekem semmi bajom a török eszközök beszerzésével (sőt, én kimondottan látok bennük fantáziát), de ne próbáljuk már meg megideológizálni.
    Pláne ne a 4-5-600 évvel ezelőtti dolgokkal.

Loken and krisss like this.
  15. rudi

rudi Well-Known Member

Ez csak a szokásos magyar hintapolitika. :(:confused:
    Egyet nyalunk jobbra, egyet balra..

Úgy tűnik sosem tanuljuk meg hogy ez a politika törvényszerűen kudarchoz vezet.
    Nem lehetünk minden egymással szemben álló erőközpontnak egyszerre a szövetsègese, mert az az jelenti hogy minden táborban csak gyanús, kifelé kacsingató, megbízhatatlan elemek leszünk, annak minden konzekvenciájával.

16. SilvioD

Ez nem olyan egyértelmű. Azt is jelenti, hogy vannak szabad vegyértékeink mindenfelé, azaz targyaloképesek vagyunk. Ezt nem mki mondhatja el magáról. Ez előny is, hátrány is lehet. Attól függ, ki hogyan játssza meg.

Loken, Fennek, zeal and 1 other person like this.
  17. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Mind kettő.

18. rudi

rudi Well-Known Member

Persze, mondj egy példát amikor sikeres volt...

B.hatod a "szabad vegyértékeidet" ha minden oldal úgy tàrgyal veled mint egy megbízhatatlan árulóval.
    Én nem a Lengyel szintű elköteleződést hiányolom mert nyilvánvaló hogy se mi sem ők nem leszünk Five Eyes tagok, de az Oroszok meg a Török felé gesztusokat tenni káros ès emiatt teljesen fòlösleges.
    Nekünk bőven elég lenne keresni a középutat a Németek és az USA között.

HAndrás likes this.
  19. mcs

mcs Well-Known Member

Románia a legjobb példa arra, hogy mennyire "kudarc" a hintapolitika. De ez nem ide való téma.

tindalos, zeal, Gaudi and 1 other person like this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

A Románok nem hintapolitizáltak.
    Amikor a Francia vonal ment akkor vagonszámra szállították a romàn lànyokat Versaillesbe
    Amikor a Német vonal ment ők voltak az elsők akik csatlakoztak az Orosz hadjárathoz...
    Most làtjuk mi van...ki sem bújnak az USA ülepéből.
    Ezek között meg amikor szükség volt rá képesek voltak egy nap alatt testületileg 180 fokos fordulókat végrehajtani.

Nálunk meg a szerencsétlen balfasz Horthy meg hol német hol angolbaràt miniszterelnökökkel próbàlkozott, aztán amikor törvényszerűen jött a teljes csőd még egy kiugrást sem volt képes levezényelni, mert saját tisztikara árulta el...

fishbed and Hegylakó like this.

Ezen oldal megosztása