A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
Az átlag érdeklődő nem mondja meg, hogy hülyeséget beszél, de még a lelkesek sem.
Oké, de sztem a serrgnél a hitelesség fontos, mert a közvéleményben jelenleg egy semmire sem alkalmas operetthadsereg képe rögzült. Ezen nehéz változtatni, de könnyű bármilyen előrelépést is lerombolni. Fontosak a részletek is.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Oké, de sztem a serrgnél a hitelesség fontos, mert a közvéleményben jelenleg egy semmire sem alkalmas operetthadsereg képe rögzült. Ezen nehéz változtatni, de könnyű bármilyen előrelépést is lerombolni. Fontosak a részletek is.
A toborzok egy kulon vilag valahogy valaikor bekerultek oda /rajtuk kivul senki se tudja hogy./ azt azota ott vannak... Nemeik meg csapatnal se volt soha... /arrol nem is beszelve hogy nemeiknel szinte konyorogni kell hogy b..szki toborozz mar be!!! Ember.... Mininimum 2 x rajuk kell telefonalnod vagy felkeresni oket ... Az elso hivatlos felkereses utan./alairas szemelyi szam stb./durva egyebkent./ arrol nem is beszelve hogy hiaba van egy csomo ures beosztas nem nagyon kerdezi meg hogy te megis hova es mit szeretnel... Ha konkret elkepzelessel mesz hozzajuk hogy te mittudom en muszaki szeretnel lenni huszor rakerdez hogy biztos e es nem e inkabb az az egy valami amit neki elosszor kidobott a gep mint prioritas /mondjuk lovesz...//szinte lebeszelik az embert.../ a kovetkezo meg aki lovesz akar lenni /es az uj prioritas a muszaki./ beirja muszakinak... A vegen eggyik se lessz az ami akart volna de cserebe lehuz egy kis idot adott helyen es ha eleg kitarto nagynehezen kijatsza hogy oda keruljon ahova szeretett volna..../de a tobseg elobb szerel le./a trtalekos rendszerbe meg palastolatlanul konkretan megmondjak hogy irodaba toboroznak mert az xy nyomtatvanyt tudni kell kitolteni.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Nem 100% de szerintem ok az erdeklodok utan kapnak valahogy fejpenzt... Nem a sikeres toborzas utan... Vagy nemtudom.. /vegulis az lehet az elv hogy arrol hogy nincs erkolcsi vagy megbukik az avin vagy el se megy nem a toborzo hiabaja.../

De durva az erkolcsit mondjak hogy kell. De abba mar nem tudnak segiteni hogy hol hogyan lehet igenyelni... /nekem annyit mondtak menmyek be a rendorseghez./a megye szekhelyen 4 is van ebbol egybe igenyelheto /mit utolag kiderult de a toborzok ezt se tudtak nem hogy segitenenek /legalabb egy cimet adhatnanak de idopontot is nyugodtan kerhetnenek az ember helyett nem zakadnanak bele egy telefonba./ nekem annyit mondtak hogy nagyjabol 3 honap mulva lessz az avi. /amikor Bevittem az erkolcsit / de pontosat nem tud mondani..majd ertesitenek mondtak... 3 honap letelte elott egy hettel gondoltam rajuk telefonalok... Az volt a valasz hogy sajna errol lecsusztam egy hettel a kovetkezo 4-5 honap mulva lessz... /???/ datumot megint nem adtak... /aztan kiderult hogy minden heten van es belehet menni a toborzo kuldese nelkul is.../bementem megkerdeztem akkor azt mondtak igen van ilyen tenyleg probaljam meg egy nekem alkalmas idopontba a kecskemeti korhaz honlapjan megtalalom egesz biztosan melyik napokon van es hany orakor.../ durva... /igazabol ok is megtudtak volna nezni...nem az hogy faradsag nekem de ok elvileg ezert kapnak fizetest../ hihetetlen egyebkent... /elosszor azthittem hogy valami baj van a kartonomba es olyan dolgot tudnak rollam amiert nem akarjak hogy bevonuljak csak nem akarjak a szemembe mondani.../ de mint alapkikepzesen kiderult majdnem mindenki igy vagy hasonloan jart /volt aki durvabban./
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
A népszavának Boxerről vannak tuti infói.
1265851.jpg


https://nepszava.hu/3069511_leopardok-utan-jonnek-a-boxerek
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
"Úgy tudjuk, hogy az egyik legnagyobb magyar szárazföldi alakulat, a tatai lövészdandár vezetése is a Pumát szeretné leginkább.

Forrásaink azt sem zárták ki, hogy német gyártású légvédelmi rendszert is vehetünk – bár, mint korábban megírtuk, eddig a norvég–amerikai NASAMS-2 tűnt a befutónak. Döntés még nincs, viszont a németek is tudnak alternatívát kínálni, egészen pontosan a német–amerikai–olasz együttműködés keretében gyártott MEADS-ot, amely egy Patriot rakétákra alapuló rendszer, de van hozzá kisebb és olcsóbb rakéta is."
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113