1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Lehet hogy pszhichológiai oka van? Ugyanúgy nézünk ki mint az amerikaiak, az amerikaiakkal vagyunk, velük harcolunk, azonosak a céljaink... stb. a nonverbális üzenete az egymáshoz öltözésnek?

Loken likes this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezzel én tisztában vagyok. Arra gondoltam, hogy a tábornok "raktárkészletén" volt.
    Maradjunk annyiban, hogy "nem néz ki jól", hogy a Magyar Honvédség Parancsnoka egy amerikai egyenruhában (hiába van a karján a magyar pajzs) fényképezteti magát - egy katonadiplomáciai úton!
    Mert ne mondjuk, hogy nem lenne neki rendes 2015M-je!
    Akármennyire kényelmes is az a nyomorult amerikai egyenruha, akkor is problémás. És hogy egyre jobban belegondolok, egyre inkább.
    És most itt nem azzal van bajom, hogy nyalunk/nyalnánk az amerikaiaknak! (mert inkább nekik)
    Még ha ajándékba is kapta akkor is meredek. Én pl. nem tudnám elképzelni, hogy mondjuk a dán/német/olasz/norvég hadsereg parancsnoka amerikai egyenruhában fényképezteti magát.
    Ezt már felvetettem Böröndi kapcsán is a múltkor, és azt gondolom, hogy emellett nem kéne elmenni szó nélkül.
    Ha idehaza nem jelenik meg a nemzeti ünnepen tűzoltó egyenruhában, akkor külföldön (ott meg különösen) sem kellene nélkülözni a saját egyenruháját.

Loken, tomsinner, Gyurma and 5 others like this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Az nem eredeti gyakorló ami rajta van...

pöcshuszár likes this.
  4. pöcshuszár

Mennyiben javít ez a helyzeten?

endre and Sulaco like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Semennyire.

Loken, Ocses, endre and 1 other person like this.
  6. pöcshuszár

Én úgy "tanultam", hogy bárki civilen lehet magyar egyenruha, de onnantól kezdve, ha rákerül a magyar pajzs, csak valódi katona hordhatja. Ezt tudtommal törvény is rögzíti. (Tessék nyugodtan kioktatni, ha nem így van, de nekem most nincs kedvem utánanézni!)
    Ez meg! A Magyar Honvédség Parancsnoka egy "replica" amerikai egyenruhában, magyar pajzzsal fényképezteti magát egy hivatalos katonapolitikai úton...
    Túlbeszéltük! Tudom, hogy nem ettől lesz jobb hadseregünk...de hátha!
    Ismered/ismeritek a véleményem az ügyről.
    Csak mondom, hogy nekem a mai napig el van téve a soros rendfokozati parolim! :oops:

7. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Az MHPK Brit gyaksziban volt, amit az ö
    nkéntes területvédelmi tarcsisoknak szereztek be.

Hegylakó likes this.
  8. pöcshuszár

Az biztos nem!
    Azon ferde zseb van a karon, nem egyenes. Valamint a mellrészen nem ferde zseb van.
    A altábornagy ripstop anyagút hord, a brit inkurrencia meg nem az. Stb...

tomsinner and Ocses like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Dehogy brit volt rajta,főleg nem a képen.

Ocses and pöcshuszár like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

A Kecskeméti Televíziót is meghívták a kihelyezett ülésre:

Elég sok benne a pontatlanság. Nem 16 H145M érkezik idén, nem Falconnal hozták haza és nem Kínából a koronavírus gyanús 7 embert stb.

Loken likes this.
  11. Anti

Anti Well-Known Member

Loken, endre, rudi and 1 other person like this.
  12. tonyo

tonyo Well-Known Member

F-35 el? Én kihagynám az F-35 öt. Inkább 2035-40 től már úgyis 6 gen gépek és Mi. Viszont addigra ha így haladunk egy-két gazdasági krízis minimum lesz a pakliban. Akkor meg minden bizonnyal ugrik a cseh álom.

Loken, Terminator and zeal like this.
  13. wolfram

wolfram Well-Known Member

Akár arra is. Repül mondjuk Asztanába, viszi a delegációt, de közben pont átrepül Románia felett és a SAR-rel szétnéz kicsit, stb. A kereskedelmi műholdak képei, mint a Google maps-en, nem rosszak, de nagy a lag. Épp most néztem rá az aranyosgyéresi légibázisra, de még zöldell a táj, tehát minimum fél éves a műholdkép.

SilvioD likes this.
  14. wolfram

wolfram Well-Known Member

2035-40-től szerintem még az amcsiknak is max IOC-státuszban lesz a "6. generáció". F-35 protó/tech demó 2000-ben repült először és a gépen még most is van mit csiszolni bőven.

15. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Hát mi?

16. dudi

dudi Well-Known Member

Valamilyen utángyártott Multicam mintás gyakorló.

Ocses and krisss like this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez kb. annyira volt stílusos, mint ha odaállt volna fényképezkedni a Magyar válogatott kapitánya egy meccs előtt az ellenfél válogatott puma mezének pumba kópiájában...

Loken likes this.
  18. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Korábban vita tárgyát képezte a GDP arányos védelmi kiadásokra vonatkozó kommunikált és valóságos tény adatok közti különbség. A Magyar Államkincstár honlapján érdekes adatsort találtam 2020-ig, Az F02 sort nézzétek.
    http://www.allamkincstar.gov.hu/files/funkcionális mérlegek/GDP arányos kiadások_3.pdf
    Négy év alatt meg kell duplázni a HM költségvetést, hogy 2024-ig teljesítsük a célt. Kicsit azt érzem egyre progresszívebben kell megvalósítani a finanszírozást, magyarul mindent 24-26 ban kell majd kifizetni.
    Más szemszögből 2014 (a 2 %-os védelmi kiadás ismételt vállalása) óta 0,7 % -ról hat év alatt mindössze 1,1 %-ra tudtuk növelni a részarányt....:(

Loken, SilvioD and rudi like this.
  19. rudi

rudi Well-Known Member

20. krisss

krisss Well-Known Member

Miltec vagy Helikon, de színe alapján Helikon.

Ocses, tomsinner and blogen like this.

Ezen oldal megosztása