1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

szerintem csak a cikk magva, lényege az igaznak veendő: elkezdődött (a soha semmiféle meg sem valósuló, stbstb).
    a szakmai részleteket majd a fórumozók megírják.

2. arcas

arcas Well-Known Member

Mert a németeknél a le- és kikonzerválás az az aminek mondják, nem pedig kitolni a zöldre meg lemosni ha kell. Volna mit tanulni tőlük ilyen téren...,eddig úgy fest premium minőséget kapunk. :rolleyes:

alfa74, Loken, Gyurma and 2 others like this.
  3. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

"Magyar Honvédség számára újonnan gyártandó, legkorszerűbb Leopard 2A7HU típusú páncélosokat"

Nekem is ez a rész tűnt fel!
    Tud vki valamit az A7HU-ról?
    Csak mert eddig ezzel a megnevezéssel nem, csak az A7+ al találkoztam.
    Benkő papa is többször és Németh Szilárd is így nevezte az interjúiban.

4. krisss

krisss Well-Known Member

Azért HU mert a magyar igény szerint készül ez leginkább kommunikációs és egyéb rendszerek s hazaival kompstiblissá tételében merül ki. Ez olyan mint a görögök HEL típusjelű leói.

Hegylakó, Loken and fedett_mókus like this.
  5. zulu

zulu Well-Known Member

Azt jól látom, hogy más a színe a toronynak és az alváznak?

6. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem ugyan olyan színű csak összetaposták vagy poros a teknő, nézd meg a lövegcső alatt vízfolyásnak látszó részt, ott olyan zöld mint a tornyon

arcas and fedett_mókus like this.
  7. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

akkor a festés is eldőlni látszik, vagy ez csak az alapozó és erre jön még némi pingálás?

Loken likes this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Hogy akarsz bármi picit komolyat is csinálni a toronnyal ha a teknőn van?

Loken and honved like this.
  9. Szatmár72

Szatmár72 Well-Known Member

Én krek elnézést.

fedett_mókus likes this.
  10. Szatmár72

Szatmár72 Well-Known Member

Úgy gondoltam hogy fosnunk kell a Románoktól...TÉVEDTEM.Elnézést mindenkitől!!

11. honved

honved Well-Known Member

Saccra, a Höonvédség egyszínű zöldje lesz a festés. Így, első ránézésre, nem hinném hogy bármi álcafestést kap még.

12. honved

honved Well-Known Member

Lehet hogy a torony már le van festve, de az is lehet, hogy az van kibontva. A páncéltesten és az alvázon még mintha lenne valami bevonat. Nem tudjuk pontosan milyen a német konzerválás. Egy színű lesz, úgy gondolom a végén.

13. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Gondoltam karbantartott és működő A4-ket veszünk, ezért nem gondoltam, hogy ennyire szét kellene szedni, vagy hogy bármi komolyat kell rajtuk csinálni.

Ha ez a korábban említett német precizitás miatt van így, akkor még örülök is neki, csak nem értettem elsőre az okát.

14. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ha tippelnem kellene, akkor a test egy osztrák visszavett test rendbe rakva, a tornyot meg teljesen felújították. Mondjuk értelme annak van, ha a tornyot belülről leginkább az A7HU-sokra nagyon hasonlóvá tegyék. Úgy lehet kiképzési célokra leghatékonyabban felhasználni. Ha ez így van, akkor logikus lenne az is, ami elterjedt, hogy maradnak az A4-esek is.
    Szerintem ez még nem a végleges szín. Legalábbis elég vicces lenne, ha 2színű lenne...:rolleyes::D

Terminator, Loken and aquarell like this.
  15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Kb. egy hónapja jött az első hír, hogy elkezdik őket kikonzerválni. Azzal pedig együtt jár egy igen komoly szétszedés is.

Autodidaktakatona likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Kitől?A németektől?Nincs nekik.

fedett_mókus likes this.
  17. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

olyan nincs a németeknek, lekonzervált A4 van , de "használt" nincs, A6-ot használnak már csak (meg A7-re upgradelnek ugye)

honved and Autodidaktakatona like this.
  18. arcas

arcas Well-Known Member

Egy élmény lehet ilyennel csatába menni...

rappali_ likes this.
  19. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Főleg az oroszok ellen.

Fennek likes this.
  20. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

A mieink jobbak?

honved and Loken like this.

Ezen oldal megosztása