1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

A KMW-nel erdeklődj ezügyben.

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ha jól emlékszem, az egyik fórumtársunk azt írta itt korábban hogy júliustól decemberig, havonta kettő érkezik. Máshol meg azt írták hogy "hamarosan". Münchenben most nem tűnik annyira jónak a helyzet (1556 fertőzött, , +250 az előző naphoz viszonyítva, 2 halott a 1,5 milliós városban), de a németek szerintem határidőre megoldják. Biztos hogy terveztek akkora ráhagyást, hogy ne az utolsó pillanatban legyen nagy kapkodás.

3. Negan

Negan Well-Known Member

Pennnzt nem lehet teremteni azt a gazdaság termeli ki.
    Mielőtt valaki bemondta,a penznyomtatas nem megoldás.Az csak infláció hoz vezet

zsolti likes this.
  4. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Ez nincs feltétlenül így.
    Nem csak a pénzmennyiség, hanem a forgási sebesség is számít, továbbá, hogy a keresleti görbe mely szakaszán áll a gazdaság.
    A keresleti infláció a kapacitásmaximumhoz közeledve indul be.

fedett_mókus likes this.
  5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Sztem 2 évet nyugodtan lehetne rá számolni. A németeknél még csak most fog jönni a teljes karantén. Az legalább fél év kiesés.

6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Bárcsak már itt tartanánk, hogy a gazdaság beindítását, hogyan finanszírozzuk. Ma Gulyás júniusi tetőzést jósolt. Utána még 1-2 hónap kifutás és itt van az ősz, az új infulenzaszezon. Vakcina nélkül letolt gatyával.

zsolti likes this.
  7. tonyo

tonyo Well-Known Member

Egyébként mi az akadálya egy össz tartalékos rendszernek. (honvédelmi-rendvédelmi-polgár/katasztrófa védelmi) El kellene gondolkodni a járvány lecsengése után egy kicsit hogy mikor ismét beüt a szar, mert sajnos várhatóan lesz. Akkor kicsit felkészültebb, kiépített (teljes) rendszerben fogadjuk.

phaidros and Parapitecus like this.
  8. tonyo

tonyo Well-Known Member

Off:
    Szerintem késő őszre már meg lesznek az első emberi teszt eredmények a vakcinával kapcsolatban. Sajnos ez az év megy a lecsóba. Ha már lesz használható vakcina és olyan gyógyszer ami jelentősen mérsékli a tűneteket akkor be fog indulni minden. 2-3 év és ismét vadászni kellesz majd az embereket a sorokra. Meg a toborzóknak.

9. Terminator

Hátha a KMW is úgy csinálja, ahogy az Airbus... amikor megkapta a magyar sajtó a képeket a végszerelésen lévő eső gépről, akkor az valójában már sokkal előrehaladottabb állapotban volt.

Inkább az a kérdés, hogy ha itthon nyáron tetőzik a vírus, akkor lesz-e aki átveszi őket. A képzések, építkezések stb. hol fognak tartani. Jobban belegondolva, van esély a csúszásra...

10. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

El kellene rendelni a teljes kijárási tilalmat 3 hétre akkor nem húzódik el olyan sokáig. Majd meg látjuk ha kedden meglesz a felhatalmazás meglépik-e.

Terminator likes this.
  11. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az a júniusi tetőzés szerintem teljesen reális. Én is ezt mondtam már kb. 2-3 hete is, hogy nyár eleje, közepére várom nálunk a csúcsot. HA nem lesz komoly 2. meg 3. kör, akkor is lényegében ez az év az kuka! 2020 fekete év lesz a gazdasági évkönyvekben!

antigonosz, Ratamahata and Gyurma like this.
  13. migfun

migfun Well-Known Member

14. Negan

Negan Well-Known Member

Nohát én ennyire nem értek hozzá.Én csak azt tudom,hogy a fedezetlen pénzkibocsájtás inflációt teremt.Az infláció elszabadulása meg még a viszonylag jó állapotú gazdaságot is tönkre tudja tenni.

15. Terminator

16. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ahogy dudi mondta, KMW-nél érdeklődj de amúgy reaktiválni és felújítani elvileg annyira nem kéne sok idő legyen , attól függ hogy közben mennyi melójuk van, mást is csinálnak azért ;)

17. Terminator

"A Magyar Honvédség mindent megtesz a járvány visszaszorítása érdekében

A Magyar Honvédség minden, a jelen helyzetben alkalmazható képességét mozgósítják a járvány megfékezése érdekében - mondta Benkő Tibor honvédelmi miniszter az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén március 27-én, Budapesten."

anonim999 likes this.
  18. szaboj

szaboj Member

Egy esetleges elhúzódó negatív gazdasági helyzet miatt csökkenthetik e a beszerzendő haditechnikai eszközök számát?

Ezen oldal megosztása