A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Nem biztos hogy kell. A győri a világ legnagyobb motorgyára. Diesel kiherélve, az elektromos van futtatva. Ahhoz meg harmadannyi ember kell mint a hagyományos motorokhoz. Már meg is van a munkaerő....
Úgy olvastam, hogy a VW konszern nem tesz le a dízelmotor gyártásról, sőt, (szinte egyedüliként) fejleszti azokat. Amit én üdvözlök.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
É s ahogy kommentálják a fenti hírt egy bizonyos face-csoportban a szokásos arcok (az első viszonylag ismert név, "közszereplőnek" is lehetne hívni)

(ha offtopic, törölje az admin, nem gond)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
még mindig, nem kell nagy dobra verni a török vasakat , értem én hogy a torony hír nagy hír de ettől még a darabszám nem változik
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113

"and gunshot detection systems"

ASELSAN SARP provides a perfect match for integration onto tactical vehicles, fixed surveillance posts, towers and critical infrastructures.

A mentő változatú járműveken is szokott lenni ilyen torony?
Biztos hogy csak a járművekhez vették őket?

A törökök már április 10-én megírták, hogy Magyarország a vevő.
https://www.savunmasanayist.com/aselsandan-nato-ulkesine-ihracat/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
Ez egy igen érdekes fordulat! Most nem nagyon van rá időm, hogy kifejtsem, de ennek tükrében, talán nagyobb lesz ez a török jármű kontingens, mint amire én előzetesen gondoltam.
Másrészt azt is jelentheti, hogyha az Aselsantól direktben rendeljük az RC tornyokat, akkor egyúttal azt is jelentheti, hogy lesz itt azért magyar hozzáadott érték is!
Ellenkező esetben a Nurol rendelte volna meg ezeket, és mi már kész megoldásokat kapnánk.
Továbbá a SARP toronynak van egy elég komoly verziója is. Elvileg akár 2 különféle géppuska + 1 ATGM is lehet egyazon tornyon. Ami sokkal sokoldalúbb reagálást tesz lehetővé az ilyen járműveknél.
Itt mutatják meg a januári IAV 2020-as kiállításon, meg van a videóban egy demó a akusztikai rendszerről is:

Ez kifejthetnéd bővebben, ha lesz időd...

Ez nem csak olyan, mint a KMW és Rheinmetall részszerződései a nagy páncélosüzletben? Attól még a németektől kapunk egy összeszerelt tankot, hogy mindkét cég nagyon örül annak hogy euró milliós szerződéshez jutott...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
"and gunshot detection systems"

ASELSAN SARP provides a perfect match for integration onto tactical vehicles, fixed surveillance posts, towers and critical infrastructures.

A mentő változatú járműveken is szokott lenni ilyen torony?
Biztos hogy csak a járművekhez vették őket?

A törökök már április 10-én megírták, hogy Magyarország a vevő.
https://www.savunmasanayist.com/aselsandan-nato-ulkesine-ihracat/
Sőt: "A szállítások a tervek szerint a szerződés alapján rövid időn belül megkezdődnek."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Bejutott a hazai mainstream sajtóba is a hír.

Szép csendben török fegyverrendszereket vásárolhatott Magyarország
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...endszereket-vasarolhatott-magyarorszag-426718

De itt mire utalnak?
"Néhány hazai haditechnikai körökben keringő pletyka szerint még az is előfordulhat, hogy Erdogan politikai manőverei miatt Magyarország végül elállt a vásárlástól"
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Ez egy haditechnikával foglalkozó fb csoport??

Olyasmi, de mivel zárt csoport, nem írnám meg melyik, a neveket sem véletlenül takartam ki, legyen elég annyi, hogy van köze egy bizonyos Tiborhoz, OK? Bár 1600 körüli taggal azért nem igazán nevezhető egy szűk asztaltársaság mások által nem látott bizalmas beszélgetésének az ottani kommentelés. Persze a törzskommentelők valóban nincsenek túl sokan ott sem, ahogy lenni szokott (pl. itt sincs túl sok, de attól még sokan láthatják, miket írunk). Köztük egy bizonyos migszol-alapító hölgy is időként elég aktív időnként, rá utaltam egy félmondattal. De talán már ennyivel is túl sokat mondtam :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Most lehetne eladni munkahelyteremtés, csúcstechnika stb címszóval egy Patria/Boxer/Puma összeszerelő üzemet/gyárat.

Agyon is csapnák még a fideszesek is őket, ha most egy ilyen gyárat húznának fel nem pedig az egészségügyre költenék.Szeretem a modern haditechnikai dolgokat de lássuk be,hogy pont egy ilyenre van most a legkevésbé szükségünk
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Ocses

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 850
113
Agyon is csapnák még a fideszesek is őket, ha most egy ilyen gyárat húznának fel nem pedig az egészségügyre költenék.Szeretem a modern haditechnikai dolgokat de lássuk be,hogy pont egy ilyenre van most a legkevésbé szükségünk

Attól még a 40-50 éves technika ugyan úgy szétporlik, mert meghalnak olyanok, akik amúgy néhány héttel később halnának meg.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla