1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

peersze ezért inkább hagyjunk a helyén rohadni mindent nem? és szarjunk rá majd az új vasakat elrakjuk anyuci szoknyája alá.... NEM értékkel rendelkező vasakat dobtunk ki, annyi a különbség hogy most máshol fognak rohadni nem olyan helyen amire hamarosan szükség van.... fogjuk már fel és ne rinyáljunk már, nemhogy azt vennénk le hogy jajj de jó lassan akkor jön valami új, NEM, jajjj szegéényy 30-50 éves elrohadt szarok jajj szegények mi lesz most a nagy magyar haderővel nélkülük mert eddig ANNYIRA sokat voltak használva.... komolyan mondom hihetetlen...

dudi and SilvioD like this.
  2. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Megemlíteném "...semminél jobb" végű klasszikust a korlátlan anyagi lehetőséget álmodóknak. Nem baj -szerintem- a valós lehetőségek figyelembe vétele. A való életben sokat segít. :hadonaszos:

3. fedett_mókus

Megemlíteném a " ne dobjunk minden elrohadt szart" végű klasszikust az idiótáknak akik még mindig a néphadseregben élnek hogy a haderőnk pici és a hely korlátozott a laktanyákban, illetve azt hogy azért sírni mert majd most máshol rohadnak nem a laktanyában teljesen mindegy

4. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

.
    Értem amit irsz, de ezeknek a részben mozgásképtelen vasaknak nincs vagy minimális a harcértéke. Készítik elő a terepet az új cuccoknak. Nem lesz annyi mint amennyit elvisznek, de minőségi váltás lesz.
    Yalcin és az NMS jön, a katonai nyílt napon már bemutatták a közönségnek is.

Parapitecus likes this.
  5. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

"Dear álcázott erdei rágcsáló", (poén volt: don't panic): zavarj meg bennünket egy reálisan megvalósítható javaslattal! ;)

Azon kívul, hogy dobjuk ki, kohóba vele, stb... ...olyat ami "előre visz"

SilvioD and fedett_mókus like this.
  6. fedett_mókus

elnézést de a mai nap eseményei picit sok volt és nem értettem a poént :(

LMzek 2.0 likes this.
  7. SilvioD

[
    Sztem engedd el a sztorit nincs benne annyi.

8. SilvioD

Ez olyan képesség volt mint a románok 800 wikipedias tankja. :)

9. dudi

dudi Well-Known Member

Lándzsások előre íjászok hátra!A parittyát se hagyja senki otthon,mert az is több mint a semmi!!!!

fishbed, Pocok75, svajcibeka and 3 others like this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Emberek, nyugodjatok már le. Ezek a gépek 10 éve álltak Tatán, nagyrészt alkatrészdonorként meg bezárt laktanyákból lettek odahurcolva. Ami érték volt az ki lett szedve belőle. Nyugodtság van.

fishbed, yangwenli, anonim999 and 9 others like this.
  11. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Erdogának is valami gondja lehet a magyar demokráciával?

mindenen kívül, fonak9 and SilvioD like this.
  12. Wilson

Wilson Well-Known Member

mindenen kívül likes this.
  13. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Addig jó még itt a környezetünkbe mindenki azt gondolja hogy csak szimpátiát vásárlunk és nem haderőt fejlesztünk.;)

SilvioD likes this.
  14. Terminator

Terminator Well-Known Member

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Emlékszel még erre krisss, hogy erről diskuráltunk.
    Akkor jól értem, hogy megvan a 3 napos hátizsákok beszállítója az 5.11 személyében, vagy ez még mindig csak csapatpróba?
    OK, hogy ők is acélkockák, de most így visszaböngészve a MH képei között több helyen is (mint a fenti képeken is) feltűnik a RUSH72 hátizsák coyote színben.
    (Itt már tényleg 72-es, azaz 72 órás. Legalább is én az oldalzsebek alapján azt azonosítottam)

16. krisss

krisss Well-Known Member

Ez még mindig a tavalyi acélkocka adag. Ugyan azok a srácok ugyan azokkal a zsákokkal csak már csapatgyakorlaton vannak a képzésük vége felé . A zsák meg akkor se próbás volt csak ezt tudták kutyafuttában beszerezni a piacról nagy mennyiségben egységesen ami nem fos kínai.

pöcshuszár likes this.
  17. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

18. Anti

Anti Well-Known Member

Mondjuk toborzas szempontjabol azert rettenetesen komunikaljak hogy mi jon helyettuk. Tavaly majusban volt pl. kiallitva a torok csoda, azota semmi hir rola. Nem azt mondom hogy aruljak el reszletesen hogy mibol mennyit milyen parameterekkel, de pl. a tipust azert be lehetne jelenteni es lehetne kesziteni toborzo videokat pl. IFV-re, APC-re stb.

19. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A NASAMS nem csak norvég, azért ezt se felejtsük el. Az "N" betű az elejéén nem norvégot jelent, hanem nemzetközit.

20. honved

honved Well-Known Member

A tüzérségi felderítő harcjárművet vihetnék inkább a keceli haditechnikai parkba, vagy maradhatna egy festés után Tatán, mint műemlék. Többet úgysem fogják használni és nem hinném hogy több is van még belőle. Meg kellene menteni múzeumi tárgynak, mielőtt szétvágják.

Ezen oldal megosztása