1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Shadow

Shadow Well-Known Member

Az N betű az elején amennyire én tudom National ami nemzetit jelent. A nemzetközi angolul International. Nem kötekedés.
    Szóval a NASAMS National Advanced Surface to Air Missile System jelentése kb Nemzeti fejlett föld levegő rakéta rendszer. Márpedig ez egy Norvég nemzeti program terméke. Szóval Norvég. Remélem nem indítok politikai vitát mindenféle alapítványi finanszirozásokról itt ezzel a bejegyzéssel, mert engem aztán ez baromira nem érdekel...
    Csak akartam szólni hogy az N az elején nem azt jelenti hogy nemzetközi, bár angol nekem is csak második nyelvem.

kaktusz, arcas and pöcshuszár like this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem azt jelenti! o_O

3. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

A legutóbbi adag:

therob, tomcat1, zeal and 3 others like this.
  4. geseft

geseft Well-Known Member

S egyúttal vittek utasokat is, "ha már úgyis arra jártak"? :D:D:D

SilvioD likes this.
  5. borisz

borisz Well-Known Member

Az IRIS-T jó lenne a Gripenekre is. Legalább egy 60 darab elkéne.

A Norvégokat viszont érdeklik ezek.
    Ez a Norvég alap onnan van, hogy van valami együttműködése Norvégiának az EU-val, és bizonyos előnyökért cserébe pénzt fizet. Na, ilyen pénzekből kapnak bizonyos mennyiséget olyan civil szervezetek, amik nyíltan a magyar kormány ellen tevékenykednek.
    Hogy a NASAMS vásárlást mennyire bölcs döntés ezzel összekötni, azt nem tudom megítélni, de ez az alapja a rugózásnak, már, ha van.

6. geseft

geseft Well-Known Member

Az együttműködés az konkrétan az, hogy Norvégia is élvezi az EU belső piaca adta előnyöket úgy, hogy nem EU tag, viszont ezért minden tagállamnak kell perkáljon.

svajcibeka likes this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Ja, de nem akartam részletekbe belefolyni.

svajcibeka and geseft like this.
  8. borisz

borisz Well-Known Member

Ezek tényleg dögök. Kb. csak háborús filmbe lennének jók.
    A személyvagon szerintem a rakodóknak van.

geseft likes this.
  9. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Rejtett átcsoportosítás az ukrán határhoz:hadonaszos::D:D

kaktusz, SilvioD, phaidros and 3 others like this.
  10. blogen

blogen Well-Known Member

Haderőből kivont katonákat. :cool:

11. blogen

blogen Well-Known Member

Felgurítani nem tudták már őket!

12. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Olvasd vissza az előző kommentemet és akkor nem azt magyarázod el, hogy reggel felkel a nap. Az meg, hogy az alapítvány amelyik a pénzt kapja (szerintem a nevét sem tudod) nyíltan a magyar kormány ellen tevékenykedne egybites gagyi fidesz propaganda. Nagyjából az a szint, hogy egy 90 éves demens ember vezeti a háttérből a világot.

Blitz97 likes this.
  13. Azzurro

A törökökkel már tavaly aláírtuk a szerződést csak a szokásos magyar módon teljesen értelmetlenül (előtte már bemutatták a honvédelmi napon) titkolódzunk, a Nasamsról meg lassan 2 éve még csak tárgyalnak és még mindig csak elvi vásárlási engedély van a jenkiktől.

14. mcs

mcs Well-Known Member

Tetanusszal támadunk. :D

15. borisz

borisz Well-Known Member

Köszönöm a kioktató faszkodást!

kaktusz likes this.
  16. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A vörös vonal ez volt! Részben a kormány megbuktatására használták ezeket a pénzeket. Azóta megy ez a cirkusz.

"a Norvég Alap pénzeiből jött létre ugyanis az „Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla)” Facebook-csoport, majd Juhász Péter vezetésével egyesületté alakult, és a sajtószabadságért aggódott (médiatörvény-változtatások ellen tüntetett), még mielőtt véglegesen eltűnt. Egy, a Milla által szervezett tüntetésen jelentette be egyébként Bajnai Gordon az Együtt 2014 nevű választási mozgalom létrejöttét., "

kaktusz, megazez, anonim999 and 7 others like this.
  17. geseft

geseft Well-Known Member

Ez :
    meg ez:
    Egyben azokat a fejlesztési irányokat javasolja [Petkovics Tamás] az ipar vállalatai számára, amik a jövõ hadviselését meg fogják határozni, kiemelve, hogy nem a termékek, hanem a technológiák fejlesztésére szükséges helyezni a hangsúlyt: IT, kibervédelem és-hadviselés; szimulációs, virtuális és augmentált valóság; robottechnológia, drónok, drónok elleni védelem; nem halálos fegyverek; energiatárolás és alternatív energiaforrások; nanotechnológia, anyagtechnológiák; biotechnológia; pszichológiai hadviselés.

+ az Airbusszal való szoros együttműködés alapján nekem az a benyomásom, hogy az Eurodrón további fejlesztésében valószínűleg részt vehetünk. Az MTA-n vannak komoly drónos projektjeink, ha más nem szoftver/elektronikai szinten be tudnánk szállni a fejlesztésbe.

Hegylakó likes this.
  18. Azzurro

Ez a Milla nevű "történelemformáló" Facebook csoport 2012-ben volt.

19. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Tessék elmagyarázni tudatlanságomnak, hogy melyik az igazi: Norvég, vagy nemzetközi. Előre is köszönöm az indoklást.

20. geseft

geseft Well-Known Member

Fennebb már leírták, hogy nemzetközi nem lehet, mert az International. De lehet National vagy Norwegian. Ha tippelnem kéne, akkor először az országon belül mint National -volt használva a NASAMS, majd mikor nemzetközi térre kijutott, akkor átváltottak az egyértelműbb Norwegian-ra.
    Az angol wiki is így nevezi meg: NASAMS (National/Norwegian Advanced Surface to Air Missile System)

tindalos likes this.

Ezen oldal megosztása