A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Bírom ezt,mikor elsőre egyeseknek csak az jut eszébe mennyit lehet lopni... Van egy kósza kacsa, egyesek meg már rég megettèk ellopták... Nehéz lehet így élni... Nincs semmink, ha van akkor meg nerezunk, haveri körözünk stb. Még szerencse, hogy a nokiás dobozok elfogytak. Legalább azt várjátok meg, hogy mi lesz... Aztán beszéljünk lopásról.

Gondolom nem olyan helyen dolgozol, ahol túlárazott, gyengébb képességű vackokat kell használni, mert sógor-koma nagyot akart szakítani.
Teljesen politikától függetlenül többször is belefutottam ebbe itthon.
Láttam a 13 000 forintos telefont 40 ezerért árajánlatozni, Aliexpressen 50 centért vett szarokat 900 forintos beszerárral kínálni, a "mesteremberek" pofátlan túlárazásai miatt karbantartórészleget létrehozni és felszerszámozni.
Bármilyen magyar gyártás/összeszerelés/közvetítő esetén sajnos vastagon benne van annak az esélye, hogy a valós értékénél sokkal drágábban kapsz valamit. Legyen szó fakanálról, munkavédelmi ruháról vagy IFV-ről.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
.
Gondolom nem olyan helyen dolgozol, ahol túlárazott, gyengébb képességű vackokat kell használni, mert sógor-koma nagyot akart szakítani.
Teljesen politikától függetlenül többször is belefutottam ebbe itthon.
Láttam a 13 000 forintos telefont 40 ezerért árajánlatozni, Aliexpressen 50 centért vett szarokat 900 forintos beszerárral kínálni, a "mesteremberek" pofátlan túlárazásai miatt karbantartórészleget létrehozni és felszerszámozni.
Bármilyen magyar gyártás/összeszerelés/közvetítő esetén sajnos vastagon benne van annak az esélye, hogy a valós értékénél sokkal drágábban kapsz valamit. Legyen szó fakanálról, munkavédelmi ruháról vagy IFV-ről.
Epp ezert irtam Benkőt a fentebbi hozaszoólasomba... Ha tularazzak nem veszi meg. Es nem fognak rajta nyomast gyakorolni hogy mar pedig meg kell mert nem politikus hanem katona. Tisztaba van vele hogy amiert o tartja a hatat abba o dont senki mas... Es ezzel a tobbiek is tisztaba vannak. A honvedelem nem politika .
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 465
23 976
113
A cseheket nem erdemes lenezni hisz a koltsegvetesuk sokkal nagyobb, szerintem az o fo problemajuk hogy nem nagyon akarnak semmi nemetet venni, igy peldaul a helikopterek eseteben jott az amerikai, tankok eseteben meg marad a T72 tuning(hacsak nem vesznek koreait)
Miért nem akarnak németet venni? Tudtommal a német cseh határhoz közel élők inkább németben dolgoznak, az iparuk is közelebb áll a német érdekszférához mint a szlovákhoz vagy a lengyelhez, kvázi szatellit állam.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A legnagyobb cseh repülőgépgyártó, az AERO Vodochody AEROSPACE bevételei ebben az évben majdnem megkétszereződnek, 5-6 milliárd CZK-ra (200–240 millió euróra)
- Szeretném látni a 2019 es auditált éves beazámolót. Majd abban lesznek a hivatalos számok a 2019 es évről. Ma 2020 Jún. 5. van. Szerintem hamarosan kijön...
- Várom a számokat hogy mennyi nyereséget produkált a cégnek az új üzlet. Ez is a beszámolóból fog kiderülni. Francot se ér a plusz sales ha nics rajta elég profit.
- Kicsit gyanús hogy ha annyira rózsás a helyzet akkor a jelenlegi tulajdonos miért adja el a céget?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
Miért nem akarnak németet venni? Tudtommal a német cseh határhoz közel élők inkább németben dolgoznak, az iparuk is közelebb áll a német érdekszférához mint a szlovákhoz vagy a lengyelhez, kvázi szatellit állam.
Valoszinuleg tortenelmi okai vannak nem akarom ide keverni de a csehek inkabb nemetek mint szlavok a nyelvuk ellenere. /csehorszag nemet valasztofejedelemseg./ es nemetorszag mindig szerette volna uralni csehorszagot.../
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
- Szeretném látni a 2019 es auditált éves beazámolót. Majd abban lesznek a hivatalos számok a 2019 es évről. Ma 2020 Jún. 5. van. Szerintem hamarosan kijön...
- Várom a számokat hogy mennyi nyereséget produkált a cégnek az új üzlet. Ez is a beszámolóból fog kiderülni. Francot se ér a plusz sales ha nics rajta elég profit.
- Kicsit gyanús hogy ha annyira rózsás a helyzet akkor a jelenlegi tulajdonos miért adja el a céget?
Azt nemfogja az orrpdra kotni valoszinuleg van jobb befektetes ami magasabb profitot general szamara mint az osztrak aknavetogyar tulajdonosanak a csaptelep es szerelveny gyartas...leszrjak hogy repulogepbol van penze vagy szrbol a lenyeg hogy minel tobb legyen neki.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 465
23 976
113
Miközben a cseheknek vannak tapasztalt repmérnökeik,nekünk meg nincsenek?
Igen, mivel ha tényleg 51%-os tulajdonunk lesz, szépen kiküldhetjük tanulni a saját embereinket 5-10 év alatt pedig a hazai megteremtett beszállító hálózat és a kint kitanult mérnökök már elég alapot adnak a saját KF-hez. Nem rövidtávban gondolkodunk.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
.

Epp ezert irtam Benkőt a fentebbi hozaszoólasomba... Ha tularazzak nem veszi meg. Es nem fognak rajta nyomast gyakorolni hogy mar pedig meg kell mert nem politikus hanem katona. Tisztaba van vele hogy amiert o tartja a hatat abba o dont senki mas... Es ezzel a tobbiek is tisztaba vannak. A honvedelem nem politika .


Benkő mindíg is inkább politikus volt mint katona. Egyenruhában is. Ezért jutott oda ahol van.

Azt meg hogy mit veszünk mennyire ő dönti el?
A piackutatást gondolom nem ő végzi.
Ráadásul pl egy szállítógép kiválasztás ennyire bonyolult? Szakmailag?

Ott a gazdasági/politikai oldala miatt húzódik a dolog.


A honvédelem nem politika??? :rolleyes:

Ő tartja a hátát??? :cool::D:eek:Melyik magyar politikus lett felelősségre vonva az utóbbi 30 évben a honvédség lezüllesztéséért???
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
W

Wilson

Guest
Ezt azért olvasd el a cégről amit @pöcshuszár belinkelt.
https://www.edrmagazine.eu/►-aero-vodochody-will-double-its-revenues-this-year
Az Aero Vodochody megduplázza bevételét ebben az évben

A legnagyobb cseh repülőgépgyártó, az AERO Vodochody AEROSPACE bevételei ebben az évben majdnem megkétszereződnek, 5-6 milliárd CZK-ra (200–240 millió euróra) növekedve 2019. évhez képest. Az Aero bevételeinek ilyen növekedését erőteljesen fogják hajtani az új Az MRO-vállalkozások felveszik az A220 programot, és megkezdik az L-39NG új sugárhajtású oktató és könnyű támadású repülőgépek iparosítását.

Az elmúlt évben az Aero számos szerződést írt alá a jelenlegi L-39 Albatros üzemeltetőkkel általános átalakítások és korszerűsítések céljából, többséget stratégiai partnerének, az OMNIPOL támogatásával. Jelenleg az Aero egyedülálló megrendelési felárral rendelkezik 35 repülőgép MRO-ján Közép-Ázsia és Afrika ügyfeleinktől az L-39-ös járműveken, és a cseh légierőtől az L-159-ös járműveken.

„Az aláírt szerződések alapján az MRO és a frissítési üzletág megduplázódik ebben az évben, és több mint 2 milliárd CZK bevételt (80 millió eurót) eredményez. Aerostruktúra-üzletágunkban is felgyorsulunk, elsősorban az Airbus A220 rögzített élvonalának termelésének 50% -os növekedésével 73 repülőgép-hajókészlethez. A részvényesünkkel megállapodott 2020-as költségvetésünkben az Aero ebben az évben visszatér a fekete számhoz ”- mondta Dieter John, a cég elnöke és vezérigazgatója.

Az AERO Vodochody sikeresen folytatja fő beruházási projektjét, az új sugárhajtású edzőt és az L-39NG könnyű támadású repülőgépet.

„A földi és repülési tesztprogramunk teljes sebességgel fut, és a teljes tréner tanúsítását 2020 harmadik negyedévére célozzák meg. Készült az L-39NG iparosítási koncepció, idén sorozatgyártást indítunk és folytatjuk értékesítési kampányainkat, amelyek szintén hozzájárulnak a bevételek növekedéséhez ”- tette hozzá Dieter John.

2019 elején az Aero elindította a Aero Fit For Future (A3F) középtávú átalakítási projektjét, amely optimalizálja az Aero működését és az ellátási láncot, növeli a vállalat hatékonyságát és felkészíti az erős növekedésre. Ennek részét képezi a munkaerő korszerűsítése és a költségbázis megfelelő méretezése. Az Aero 2019-ben mintegy 250 alkalmazottat bocsátott ki az összes funkció során, amely tavaly májusban fejeződött be. Az Aero új alkalmazottakat toboroz egy meghatározott repülési kulcsfontosságú szakmához. Az elmúlt három hónapban a vállalat 30 új alkalmazottat toborzott és jelenleg több mint 50 nyitott pozícióval rendelkezik.


Köszönöm,hogy belinkelted,de én is olvastam, ez mind szép és jó,de ahogy rudi én is utána néztem a cég pénzügyi beszámolóinak amelyek annyira nem rózsásak, a 2019-s pénzügyi év ugye nem publikus,esetleg az változtathat egy kicsit a helyzeten,de én nagy durranásra nem számítok.De szerintem legalább ennyire fontosak a cég kilátásai,én úgy látom,hogy egy olyan céget akarnak megvenni amelybe nagyon sok zsét kellene belepumpálni,hogy felzárkózzon a nála fajsúlyosabb piaci szerepelőkhöz és szerintem ez egy igazán kétséges üzlet,azért azon érdemes elgondolkodni ha annyira nagy potenciál lenne a cégben,akkor abban biztos vagyok,hogy a csehek nem engednék,hogy egy külföldi befektető csoport többségi tulajdont szerezzen a cégben,ráadásul ez a cseh hadiipar egy nagy múltú képviselője.Természetesen ezt az eszmefuttatást feltételes módban kell érteni,hiszen még nem tudunk arról semmit,hogy ténylegesen megveszik-e a céget.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
Benkő mindíg is inkább politikus volt mint katona. Egyenruhában is. Ezért jutott oda ahol van.

Azt meg hogy mit veszünk mennyire ő dönti el?
A piackutatást gondolom nem ő végzi.
Ráadásul pl egy szállítógép kiválasztás ennyire bonyolult? Szakmailag?

Ott a gazdasági/politikai oldala miatt húzódik a dolog.


A honvédelem nem politika??? :rolleyes:

Ő tartja a hátát??? :cool::D:eek:Melyik magyar politikus lett felelősségre vonva az utóbbi 30 évben a honvédség lezüllesztéséért???

Lehet oneki az is hattartas ha aztmondjak lehetoseget kapott es elqurta ezert mocskoljak...
Miert szerinted ki donti el??? Borondi??? Tudod dontesi folyamat. Nem neki kell a piackutatast vegeznie ahogy nem neki kell szemelysen leverni a vakolatot egy felujitaskor. Elvegezteti a piackutatast kap gy csomo eredmemyt es valaszt... Nem az donti el aki piackutat az csak informaciot biztosit annak aki dont.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 465
23 976
113
Valoszinuleg tortenelmi okai vannak nem akarom ide keverni de a csehek inkabb nemetek mint szlavok a nyelvuk ellenere. /csehorszag nemet valasztofejedelemseg./ es nemetorszag mindig szerette volna uralni csehorszagot.../
A cseheket ha vehetjük a morvák örököseinek akkor valóban németek ugyebár német-szláv keveredésből lettek a marótok
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
Köszönöm,hogy belinkelted,de én is olvastam, ez mind szép és jó,de ahogy rudi én is utána néztem a cég pénzügyi beszámolóinak amelyek annyira nem rózsásak, a 2019-s pénzügyi év ugye nem publikus,esetleg az változtathat egy kicsit a helyzeten,de én nagy durranásra nem számítok.De szerintem legalább ennyire fontosak a cég kilátásai,én úgy látom,hogy egy olyan céget akarnak megvenni amelybe nagyon sok zsét kellene belepumpálni,hogy felzárkózzon a nála fajsúlyosabb piaci szerepelőkhöz és szerintem ez egy igazán kétséges üzlet,azért azon érdemes elgondolkodni ha annyira nagy potenciál lenne a cégben,akkor abban biztos vagyok,hogy a csehek nem engednék,hogy egy külföldi befektető csoport többségi tulajdont szerezzen a cégben,ráadásul ez a cseh hadiipar egy nagy múltú képviselője.Természetesen ezt az eszmefuttatást feltételes módban kell érteni,hiszen még nem tudunk arról semmit,hogy ténylegesen megveszik-e a céget.
Igen a privatizaciokor sem engedtek swmmit a kulfoldinek a volt vsz orszagok...
 
W

Wilson

Guest
.

Epp ezert irtam Benkőt a fentebbi hozaszoólasomba... Ha tularazzak nem veszi meg. Es nem fognak rajta nyomast gyakorolni hogy mar pedig meg kell mert nem politikus hanem katona. Tisztaba van vele hogy amiert o tartja a hatat abba o dont senki mas... Es ezzel a tobbiek is tisztaba vannak. A honvedelem nem politika .

Szerintem te túlságosan nagy befolyást tulajdonítsz Benkőnek, nem ő bonyolítja a beszerzéseket a Honvédelmi tárca megfogalmazza a szakmai igényeket a beszerzendő harceszközökkel kapcsolatban és aztán,hogy azt mennyiért veszi meg a magyar állam abba nincs beleszólása,szerintem neki az a fontos,hogy a lehetőségekhez képest a legjobb eszköz kerüljön a honvédséghez,hogy mennyiért az nem az ő asztala.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
Szerintem te túlságosan nagy befolyást tulajdonítsz Benkőnek, nem ő bonyolítja a beszerzéseket a Honvédelmi tárca megfogalmazza a szakmai igényeket a beszerzendő harceszközökkel kapcsolatban és aztán,hogy azt mennyiért veszi meg a magyar állam abba nincs beleszólása,szerintem neki az a fontos,hogy a lehetőségekhez képest a legjobb eszköz kerüljön a honvédséghez,hogy mennyiért az nem az ő asztala.
Hogy ne lenne az o asztala o mondja meg hogy mennyi van ra vagy menmyi nincs :D vagy mire van penz mire nincs :D ha nem megfeleo az ar nem fogadja el /legfeljebb aztmondja faragjanak le belle/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 859
113
Szerintem te túlságosan nagy befolyást tulajdonítsz Benkőnek, nem ő bonyolítja a beszerzéseket a Honvédelmi tárca megfogalmazza a szakmai igényeket a beszerzendő harceszközökkel kapcsolatban és aztán,hogy azt mennyiért veszi meg a magyar állam abba nincs beleszólása,szerintem neki az a fontos,hogy a lehetőségekhez képest a legjobb eszköz kerüljön a honvédséghez,hogy mennyiért az nem az ő asztala.
sajnos kissé túl van centralizálva a döntéshozatal olyan tekintetben is amiben kurvára nem kéne...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 062
113
Gondolom nem olyan helyen dolgozol, ahol túlárazott, gyengébb képességű vackokat kell használni, mert sógor-koma nagyot akart szakítani.
Teljesen politikától függetlenül többször is belefutottam ebbe itthon.
Láttam a 13 000 forintos telefont 40 ezerért árajánlatozni, Aliexpressen 50 centért vett szarokat 900 forintos beszerárral kínálni, a "mesteremberek" pofátlan túlárazásai miatt karbantartórészleget létrehozni és felszerszámozni.
Bármilyen magyar gyártás/összeszerelés/közvetítő esetén sajnos vastagon benne van annak az esélye, hogy a valós értékénél sokkal drágábban kapsz valamit. Legyen szó fakanálról, munkavédelmi ruháról vagy IFV-ről.
Akkor ne csináljunk semmit, mert úgyis sogor- uram bátyám rendszer van?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 172
113
Lehet oneki az is hattartas ha aztmondjak lehetoseget kapott es elqurta ezert mocskoljak...
Miert szerinted ki donti el??? Borondi??? Tudod dontesi folyamat. Nem neki kell a piackutatast vegeznie ahogy nem neki kell szemelysen leverni a vakolatot egy felujitaskor. Elvegezteti a piackutatast kap gy csomo eredmemyt es valaszt... Nem az donti el aki piackutat az csak informaciot biztosit annak aki dont.


Persze ő dönt egyedül. :D:D:D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 518
113
Persze ő dönt egyedül. :D:D:D
Igen ezert o a donteshozo mert o dont egyedul. Ezrt van egy honvedelmi miniszter es nem egy honvedelmi miniszterek tanacsa./voltal katona tudod hogy a parancsnok dont az hogy meghalgat masokat vagy kikeri mas velememyet nem jelenti azt hogy a dontest mas hozna meg./