1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezekkel versenyez?
    Ez komoly?
    Ugye fingod sincs ezekről? o_O
    Nézd már meg a repülési teljesítményeit ezeknek a gépeknek! DE legfőképpen az árukat! Ezek 20 és 30M USD között vannak. A L-39NG prototípus szinten van 12M USD áron. Ha beindítják a sorozatgyártást, akkor ennek lejjebb kell mennie!
    A tényleges versenytársa az M-345. Azok esetén meg 13 gépért fizettek az olaszok 5 éves supporttal 338M USD-t (ez meg ugye 26M USD/db)
    A PC-21, egy turboprop, és jelenleg az egyik nagy kedvenc mostanában a kiképző repülők között (spanyolok, franciák, svájciak, és várhatóan a svédek is azt fogják advanced trainernek használni) a profi kiképzőrendszere miatt. Na az 9-10M USD magasságában mozog, de ha CAS feladatokra is akarod használni, akkor azért nem nagyon jut a L-39NG közelébe, a kicsivel több mint fele akkora hatósugárral.

Csak hogy értsd, a különbséget az általad említett gépek és a L-39NG/M-345 kategória között:

anonim999, honved, LMzek 2.0 and 2 others like this.
  2. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Kicsit azért túlzásnak tartom, hogy mi most épp repülőgép iparban vegyünk részt, mikor a kézifegyver gyártáshoz is alig lett meg a kellő, értő szakember, na meg egy fegyveracélt se tud(t)unk legyártani, most meg ez?

Egyébként most nem egy magánszemély vásárolta be magát? Tehát nem állami, ha jól tudom. Nem látom át pontosan mi lehet a céljuk vele, de gondolom nem a semmiért vágtak bele. De ettől függetlenül szerintem kicsit kezdjük ezt túlgondolni.

Na meg addig amég se lőszert, se lőport nem tudunk gyártani, alapvető és sokkal egyszerűbb szárazföldi technikát sem, addig ezt nem annyira értem.

Továbbá ott a Hirtenberg kérdése is. Ki, kinek, mit, hol gyárt majd, hol leszünk ebből nekünk haszon?

Nem mondom, hogy nem lesz, de az az ország akinek ennyi (hadrafogható) katonája van mint nekünk, ilyen bérekért, az hogy és kivel akar ennyi lovat egyszerre megülni?

Nekem ez kezd egy kicsit a sokat akar a szarka esete lenni....

Remélem, hogy nem lesz igazam.

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem ennek a hátterében az lehet, ha már "kibaszunk" egy csomó pénzt a seregre, ne minden pénzt talicskázzunk külföldre. Vmi csorogjon igy vagy úgy vissza. Nagyon kíváncsi vagyok az IFV láncos és kerekes beszerzésre, milyen formában valósul meg.

4. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Én is kiváncsi vagyok még sokmindenre, de gondolom ezzel vagyunk így egy páran.
    De azért mostmár jöhetne valami konkrét bejelentés...

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Jelszavak vannak, azok mentén haladnak... "a repülőgépipar az egyik húzóágazat", "saját hadipar" stb.

Valószínűleg rájöttek, hogy amit itthon eddig elindult gyártás/fejlesztés, az még nagyon sokáig nem lesz eladható termék és sikerként kommunikálható. Így egyszerűbb, ha megvesznek külföldi gyárakat és ha tőlük rendel valaki valamit, máris lehet sikerként kommunikálni. Ha mégsem jönne be, akkor meg 1-2 év múlva már senki nem fog rá emlékezni. A HTKA fórumra írók nagy többsége sem követi rendesen az eseményeket, akkor akit nem érdekel a haditechnika, mire fog emlékezni fél vagy egy év múlva? Semmire. Persze az is lehet, hogy nagy sikertörténet lesz minden, mi meg csak károgunk itt szokás szerint... :)

LMzek 2.0 likes this.
  6. borisz

borisz Well-Known Member

Én ezt még mindig tartom.
    Önmagában a 14 Gripen mellé ez luxus.

És a JAK-130-al mit kezdenek :)

kamm likes this.
  7. szasa30

szasa30 Member

Nem értem, itt bukta a 60-ás évek technológiája, de a Kfir az meg mindig mindenre jó. Hogy van ez?

8. boki

boki Well-Known Member

Kevés. Egyre több a hallgató. Mindig a meglévő gépek modernizálása a legolcsóbb megoldás.

LMzek 2.0 likes this.
  9. Terminator

Kellene egy topik vagy egy oldal, ahol időrendben össze lenne gyűjtve az összes Z2026-tal foglalkozó írás. (de ha 20 helyen írták meg ugyanazt az MTI közleményt, az persze csak egyszer szerepelne)
    Esetleg fegyvernemenként rendszerezve.
    Csak a cikkek, hozzászólások nélkül.
    Így gyorsabban át lehetne futni és jobban lehetne követni, mi történik.
    Lehet, még most sem lenne késő belekezdeni. Csak azt nem tudom, hogy lehetne megvalósítani...

SilvioD likes this.
  10. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Nem érted hogy minden hadsereg olyan, mint az azt kiállító állam... :)
    Mi mucsaji feudalisták csak rossz döntést hozhatunk. Majd az állareform után.....
    Jöhet a Kfir! :rolleyes:

vilmoci, borisz, rappali_ and 4 others like this.
  11. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem rossz ötlet,biztos van a fórum lakók között aki keni vágja a programozás témát biztos van megoldás erre a problémára.

12. Negan

Negan Well-Known Member

Nagyon egyszerüen.Az nem új gyártású gép,hanem csak modernizált.És nagyon modern elektronikával kinálták,8k óra élettartammal 30milkáért-és akkor még nem volt lehetőség modernizált Gripen C/D-k beszerzésére.Mert úgy volt,hogy felhasználják őket az E-k gyártására.Most,hogy van lehetőség modernizált harcelektronikás Gripen C-t venni,már nem is emlegetem a jó öreg kefirt.Azonkivül a Kfir egy nagy teljesitményű gép,támadógépnek még ma is jó.6tonna a harci terhelhetősége.
    L39 viszont új gyártású,kis teljesitményű gyakorlógép lenne.MiG21/23-ra való felkészitéshez tervezték.Már a nagy Szu tervezte a leváltásukat,mert elégtelen a teljesitménye a MiG29/Szu27-re való felkészitésre.
    Kb ezzel el is mondtam,hogy miért nem jó ma már az L39.Gyakorlógépnek,könnyű támadógépnek egyaránt elavult és kis teljesitményű.Ahol ilyet akarnak,mert ez is elég,ott a kinai Karakorum előnyben van,mert olcsóbb és némileg erősebb is.

13. Negan

Negan Well-Known Member

Ha a magyar érdek lewnne a fontos,inkább valamelik ferihegyi üzemre repülnének rá,és hazai cégbe fektetnének.
    Ez megint pénzkicsatornázás,praktikusan összekötve politikai jóindulat vásárlással.Ez hatalmi szempontbol nagyon ügyes.Nemzeti szempontbol meg árulás,

14. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ha csupán csak azt nézzük,hogy ha 0-l indulva akarjuk el érni ezt a szintet mint ahol ez a cég van,akkor az minimum 10 év és lényegesen több pénz mint az a 250 millió dollár mint amennyiért ezt a céget megvettük,arról nem is beszélve,hogy ehez az összeghez még az alkotmányos költség is hozzáadódna a speciális magyar körülmények miatt,rövidesen kiderül hogy mi volt a cél ezzel az üzlettel ha ez csak egy NER manőver volt akkor,levonhatjuk a konzekvenciákat a magyar hadiipar megteremtésével,kapcsolatban.Mindenesetre én adok egy esélyt a dolognak hátha kellemesen meglepődök:)

LMzek 2.0 likes this.
  15. Anti

Anti Well-Known Member

16. Negan

Negan Well-Known Member

A gépek beszerezhetők a gépgyáraktól,újonnan.Az emberek kiképzése meg sokáig tart.Vagyis hiába hozod át az Aero kitudja mikori szerszámgépeit,a szakemberek akkor is hiányozni fognak.
    És mégegyszer a 20forintos kérdés
    Egy csehországi üzem mennyiben javitja a magyar hadiipari kapacitást??????
    Ez már mint L159 egyszer megbukott.De nem csak az,a Hawk ilyen változata is bukta volt.[​IMG]
    Az utolsó sikeres ilyen az MB326K
    50 éve.....
    Azóta a Tukán A27 az,ami sikeres.Egy turbopop gép.

Zapp Brannigan likes this.
  17. Zapp Brannigan

Zapp Brannigan Well-Known Member

Adom!
    Ezért kellene külön kezelni a kiképzőgép beszerzést és a gyár beruházást.
    Szeretném hinni, hogy van egy mesterterv ami elsősorban Magyarország érdekei és igényei szerint zajlik, és nem rendelik alá azokat privát vagy befektetői érdekeknek.
    Bàrcsak ne adna okot a gyanakvásra a Mátrai erőmű esete és még jópár példa.

18. Negan

Negan Well-Known Member

Hinni,azt én is szeretnék.
    De 2+2=4.Nem 5,és nem 3.

19. Terminator

Így van. Kongresszusi jóváhagyás az van, kettő is.

A közepes dandár képességet még megoldják a jelenlegi eszközökkel. Bármit is rendelnek, abból már nem lesz bevethető képesség 2023-ra. A nehézdandár képességhez nem volt meg semmi. Hogy vették volna a közepes dandárhoz az A7-et és Pzh-t, ha 2023-ban kezdik átvenni őket...

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

És azt elárulnád, hogy ott mit gyártanának? :)

vilmoci likes this.

Ezen oldal megosztása