A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Sztem amikor rosszabb volt, akkor sem volt komoly hatása.

2006-07-08?
Gyakorlatilag az kellett ahhoz, hogy a szocik kihúzzák 10-ig, hogy százával verették rommá az embereket az utcán, meg vonták koncepciós eljárások alá. Voltak nagyon jó kis házkutatások, ahol összerohadt, csupa rozsda PPSH-t foglaltak le, vagy éppen "molotov-koktél előállításához szükséges eszközöket", mert találtak az NNI-s lófaszjóskák egy kertes házban üres üvegeket, gyúlékony folyadékot és rongyokat.
És tulajdonképpen a 2010-es választási eredmények lettek ebből.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
2006-07-08?
Gyakorlatilag az kellett ahhoz, hogy a szocik kihúzzák 10-ig, hogy százával verették rommá az embereket az utcán, meg vonták koncepciós eljárások alá. Voltak nagyon jó kis házkutatások, ahol összerohadt, csupa rozsda PPSH-t foglaltak le, vagy éppen "molotov-koktél előállításához szükséges eszközöket", mert találtak az NNI-s lófaszjóskák egy kertes házban üres üvegeket, gyúlékony folyadékot és rongyokat.
És tulajdonképpen a 2010-es választási eredmények lettek ebből.
Na de ez miért az életszínvonal csökkenéséhez érv? De hagyjuk, mert én már azt sem értem, hogy a CIA meg a Greenpeace, hogy került ebbe a topikba. Tényleg nem értem, ezt az erőltetett politikai ez volt, az volt a hibás témákat itt. Hangsúlyozom, hogy itt.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Azért írtam, hogy a lehetőségekkel kombinálva. De abban pl biztos vok, hogy fregattunk nem lesz. :D

A ballibek pont azon hőzöngtek, hogy megemlékeztek a napokban a Parlamentben a magyar haditengerészekről, pedig milyen vicces, se tengerünk, se hajónk és a legkomolyabb hadihajónkat két motorcsónak süllyesztette el.Ugye az egész megemlékezés a Szent Istvánhoz kötődik alapvetően.Ez legyen a legnagyobb örömük.

Én már csak poénból vennék két tengeralattjárót.Egyet a Dunára, egyet a Tiszára :D

De amúgy hadihajóink most is vannak, nem?
Nem éppen fregattok, de akkor is vannak. :)
 
W

Wilson

Guest
Ilyenkor esetleg segíthet, ha képzeletbeli a helyzet fordítottja szerű forgatókönyvet elképzelünk. Mondjuk Mo. átdob a norvégokhoz szabotőr illetve diverzáns egységeket. A cél az alkotmányos rend megdöntése - természetesen az éppen regnáló norvég rezsimmel egyetemben. Azzal a részével nem lenne gond, hogy a "fedőtevékenység" -nek, mint civil egyleteknek lennének kommunikálva - az a része teljesen OK. Mindennek finanszírozását a norvég(oknak jogosan járó) pénzekből gondolnánk. Az a része is legyen tiszta, hogy ezen rendszeres összegek nagyságrendje a norvég államháztartás nagyságrendjéhez viszonyítva csekély (reflektálva a felvetésedre). Cserében természetesen elvárjuk, hogy ehhez a norvégok asszisztáljanak és értetlenkedésünket fejeznénk ki, ha valaki ezzel kapcsolatban aggályát fejezi ki ...

El tudod képzelni? Én nem. Na ugye ...

:)

Annyira imádom amikor azt próbálják velem elhitetni,hogy az az ördögtől való norvég alap a magyarországi pénzeinek 10%-l úgy beleavatkozik a magyar politikába,hogy csak na.Szerintem ezzel kapcsolatban nem árt tisztázni néhány dolgot.Sem a norvég alap sem semmilyen külföldön vagy a galxisban vagy a Szíriuszon bejegyzett külföldi szervezet legyen az ngo,sorosista,vagy a világuralomra törő ultraliberál bolsevik háttérhatalom által támogatott formáció,még ha akarná sem tudná megdönteni a magyar alkotmányos rendet és megpuccsolni Viktor hatalmát,még akkor sem ha szövetkeznének a Romulánokkal és a Klingonokkal.Azon egyszerű oknál fogva,hogy ebben a magyar társadalom nem lenne partner,mivel hazánk társadalmának többségének,nem liberális elvekre,hanem egy erős vagy annak látszó vezetőre van szüksége aki egy fajta szülő figuraként a társadalom buksiján tartja a kezét és nagyon egyszerű válaszokat ad az őket és világukat foglakoztató kérdéseikre.Emellett a társadalom nagy részének egy viszonylagosan kiszámítható ,életszinvonalat és egzisztenciát biztosít.Amíg ezt Viktor biztosítja addig ez a társadalom soha a büdös életbe nem fog Viktor ellen fordulni ez ennyire egyszerű.És mivel Viktorra sok mindent lehet mondani,de azt végképp nem,hogy hülye lenne ezzel ő is tökéletesen tisztában van.És csak rajta múlik,hogy ezt meddig akarja csinálni.Tehát kedves a magyar alkotmányos rendért és a regnáló kormány hatalmáért aggódó honfitársaim nem kell rögtön felszisszeni és rögtön kapáért,kaszáért,billentyűzetért nyúlni ha kiderűl,hogy egy külföldön bejegyzett szervezet támogatja a máriapócsi aluifólia sisakos ufókutatók érdekvédelmi szervezetét.Na most már akkor tényleg jöhetnének már azok a Nasamsok:):):)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Annyira imádom amikor azt próbálják velem elhitetni,hogy az az ördögtől való norvég alap a magyarországi pénzeinek 10%-l úgy beleavatkozik a magyar politikába,hogy csak na.Szerintem ezzel kapcsolatban nem árt tisztázni néhány dolgot.Sem a norvég alap sem semmilyen külföldön vagy a galxisban vagy a Szíriuszon bejegyzett külföldi szervezet legyen az ngo,sorosista,vagy a világuralomra törő ultraliberál bolsevik háttérhatalom által támogatott formáció,még ha akarná sem tudná megdönteni a magyar alkotmányos rendet és megpuccsolni Viktor hatalmát,még akkor sem ha szövetkeznének a Romulánokkal és a Klingonokkal.Azon egyszerű oknál fogva,hogy ebben a magyar társadalom nem lenne partner,mivel hazánk társadalmának többségének,nem liberális elvekre,hanem egy erős vagy annak látszó vezetőre van szüksége aki egy fajta szülő figuraként a társadalom buksiján tartja a kezét és nagyon egyszerű válaszokat ad az őket és világukat foglakoztató kérdéseikre.Emellett a társadalom nagy részének egy viszonylagosan kiszámítható ,életszinvonalat és egzisztenciát biztosít.Amíg ezt Viktor biztosítja addig ez a társadalom soha a büdös életbe nem fog Viktor ellen fordulni ez ennyire egyszerű.És mivel Viktorra sok mindent lehet mondani,de azt végképp nem,hogy hülye lenne ezzel ő is tökéletesen tisztában van.És csak rajta múlik,hogy ezt meddig akarja csinálni.Tehát kedves a magyar alkotmányos rendért és a regnáló kormány hatalmáért aggódó honfitársaim nem kell rögtön felszisszeni és rögtön kapáért,kaszáért,billentyűzetért nyúlni ha kiderűl,hogy egy külföldön bejegyzett szervezet támogatja a máriapócsi aluifólia sisakos ufókutatók érdekvédelmi szervezetét.Na most már akkor tényleg jöhetnének már azok a Nasamsok:):):)

Tényleg nem értem, amikor ilyen jellegű hozzászólás jön, hogy mi a pszichológiája annak, hogy vannak olyanok, akiknek egyszerűen leereszkedik a lila köd és beindul a "polidili" ezerrel. Értelmezzük legalább alapfokon a leírtakat könyörgöm.

Kérlek első lépésben fogj egy tetszőleges a témával kapcsolatos cikket. Cseréld ki benne a magyar szót a norvégra és vica-versa (meg persze a körülményeket). Ugye teljesen világos, hogy alhangon EU szintű botrány lenne belőle? Azonnal jönne az n+1 -edik "jelentés" stb. Azaz itt is előkerülne a jó öreg kettős mérce, mely az EU -ban oly annyira jellemző, de ez már csak egy érdekes szorosan nem kapcsolódó adalék.

Legyen még egy gyors költői kérdés: amennyiben ez tényleg egy tök lényegtelen kérdés, amúgy elhanyagolható összegekkel - akkor miért agonizálnak ennyit a kedves norvég kollégák? A pénz jár, nem? Jó norvégként akkor csapjunk a lecsóba és okos enged alapján miért nem lehet odadni a lóvét mondjuk civil szervezeteknek (hogy képzavarral éljek most jön a "svéd csavar" - most tényleg civil szervezetet értek alatta és nem NGO -t)?

Abba a részébe már bele sem megyek, hogy egy ilyen kompenzációs pénz esetén ezek a kérdések miért kerülnek egyáltalán elő (miért lett így szabályozva, hogy ez egyáltalán probléma lehessen) - ugye a közös piac -ból élvezett előnyök a norvégoknál sem (csak) civil szervezeteknél vagy éppen külföldről pénzelt NGO -knál csapódnak le ...

Tudom most én sem mentem bele a részletekbe meg az ezerfelé szétágazó dolgokba - csak két rövid megközelítés fentebb. Én a szívem szerint már akkor lezártam volna a témát - aki érti az úgyis érti, aki nem az meg nem. Ez van ...

UI.: most nézem voltak ilyen meg hasonló részek is: "... regnáló kormány hatalmáért aggódó honfitársaim ...". Hú - ez most nagyon mellé ment ...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
A ballibek pont azon hőzöngtek, hogy megemlékeztek a napokban a Parlamentben a magyar haditengerészekről, pedig milyen vicces, se tengerünk, se hajónk és a legkomolyabb hadihajónkat két motorcsónak süllyesztette el.Ugye az egész megemlékezés a Szent Istvánhoz kötődik alapvetően.Ez legyen a legnagyobb örömük.

Én már csak poénból vennék két tengeralattjárót.Egyet a Dunára, egyet a Tiszára :D

De amúgy hadihajóink most is vannak, nem?
Nem éppen fregattok, de akkor is vannak. :)

Úgy tudom, hogy olyan honvédségi állományban levő hajó amivel kicsit is "lőni lehet" már csak 3 db van: AM-22 Budapest, AM-31 Dunaújváros és AM-32 Dunaföldvár . Persze van még "ez az", de valóban nem jelentős ...

Egyébként volt Monarchiás tengeralattjáró - pl.: https://www.elsovilaghaboru.net/2016/01/tengeralattjaro-dunan-az-ub-3-rovid.html :)

Amennyire jól emlékszem, akkor az egyik extrém alacsony vízállás esetén kibukkan a Duna alól ...
 
W

Wilson

Guest
Tényleg nem értem, amikor ilyen jellegű hozzászólás jön, hogy mi a pszichológiája annak, hogy vannak olyanok, akiknek egyszerűen leereszkedik a lila köd és beindul a "polidili" ezerrel. Értelmezzük legalább alapfokon a leírtakat könyörgöm.

Kérlek első lépésben fogj egy tetszőleges a témával kapcsolatos cikket. Cseréld ki benne a magyar szót a norvégra és vica-versa (meg persze a körülményeket). Ugye teljesen világos, hogy alhangon EU szintű botrány lenne belőle? Azonnal jönne az n+1 -edik "jelentés" stb. Azaz itt is előkerülne a jó öreg kettős mérce, mely az EU -ban oly annyira jellemző, de ez már csak egy érdekes szorosan nem kapcsolódó adalék.

Legyen még egy gyors költői kérdés: amennyiben ez tényleg egy tök lényegtelen kérdés, amúgy elhanyagolható összegekkel - akkor miért agonizálnak ennyit a kedves norvég kollégák? A pénz jár, nem? Jó norvégként akkor csapjunk a lecsóba és okos enged alapján miért nem lehet odadni a lóvét mondjuk civil szervezeteknek (hogy képzavarral éljek most jön a "svéd csavar" - most tényleg civil szervezetet értek alatta és nem NGO -t)?

Abba a részébe már bele sem megyek, hogy egy ilyen kompenzációs pénz esetén ezek a kérdések miért kerülnek egyáltalán elő (miért lett így szabályozva, hogy ez egyáltalán probléma lehessen) - ugye a közös piac -ból élvezett előnyök a norvégoknál sem (csak) civil szervezeteknél vagy éppen külföldről pénzelt NGO -knál csapódnak le ...

Tudom most én sem mentem bele a részletekbe meg az ezerfelé szétágazó dolgokba - csak két rövid megközelítés fentebb. Én a szívem szerint már akkor lezártam volna a témát - aki érti az úgyis érti, aki nem az meg nem. Ez van ...

UI.: most nézem voltak ilyen meg hasonló részek is: "... regnáló kormány hatalmáért aggódó honfitársaim ...". Hú - ez most nagyon mellé ment ...

Én meg azt nem értem,hogy miért minősíted az én hozzászólásomat polidilinek,miközben nem vagyok egyik szekértáborhoz tartozó sem és ugyanolyan kritikusan szemlélem mind a két oldal véleményét,tehát még egyszer elmondom ez az én véleményem és ezzel nem képviselem egyik oldalt sem.Mivel ez már súlyosan belpol ebben a topikban és nem szeretném teleszemetelni mert ez a topik nem erre való,ezért ha még kíváncsi vagy a kérdéseidre adott válaszaimra egy általad választott topikban belpol,beszélgető stb,szívesen folytatom veled ezt az eszmecserét mondjuk holnap délelőtt:)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Annyira imádom amikor azt próbálják velem elhitetni,hogy az az ördögtől való norvég alap a magyarországi pénzeinek 10%-l úgy beleavatkozik a magyar politikába,hogy csak na.Szerintem ezzel kapcsolatban nem árt tisztázni néhány dolgot.Sem a norvég alap sem semmilyen külföldön vagy a galxisban vagy a Szíriuszon bejegyzett külföldi szervezet legyen az ngo,sorosista,vagy a világuralomra törő ultraliberál bolsevik háttérhatalom által támogatott formáció,még ha akarná sem tudná megdönteni a magyar alkotmányos rendet és megpuccsolni Viktor hatalmát,még akkor sem ha szövetkeznének a Romulánokkal és a Klingonokkal.Azon egyszerű oknál fogva,hogy ebben a magyar társadalom nem lenne partner,mivel hazánk társadalmának többségének,nem liberális elvekre,hanem egy erős vagy annak látszó vezetőre van szüksége aki egy fajta szülő figuraként a társadalom buksiján tartja a kezét és nagyon egyszerű válaszokat ad az őket és világukat foglakoztató kérdéseikre.Emellett a társadalom nagy részének egy viszonylagosan kiszámítható ,életszinvonalat és egzisztenciát biztosít.Amíg ezt Viktor biztosítja addig ez a társadalom soha a büdös életbe nem fog Viktor ellen fordulni ez ennyire egyszerű.És mivel Viktorra sok mindent lehet mondani,de azt végképp nem,hogy hülye lenne ezzel ő is tökéletesen tisztában van.És csak rajta múlik,hogy ezt meddig akarja csinálni.Tehát kedves a magyar alkotmányos rendért és a regnáló kormány hatalmáért aggódó honfitársaim nem kell rögtön felszisszeni és rögtön kapáért,kaszáért,billentyűzetért nyúlni ha kiderűl,hogy egy külföldön bejegyzett szervezet támogatja a máriapócsi aluifólia sisakos ufókutatók érdekvédelmi szervezetét.Na most már akkor tényleg jöhetnének már azok a Nasamsok:):):)
Én azért hozzáfűzném,hogy egy Soros által támogatott szervezet nár megdöntötte aMo-i alkotmányos rendet.A FIDESZ.2012ben eltörölte az addigi alkotmányt,és behozta a mostani bolsevik jellegű hatalmat többpárti körülmények között biztositani tudó újat.Felhivom az agódók figyelmét erre a sorosista,alkotmánydöntő szervezetre,hogy tessenek erőteljesen tiltakozni ellene is!!!:cool:
Különben megérdekes mód a nyugatra vándorolt honfitársaink valahogy nem hiányolják az autoriter hatalmat.....Nincs ez genetikailag belekódolva a magyarságba,csak az államhatalom szeretné azt.
Ha meg annyira nem tetszik a norvég,hát lehet venni Spydert is.Najó,azzal némileg kevesebb politikai jóindulat vásárolható....:cool:;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Úgy tudom, hogy olyan honvédségi állományban levő hajó amivel kicsit is "lőni lehet" már csak 3 db van: AM-22 Budapest, AM-31 Dunaújváros és AM-32 Dunaföldvár . Persze van még "ez az", de valóban nem jelentős ...

Egyébként volt Monarchiás tengeralattjáró - pl.: https://www.elsovilaghaboru.net/2016/01/tengeralattjaro-dunan-az-ub-3-rovid.html :)

Amennyire jól emlékszem, akkor az egyik extrém alacsony vízállás esetén kibukkan a Duna alól ...
Az AMek aknaszedők.20milis gá-k csak önlégvédelemre vannak,de ma már arra is kevesek.Külőnben francia terv,jugó gyártásban.Szerbek modernizálták a légvédelmét is,az övéiken.Namondjuk attol nem lett egy AGIS cirkáló,de kicsit több esélye lett túlélni.Nem ártana a példátkövetni.Egy olyan országban,amit ketté vág egy folyam,jó ha van folyami aknamentesitő képesség.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Az AMek aknaszedők.20milis gá-k csak önlégvédelemre vannak,de ma már arra is kevesek.Külőnben francia terv,jugó gyártásban.Szerbek modernizálták a légvédelmét is,az övéiken.Namondjuk attol nem lett egy AGIS cirkáló,de kicsit több esélye lett túlélni.Nem ártana a példátkövetni.Egy olyan országban,amit ketté vág egy folyam,jó ha van folyami aknamentesitő képesség.

Igen, több folyó is van, ami hajózható, noha kis ország vagyunk. Ráadásul a Balaton és a Fertő tó is olyan hely, ahol vagy bombák, aknák vannak a mélyben, vagy épp országhatár. A Duna is inkább a világháborús aknák, bombák miatt igényli az aknaszedő képességet. Vietnam óta már nem dobálnak aknát vízbe, mert ott vannak a precíziós fegyverek. Mivel a Katasztrófavédelem nem fogja gondolom, a régi robbanóeszközök hatástalanítását megoldani a jövőben sem, így ez a feladat továbbra is a Honvédségre hárul. Tehát ebből az apropóból kellenek ezek a hajók. Viszont szükséges lenne meghatározni újra a Flotilla szerepét, az ország védelmében, túl az őskövület aknák, bombák kiemelésén. Mindenképp fel kellene fegyverezni rakétás légvédelemmel a hajókat és talán egy ATGM indító is elmenne az arzenáljukban.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Igen, több folyó is van, ami hajózható, noha kis ország vagyunk. Ráadásul a Balaton és a Fertő tó is olyan hely, ahol vagy bombák, aknák vannak a mélyben, vagy épp országhatár. A Duna is inkább a világháborús aknák, bombák miatt igényli az aknaszedő képességet. Vietnam óta már nem dobálnak aknát vízbe, mert ott vannak a precíziós fegyverek. Mivel a Katasztrófavédelem nem fogja gondolom, a régi robbanóeszközök hatástalanítását megoldani a jövőben sem, így ez a feladat továbbra is a Honvédségre hárul. Tehát ebből az apropóból kellenek ezek a hajók. Viszont szükséges lenne meghatározni újra a Flotilla szerepét, az ország védelmében, túl az őskövület aknák, bombák kiemelésén. Mindenképp fel kellene fegyverezni rakétás légvédelemmel a hajókat és talán egy ATGM indító is elmenne az arzenáljukban.
A Nestin osztály eddigi legjobb modernizációs csomagja a Dunára:
duna_bella_8-48130011973.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Megjegyzem, hogy ugyan a NASAMSnal joval dragabb, mert egy osztallyal feljebvb jatszik, de az Aster-SAMP/T igen jo kis valasztas lenne: megoldana egyben az Orban altal emlegetett ABM kepesseget is, raadasul egy battery kabe *felebe* kerul az amugy korabban megbizhatatlan Patriotnak, de meg a raketak is joval olcsobbak hozza, raadasul tisztan europai rendszer.

Az viszont biztos, hogy a SAMP/T vagy ketszer annyiba kerulne, mint az az $500-600M, amibol peldaul a finnek csereltek le kb 10 eve az ugyanilyen elavult BUKjaikat NASAMS II-re (ebben mar azuj radarrendszer is benne volt, de a raketak persze nem.)

Az SAMP/T-t a kétfokozatú rakéta miatt nem szokták szeretni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Értelme van?

A helikoptert könnyebben észleli a légvédelem, a deszantost szintén.
Igazából kiképzésre van leginkább a helis ejtőernyős ugrás (meg amúgy ez egy eléggé állandó vita, hogy az ejtőernyős ugrás igazából ma még a valóságban alkalmazható-e gyakorlatban, nem véletlen nem voltak nagyon ejtőernyős műveletek a világháború óta).