A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 015
11 837
113
Ez nem hír! Ennek ez az "ősbemutatója".
Tök véletlenül találtam rá a lengyel EDA C130-as beszerzés kapcsán.
És nem véletlenül írtam feltételesen.
Ha megnézed a táblázatot, ez még nincs leszállítva, csak engedélyezve. De elég frissnek kell lennie a táblázatnak, mert idei tavaszi frissítések is vannak benne. Maga az igénylés tavaly szeptemberi.
És az is kiderül a táblázatból, hogy nem minden igénylés válik tényleges transferé.
Alapvetően ez egy nagyon gyors gép 40 csomós jet meghajtással. A gondom nekem ezzel, az, hogy nem igazán van semmi fedezék rajta, így a hidegebb időben ezt azért kellemetlenebb lesz használni.
Meg hát az is kérdés, hogy kik fogják kapni.
- mert lehet KRD-s (Nekik asszem van egy AN-2-esük is, ami már megjárta a civil sétahajó bizniszt is... ;). Lehet, hogy azt váltja? )
- kaphatja a hadihajó flotilla
- de a szentesi műszaki ezred is kaphatja
Majd kiderül, hogy mi lesz ebből! A cikkben szereplő képek alapján mindenesetre biztos, hogy kell majd rájuk költeni. :cool:
Ezzel azért jobban járnánk:
https://en.wikipedia.org/wiki/Small_unit_riverine_craft
Van védettsége személyi lőfegyverek ellen és dupla annyi deszantot szállíthat.
"Collars: High strength solid cell foam collar provides stability, redundant buoyancy, and small-arms ballistic protection"
Külön tetszik a lehajtható mini rámpa az orr részén.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Jövő héten július úgyhogy jöhetnek az első
Leopard-2A4-Tank-1.jpg
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
SZEREZTEK(Ukrajna) EGY "JÓ" ELLENSÉGET(oroszok), MAJD UTÁNA választottak egy "jó" szövetségest(USA).
Gratulálok.
20-30 évig el lesznek foglalva a belső gondjaikkal.

Nekünk jó, meg tanuljunk is belőle!

Akkor lesznek majd meglepodve igazan ha el lesz nekik magyarazva hogy a szovjet technikat le kell valtani nyugatira(magyarul amerikaira). :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 822
113
Nagy hülyeség lenne ezekből még 20-80 darabot beszerezni? Egyáltalán mennyi lehet az ára, 2-3 millió euró?
Igen!Mindent hülyeseg megvenni ami nem a legmodernebb.Amit ma veszünk az vagy 30 évig kell,hogy jó legyen.Nem nehéz belátni ha ma nem a legmodernebbet veszed hanem egy 30-40 éves technológiai színvonalat(ami már ma is elavult) akkor milyen lesz az a technika 10-20-30 év múlva....?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 822
113
Valamiért a fórumon óriási hypeja van a legyen jó sok szarunk szemléletnek.El nem tudom képzelni,hogy ezt miért erőltetik sokan...De abban biztos vagyok,hogy akik ezt a nézetet vallják fel lennének háborodva, ha az okos telefon helyett egy 3310-es,a PC/laptop helyett egy Pentium II-es az autójuk helyett meg egy Wartburg várná őket otthon amikor hazaérnek a melóból.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 893
113
Valamiért a fórumon óriási hypeja van a legyen jó sok szarunk szemléletnek.El nem tudom képzelni,hogy ezt miért erőltetik sokan...De abban biztos vagyok,hogy akik ezt a nézetet vallják fel lennének háborodva, ha az okos telefon helyett egy 3310-es,a PC/laptop helyett egy Pentium II-es az autójuk helyett meg egy Wartburg várná őket otthon amikor hazaérnek a melóból.

Én a duál processzoros, két-VGA-s, 32GB RAM-os számítógép helyett(min. 250e HUF) vettem egy egy CPU-s (azért 6 magos ;) ), nV Ti1050-s, 8GB RAM-os gépet.




...meg 2 hasonlót a 2 gyereknek!

Mert van egy szükséges mennyiség ! ! !






Nem elég ha a díszszemlén van elegendő ! ! !

1, "Szerveztek" nekünk legkevesebb 2-3 ellenséges szomszédot. ...optimista voltam.
2, Nem egyedül "szoktak" jönni.
3, Ezért nekünk 150 MBT is kevés. Szerintem.
4, Miből??? Miből??? és harmadszor is Miből???


A költői kérdés: 5o Leo a jobb, vagy 200-250 Olcsóbb, pl: modernizált -a'la IDF- T-72. (az újabb 50 Leo árára gondolok)

Te az 50 Leo egyikébe ülnél-e, vagy a 250 IDF-es T-72-be.
Ne feledd: bármelyik szomszédnak egyedül is van 50-10 ATGM-je. (...stb... :( )

Én a 250 T-72 egyikébe.
...mert 250-500 ATGM-je még két "szomszédnak" együtt se nagyon van ! ! !

Mibe ülnél? Érdekel a válasz!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Én a duál processzoros, két-VGA-s, 32GB RAM-os számítógép helyett(min. 250e HUF) vettem egy egy CPU-s (azért 6 magos ;) ), nV Ti1050-s, 8GB RAM-os gépet.




...meg 2 hasonlót a 2 gyereknek!

Mert van egy szükséges mennyiség ! ! !






Nem elég ha a díszszemlén van elegendő ! ! !

1, "Szerveztek" nekünk legkevesebb 2-3 ellenséges szomszédot. ...optimista voltam.
2, Nem egyedül "szoktak" jönni.
3, Ezért nekünk 150 MBT is kevés. Szerintem.
4, Miből??? Miből??? és harmadszor is Miből???


A költői kérdés: 5o Leo a jobb, vagy 200-250 Olcsóbb, pl: modernizált -a'la IDF- T-72. (az újabb 50 Leo árára gondolok)

Te az 50 Leo egyikébe ülnél-e, vagy a 250 IDF-es T-72-be.
Ne feledd: bármelyik szomszédnak egyedül is van 50-10 ATGM-je. (...stb... :( )

Én a 250 T-72 egyikébe.
...mert 250-500 ATGM-je még két "szomszédnak" együtt se nagyon van ! ! !

Mibe ülnél? Érdekel a válasz!
50 leóba, baszhatod sajnos a modernizációt ha a vas szétrohad alattad, 40 éves anyagnak a folyamatos használat után olyan belső anyagfáradásai lehetnek amik mondjuk még extra 15 évet nem bírnak ki, a vasnak is van szavideje.
Én szerintem, ha tippelnem kellene 2035 körül tuti kikavarják nekünk is egy területi konfliktust, ha most modernizáljuk a t72-t akkor egyből lezsírozni és a konfliktusig elő se venni mert 2 különböző típus fenntartása még nagyobb költség, viszont 15 évig csak egy raktárban álljon, felesleges, inkább abból a modernizált ~80 db t72 árából ( itt írták nemrégiben, hogy nagyjából 1-2-2,5M$) rakjunk még hozzá és vegyünk még 44 leót.
A te 250db modernizált t72-d meg kitesz lehet 75-85 db leót
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Valamiért a fórumon óriási hypeja van a legyen jó sok szarunk szemléletnek.El nem tudom képzelni,hogy ezt miért erőltetik sokan...De abban biztos vagyok,hogy akik ezt a nézetet vallják fel lennének háborodva, ha az okos telefon helyett egy 3310-es,a PC/laptop helyett egy Pentium II-es az autójuk helyett meg egy Wartburg várná őket otthon amikor hazaérnek a melóból.

Én ezt értem, de azért ennek van más olvasata is. Ha nagyon olcsón tudsz hozzájutni nem zsír új de vállalható minőséghez (vállalható minőség=a te potenciális ellenségeid relációjában minőség) amit mondjuk az olcsósága miatt megéri mondjuk 10 év múlva is kukázni, nem kell feltétlenül 30-40 év múlva is rendszerben tartani, akkor az azért tud jó biznisz lenni erre a tíz évre. Ugye a szomszédoknál sem 2A7+-osok állnak a hegyekben a raktárakban, hanem T72-esek meg még régebbi típusok kendácsolásai.

Nyilván a legjobb az lenne ha még rárendelnénk a 44 rendelésre még mondjuk 88 darab A7+-ost.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Valamiért a fórumon óriási hypeja van a legyen jó sok szarunk szemléletnek.El nem tudom képzelni,hogy ezt miért erőltetik sokan...De abban biztos vagyok,hogy akik ezt a nézetet vallják fel lennének háborodva, ha az okos telefon helyett egy 3310-es,a PC/laptop helyett egy Pentium II-es az autójuk helyett meg egy Wartburg várná őket otthon amikor hazaérnek a melóból.
de akkor miért ellenzed annyira az f-35-öt egy másik topicban? (ha jól veszem ki persze)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 822
113
Én ezt értem, de azért ennek van más olvasata is. Ha nagyon olcsón tudsz hozzájutni nem zsír új de vállalható minőséghez (vállalható minőség=a te potenciális ellenségeid relációjában minőség) amit mondjuk az olcsósága miatt megéri mondjuk 10 év múlva is kukázni, nem kell feltétlenül 30-40 év múlva is rendszerben tartani, akkor az azért tud jó biznisz lenni erre a tíz évre. Ugye a szomszédoknál sem 2A7+-osok állnak a hegyekben a raktárakban, hanem T72-esek meg még régebbi típusok kendácsolásai.

Nyilván a legjobb az lenne ha még rárendelnénk a 44 rendelésre még mondjuk 88 darab A7+-ost.

Az A4 30+ éves technológia,szetinted ez vállalható?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 822
113
de akkor miért ellenzed annyira az f-35-öt egy másik topicban? (ha jól veszem ki persze)

Nem ellenzem de egyenlőre ott a Gripen.Amit ellenzek az az,hogy 30 éven belül egy 3.(HARMADIK!!!)multirole gépet vegyünk a légierőnek. Használjuk őket addig amíg lehet aztán ha eljön a váltótípus ideje akkor mit bánom én,hogy F-35-öt veszünk vagy valami más 5.gen. típust.
Így érthető,hogy mi a problémám az F-35-el?

A Gripen nem egy Leopard 2 A4 ha már párhuzamot akarunk vonni a kettő közt.A Gripen egy A5 de inkább A6.