1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Negan

Negan Well-Known Member

Meg bemutattak egy t50 osztályú makettet a polákok,de szerintem nem lesz belőle semmi.Lényeg,hogy nem kell nekik az Lakárhányas.
    Balkánba se biznék.Szerbek turbópopot gyártanak,sugarasbol inkább oroszt fognak venni,vagy előveszik a Super Galebet.[​IMG]
    Kap egy új hajtóművet,és masnikat repül az L39 köré.(Orao volt a balkáni Jaguár,ez meg a jugó Hawk)
    Szlovének elvannak a Pilátusaikkal,nem is akarnak többet.Max a horvátok,de náluk is csak esetlegesen.

fishbed and rudi like this.
  2. zeal

zeal Well-Known Member

A nagyobb piac érdekében orosz hajtóművel is kell kínálni. Gondolom az oroszok sem lennének ellene.

rappali_ likes this.
  3. Negan

Negan Well-Known Member

Még úgy sem lenne versenyképes a kinai gépekkel.Mert csak az venné orosz hajtóművel,ki amerikait nem kaphat.Ottmeg kina tarol.

4. Negan

Negan Well-Known Member

Csak azt nem tudom,hogy ez mennyivel jobb,mint ha helyi összeszereléssel megvettük volna a Mbombe4/6,vagy az RG35 családot.
    Érdekes,hogy most senki nem morog az üvegfelületek meg a 4x4 rossz terepjáró képessége miatt.

5. Tegin

Tegin Active Member

Például azért, mert a Mbombénak alacsonyabb a védettsége. De biztos vagyok benne, hogy lehet még okokat találni. Ne gyártsunk ebből meddő vitát, amíg nem tudunk többet. Így, hogy nyilvánosan bemutatták tavaly, bosszantó a titkolózás, akkor már titkolták volna el rendesen. :)

Csak megjegyzem, hogy egy elterjedt, népszerű típus sem garancia a minőségre. A belgák például cserélik a páncélozott Iveco LMV-ket, mert repedezett a járművek szerkezete.
    Mondjuk a cserének lehet köze ahhoz is, hogy ebben a kategóriában is összhangban legyenek a Scorpion programmal.

Nemerson likes this.
  6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A Balkán nem ér véget Szerbiánál, meg Horvátországnál.
    Görögország például a mai napig 39 db '76-os gyártású T-2 Buckeye-okon repülteti a növendékeket. :eek:
    Nem nagyon fogják tudni már sokáig húzni velük. Elvileg eléggé össze vannak bútorozva az olaszokkal, azonban nem hinném, hogy M-346-ra lenne pénzük, mikor most kaptak ingyen - mert már szerintem az USA-nak égett a pofája - Bradley-ket, az M-113-asok helyett. o_O
    Az meg még messze van ('24-'25-től), mire a T-7 Redbeck elkezdené kipörgetni a USA trainereit. Meg mondjuk nem véletlenül kezdték el lecserélni a T-38-asokat. Nem vagyok benne biztos, hogy jobban járnának velük, mint a mostani T-2-esekkel.
    Mivel pedig sok F-16D-jük van (és gyaníthatóan nem dobják ki ezeket), így ha F-35-re váltanak, akkor lehet létjogosultsága egy olcsóbb advanced trainernek.

tindalos and alfa74 like this.
  7. kamm

kamm Well-Known Member

Bezony, horvatok, bulgarok, gorogok stb. Raadasul javitsatok ki, de ugy remlik, a most hatalmas baratta lett torokok is propellerrel treningeznek, nem...?

8. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

Talán hamarosan érkeznek a Leo A4-esek.. :)

9. Tegin

Tegin Active Member

Berakom ide is, akik nem nézik a másik topikot.

Kishuszár and SilvioD like this.
  10. pöcshuszár

Várjál-várjál. A Jelcin-NMS páros messze nem az a kategória. Azok már erősen APC kategória 18+ tonnás mérettel. Ahhoz meg a max. Stanag 4 nem igazán hanyatvágós...

fedett_mókus likes this.
  11. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ezt gondolom úgy értetted, hogy jóvátételként átvonatozunk hozzánk egy gyárat? :)

Szrintem ha ezek ketten felhívják akkor rá is alkudnak az egész Saabra :)

Helyettem semmilyen török dolog ne legyen. Fennek a legszebb vas. :)

Nem tudom, nekem nagyon fura, hogy 8 gépet akarunk rendszeresíteni és ezért megvettük a fél gyárat. Mintha egy pohár tej miatt vennék egy tehenet.
    Tuti valami nagyobb, hosszabb távú terv van.

12. Negan

Negan Well-Known Member

Család.Mindkettő a 4x4 járőrtől a Boxer kategóriás nehézjárgányig tart.
    [​IMG] [​IMG]
    De ez a hajó már elment.
    Törökök fejlesztenek maguknak.
    Görögök meg kaphatnek T45öst,Újat vagy használtat.Nincs pénzük semmire,aki a pénzt adja,adja mellé azt is,amire költsék.Ha az amcsik adják,amerikai gyártmányra adják,vagy esetleg eredeti Hawkra.EU mostanában meg eligha ad pénzt fegyverre.De ha mégis,akkor meg valamelik olasz a valószinűbb.

13. pöcshuszár

T-45-öst honnan? 2009-ben leállt a gyártása! AMARG-ban nincsen. A haditengerészet aktívan használja őket. Ha el is adna belőle, akkor neki lesz hiány. A T7-nél hamarabb másik gép nekik sem lenne. Akkor honnan vennének?
    Az M346 ára meg (bár abban support is van) 32-35M EUR (!!!).

14. Negan

Negan Well-Known Member

Irtam az eredeti Hawkot is.Olaszoknak meg nem csak az M346 van a kinálatukban.

15. pöcshuszár

Az eredeti Hawk ára is minimum 30M USD! De pl. Saud-Arábia 800M USD-t fizetett 22db-ért 2012-ben!
    Az olaszoknál meg marad az M345, amiről már múltkor betettem, hogy az is bőven 20M felett van ( konkrétan 26M/db).
    Szóval ha 30+ gépet kell lecserélned, akkor az a gépenkénti 10M USD körüli összeg már barátságban sem "tartsd meg az aprót, Haver!"
    300+M USD-t meg biztos vagyok benne, hogy tudnának hova tenni! :rolleyes:

tindalos likes this.
  16. Negan

Negan Well-Known Member

Mondjuk nem tudom,hogy mennyi egy csupasz Hawk ára.Mert az L39NG csupaszon 12milka.
    És elfeledkezel a taljánok L39NG kategóriás gépéről.Még a hajtómű is ugyan az benne.Az M345

17. pöcshuszár

Te most vezetés közben kommentelsz?
    A Hawk árát 2x is leírtam.
    De be is idézted amit írtam, hogy az M345-öst most rendelte meg az olasz kormány 26M USD/db áron. o_O

SilvioD likes this.
  18. borisz

borisz Well-Known Member

OFF:
    Biztos, hogy szeretnénk mi látni a Fenneked?

tindalos, pöcshuszár and kamm like this.
  19. Negan

Negan Well-Known Member

Upsz,tényleg.Nem vezetek,ami azt illeti most nem is dolgozom,de közben mást is csinálok.Mea culpa.
    Az olaszoknál az is benne van,hogy valós árat fizettek.A fejlesztési költséggel terheltet(az egész megrendelés gyármentés szagú).Ha csak pár darabos megrendelést kap,az L39NG se lesz rentábilis 12milláért.Pedig az csak ráncfelvarrott,nem is új tipus

20. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Én a régi avatarjait szeretném látni: a helyes japán lányokat. Az utóbbi pár nagyon nem jött be nekem. ON

svajcibeka and arcas like this.

Ezen oldal megosztása