1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

desertfox

Már írnak róluk.

2. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Ha már sorállomány:
    http://www.bumm.sk/100421/noket-is-besoroznak-ezentul-egy-europai-nato-tagorszagban.html

3. krisss

krisss Well-Known Member

Nagyon kíváncsi vagyok a 2015-ös költségvetésre, remélem végre megkezdődik valami.

És abban reménykedek, hogy Benkő Tibike nem véletlen haknizott Koreában.

Tűkön ülök, annyiféle pletyka kering mostanság a Koreai dolgokról meg az új egyenruháról. Jó lenne már valami információ.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen új egyenruha???2020-ig nem fog változni semmi.

5. vantsy

vantsy Active Member

Én is kíváncsi vagyok......
    Szerintem csak ígéretek lesznek semmi több, max. újabb stadionok.
    Nektek mi a véleményetek?

6. alfa74

alfa74 Active Member

Ez a koreai hakni azért szerintem mindenkit meglepett, főleg ahogy a cikk külön kiemelte a Benkőt!
    Aki ezt a topikot olvassa, szerintem mindenki reménykedik, még ha azért nagyjából tisztában vagyunk a realitásokkal!

7. gigabiga

gigabiga Active Member

2020-ra van tervezve új ruha, de szerintem még később lesz (<i>Lövész 2020</i> program).

Viszont az Airbus Helikopters Mo.-ra jön bemutatózni október végén (Szolnokra).

Már most mondom, hogy ez egy kötelezettség nélküli bemutató lesz.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Hát az új egyenruháról az infó Benkőtől van, de azt mondta, hogy anyagi okok miatt egyenlőre kérdéses. 2017 M néven emlegetik, lánykori nevén "digitálboci".

9. dudi

dudi Well-Known Member

krisss

Az barátok közt is 2 év minimum de inkább 5.

10. krisss

krisss Well-Known Member

Hát azt nem mondtam, hogy most legyen hanem azt, hogy információhiányban szenvedek :D

11. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

<i>"Tűkön ülök, annyiféle pletyka kering mostanság a Koreai dolgokról meg az új egyenruháról. "</i>

Már jó ideje megy mindenféle pletyó... A koreai lemez csak mostanában indúlt be... Ennyi. :)

12. nalson

nalson New Member

http://nol.hu/velemeny/folytassa-hende-1492747

13. danielblack

danielblack Guest

Na egy jó cikk!

14. alfa74

alfa74 Active Member

Tényleg jó cikk.

15. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Én már kb. egy hónapja írtam, hogy decemberben Hende megy a levesbe. Hát nem sok mindent csinált, statisztált mint a többi honvédelmi miniszter. Sok jó dolog van a cikkben és benne is azok a dolgok hangzanak el, amit már itt többen kiveséztünk.

16. danielblack

danielblack Guest

Annyiban nem értek egyet a cikkel, hogy zászlóaljanként venne komplett felszerelést. Nagy beszerzésnél jobb árat ki lehet alkudni.

17. czulu

czulu Well-Known Member

"<i>A II. világháborús lőszerekkel kapcsolatos feladatokat már rég a katasztrófavédelemre kellett volna testálni, a honvédség hazai és missziós tűzszerészfeladatait a hadosztály műszaki zászlóaljába szervezett tűzszerész alegység is képes ellátni.</i>"

Ez így simán baromság. Ennyi erővel az OEP vagy a NAV is foglalkozhatna a feladattal.

"<i>A példák folytathatók.</i>"

A fenti után kíváncsi vagyok mire gondolhatott még.

18. nalson

nalson New Member

A dunai hadihajózással és ezzel kapcsolatos megjegyzéssel én sem értek egyet. Amúgy meg minden másban. Minden gondolatot összefoglalt, ami bizonyítja, hogy ez a rezsim is telibeszarja a honvédelmet, ergo hazaárulást követ el. Egy magát nemzetinek valló kormány is.

19. imike

imike Well-Known Member

Én sem értem, hogy miért az 1953-ban, Magyarországon gyártott 13,5 m hosszú kis BAJA nevű AN-2 naszád-nak trailer-en a Balatonra vitele fáj a cikk szerzőjének (főleg mivel azóta már vissza is került a Dunára).
    Az a kis hajó már 60 éves, és nem hiszem, hogy olyan sokba kerülne fenntartani.

20. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

"Egy korszerű zászlóalj létrehozása nem igényel tudományos kutatást, a mintáról kell dönteni: amerikai, német vagy izraeli legyen."

Na itt röhögtem fel hangosan...

Ezen oldal megosztása