1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Amúgy min is megy itt a rapli?

Firga bácsi likes this.
  2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Az a kérdés, hogy a mi autónkban, hány ülés van. Valaki azt mondta, hogy annyi mint a többi ilyen autóban. Én azt hallottam, hogy speciel a mi autónkban kevesebb van.
    Tehát nem az a kérdés, hogy hányan ülnek benn ténylegesen, nem is az, hogy mennyien kellene benn lenni.
    Csak azért, mert nemsokára sokan akarunk bele ülni, jó lenne tudni, mennyi szék kell még bele.
    Szóval a loveszalegysegekrol van még mindig szó, a fegyvernem napja alkalmából. :)

Firga bácsi and fedett_mókus like this.
  3. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

A szokásos felesleges, semmitmondó dolgokon. Pár ember elbeszélget egymással a semmiről.

4. krisss

krisss Well-Known Member

Betett a 3 liter sör tüskével ebben a nagy melegben.

Shadow, geseft, fedett_mókus and 3 others like this.
  5. mindenen kívül

Az MH fejlesztése szempontjából nem mindegy, honnan indul a legnagyobb és legfontosabb fegyvernem fejlesztése.
    Amúgy csak számok, ne törődjetek vele. A számok soha nem fontosak, sokszor csak zavarják a lényeg látást.

Firga bácsi likes this.
  6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Másnak is megártott a meleg.

arcas likes this.
  7. mindenen kívül

Van, hogy engem sem érdekel mások véleménye itt a fórumon, néha napokig csak olvasom mások frocsogeset. De csak akkor kotyogok közbe, ha az hozzátesz a témához.

8. Shadow

Shadow Well-Known Member

Ezek jó dolgok lennének de szerintem ahhoz hogy ilyeneket gyártsunk/fejlesszünk első lépésben kéne egy ilyen lőpor gyár:
    https://www.mbnamenska.com/

Szerbek maguknak gyártják/fejlesztik a rakéta hajtóanyagot. Én inkább abban reménykedem hogy a nagy hadiipari együttműködés vége az lesz hogy nálunk is épül egy ilyen. Persze ehhez kéne felvevő piac. Ezzel nekik is gondjuk van és az oroszoknál kilincselnek hogy vegyenek tőlük lőport:
    https://sputniknews.com/europe/201706281055031159-serbia-russia-gunpowder/

Persze ha valaki mondjuk megveszi a RUAG Ammotech-et teremthet magának hozzá piacot...

9. krisss

krisss Well-Known Member

Igazából semmit nem tesz hozzá, értjük a problémádat de ez nem nyilvános fórumra való és a többieknek meg fingja sincs mi a bajod és mivel nem nyilvános fórumra való nem is fogják megérteni.

fedett_mókus and Gaudi like this.
  10. SilvioD

11. krisss

krisss Well-Known Member

12. mindenen kívül

Szar hír, az igaz, de azért nem kell bepuffedni.

Firga bácsi and fedett_mókus like this.
  13. Negan

Negan Well-Known Member

Ha ugy érted,hogy önálló hazai autógyártó képesség,ami akkor is működőképes,ha nincs külfőldi alkatrészellátás,akkor bizony nem gyár,csak összeszerelő üzem.Pl a motor legalapvetőbb része,a blokk Németországban készűl.....
    Ugyanez érvényes a fegyvergyártásra.Ha se alapvető alapanyagot(fegyveracélt),se alapvető részegységet(cső,zár) nem tudunk hazai forrásbol biztositani,nincs önálló fegyvergyártásunk.Ez csak a Cz-nek végzett összeszerelő bérmunka.
    A műanyag tokot itthon gyártják hozzá,vagy az is import részegység?
    Ez is valami,de messze nem az az önálló fegyvergyártó bázis,amit anno a FÉG,Danuvia,DiGép,Diósgyőri Nemesacélmű négyesfogat adott.

14. megazez

megazez Well-Known Member

15. dkes

dkes Well-Known Member

Minek kellene még egy lőpor- vagy lőszergyár? Balatonfűzfőn ott van a giga lőszergyár - amennyire tudom magyar tulajdonnal (Fűzfő ugye történelmileg is igen erős lőpor- és lőszergyártásban - van ott egy raklap civil cég is ezen tevékenységi körrel).

https://index.hu/gazdasag/2016/01/13/balatonfuzfo_loporgyar_munkahely_robbanas_turizmus/

Avagy ott a siroki RUAG katonai lőszegyártó - pont tavaly volt jelentős bővítés is itt: https://www.heol.hu/pr/kozel-harommilliard-forint-ertekben-fejlesztik-a-siroki-loszergyarat-1811819/

Amennyiben kellene még, akkor akár ezek bővítésével vagy akár újakat is lehetne létrehozni. Ez talán még menne önerőből is ...

Sőt. Persze az Audi is gyár - csak nem a mienk. Ezt tényleg nem értettem, hogy 'Gaudi' hogy gondolta. Amennyiben lenne valami fennforgás, akkor einstandolnánk az Audi -t meg egyéb német üzemeket gyártósorostul, know-how -al és mindenestül? A németek meg közben néznének, mint a "birkák" ... o_O Ebből a szempontból szinte mindegy is mit csinálnak ott.

Így van - csak saját tulajdonban levő cég, saját tudásbázissal (fejlesztéssel) illetve gyártósorral a mienk. Más nem. Persze lehet innen onnan szerszámgépeket, technológiát vagy licenszeket beszerezni, de ezek részletkérdések ...

16. Firga bácsi

Firga bácsi Well-Known Member

Na mi lett az eredmény? Van pisztácia vagy nincs?
    o_O

17. krisss

krisss Well-Known Member

Füzfő nincs már meg jó ideje.

18. krisss

krisss Well-Known Member

Nincs elég pisztácia, hogy kitöltse a 300 grammosnak jelölt csomagot.

borisz and Firga bácsi like this.
  19. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Fűzfőn nincs lőszergyár.
    Atyaisten, dehogy. Pusztán a "gyár" fogalmát segítettem helyre tenni. Hogy jön ide az einstand?
    Szinte minden gyárnak van beszállítói lánca, attól még gyár. Ha nem is minden részegységet helyben gyártanak.Tudjátok az úgy van, hogy az FN se helyben önti a fegyveracélt.
    Hogy nekünk meg nincs fegyverminőségű acélgyártásunk az országban, hát az nem a fegyvergyár hibája. Meg talán hirtelen egy modern acélmű se úgy megy, hogy csettintünk. De mindegy, nem is értem, hová vezet ez, meg mivégre vitatkoztok ilyeneken.
    Bakker, nem volt semmi, most van egy gyár, ahol tök jó cuccokat "rakunk össze" (a szkeptikusok kedvéért). Mindezt meg is vehettük volna, cakumpakk, az jobb lett volna? Lehet, hogy egyébként igen, de önállóbb biztosan nem.

20. SilvioD

Off

Ne bosszants ezzel az összeszerelő üzem bullshittel! Pl. a kísérleti elektromotor fejlesztő központ is Győrben van. A győri a legmodernebb Audi gyár!! Ez azért is van, mert szinte a legújabb! Bizonyos részei 50-70%-ban robotizáltak. Ugyanígy a Merci és gondolom a BMW is lesz.

Ez egyszerűen értelmezhetetlen. Ilyen alapon sehol a világon sincs autógyár!! Ezek a hálózatok ma már teljesen globalizáltak. Nem úgy működik hogy mindent helyben barkacsolnak, meg megvarrják az üléseket.

A fegyvergyártást nem ismerem, de nem hiszem, hogy nagy vonalakban másképp kellene működnie. Egyszerűen vannak gazdaságossági szempontok.

Ezen oldal megosztása