1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

nagyon vicces hogy te mondod hogy az ember próbáljon képben lenni miközben itt boxer bejelentésekről beszélsz

2. leplezo

leplezo Well-Known Member

Nem mondta senki fejes, csak szerintem ő erre a következtetésre jutott.
    4 típus van ami komolyabban felmerülhet, valamelyik politikai okból, valamelyik meg műszakilag és harcérték miatt.
    Ez miatt már oldalak tucatjait vitatkozták tele itt a fórumon, pedig amikor szóba jött a beszerzés, kb. 3 oldalon belül ki lett tárgyalva mindegyik előnye és hátránya. Azóta meddő vita megy.

3. krisss

krisss Well-Known Member

előbb utóbb bejelentik mi lesz akkor meg azon megy majd egy darabig a sírás miért nem A lett a B helyett vagy miért nem éppen C.

4. geseft

geseft Well-Known Member

Benkő Tibor szemügyre vette a közelmúltban felépített hangár-sátrat az előtte kialakított, impozáns méretű előtérrel, amely a forgószárnyas képesség megújítása érdekében beszerzett Airbus H145M helikoptereknek és a Zlin kiképző repülőgépeknek nyújt átmeneti védelmet, amíg a végleges hangárkomplexum fel nem épül. A már felújított, minden igényt kielégítő hangárt szintén megtekintette a miniszter, és látogatást tett a Mi-17-es szimulátornak helyet adó, felújítás előtt álló épületben.

https://honvedelem.hu/fooldal-kieme...n2p20vk7fNaZzXLrI_yXjTE9dd7Fu8bDGM57DcoAOhp3I

zsolti, Ocses, SilvioD and 1 other person like this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. Terminator

"Vokla János ezredes helyett július elsejétől Oszlánszki Béla alezredes vezeti az MH Bakony Harckiképző Központot. A parancsnoki beosztás átadás-átvételi ünnepséget hétfőn tartották meg a Thury-vár udvarán.

Vokla János ezredes 2014 óta töltötte be a várpalotai alakulat parancsnoki beosztását, júliustól pedig, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred parancsnoki beosztását látja majd el. Utódja, Oszlánszki Béla alezredes eddig az MH Bakony Harckiképző Központ központparacsnok-helyettesi beosztását látta el. Kinevezésével egyidejűleg előléptették ezredes rendfokozatba."

BiancoGasto likes this.
  7. kamm

kamm Well-Known Member

Hmm, az M240 a szimulatorban, nem?

8. krisss

krisss Well-Known Member

Az mert az jár a doorgunner szimu progi mellé.Igazából sok vizet nem zavar milyen géppuska imitáció csattog a VR szemüvegben.

kamm and fedett_mókus like this.
  9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

10. Terminator

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelesek/varpalotai-viziok/

11. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Itt találta ki valaki.
    Ez a külföldi neve.
    Magyarul viszont Puùz.....
    :)

tindalos, Gaudi, krisss and 1 other person like this.
  12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Érdekes ez a Mi-17-es szimulátor. Ennek a beszerzésének ötletére, és megvalósulására nagyon kíváncsi lennék. :)

Ez most új, vagy mi a tüdő. Merthogy tavaly év elejei ez a film. Elhangzik benne a Thales neve, és hogy mekkora királyság.
    Csakhát én múltkor (amikor a SOC-R hajókról írtam) belefutottam az EDA (Excess Defense Articles) adatbázisában arra, hogy az USA-tól kaptunk (egy részét le is szállították):
    • Mi-17 Flight Training Device (FTD)
    • Mi-17 Cockpit Procedures Trainer
    • Mi-17 Training System Boards
    • Mi-17 Training Cutaway Boards
    • Mi-17 Flight Training Device, Spares
    Az utóbbi 3 elem van eddig leszállítva.
    Akkor ezek most azok, amiket bemutattak, csak a Thales átalakította? Vagy ezek egymástól teljesen függetlenek?
    Még csak most fogják összepakolni? Ezt ezt a letakart izét még erős képzelőerővel lehetne egy még nem üzembe helyezett cockpit szimulátornak nézni:

Bizonyára van ezzel valakinek valamilyen egyéb szándéka is, mert elég furcsa úgy Mi-17 szimulátort venni (még ha töredék áron is), ha 3-4 éven belül kivonják a típust. Ugye azoknak is elméletben ott a vége.
    Meg úgy általában arra is kíváncsi lennék, hogy az USA-nak miért volt készleten egy ilyen szimulátor... o_O:D

13. pöcshuszár

utóbbi...

14. pöcshuszár

OFF
    Örömmel jelentem, hogy meglett dr. Böröndi altábornagy úr 15M-je is! Én már tényleg kezdtem megsajnálni, hogy egyszerűen neki nem jutott! :rolleyes::D
    Csak piszkálódom! Tudom, hogy úgy is olvassa! :)
    ON

sisimoto, Blitz97, arcas and 2 others like this.
  15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ha jól látom most a Sándor vezérörnagyúré tünt el. :D

16. leplezo

leplezo Well-Known Member

Tudom, de akkor nem baj ha mackansen lezárja egy időre, mert a lényeges infó márt fennt lesz.

17. Ocses

Ocses Well-Known Member

18. kamm

kamm Well-Known Member

Hmm, kabe minden ugyanaz, mint ahogy mi neztunk ki, talan ez a camo jobb, mint a milyenk volt, de a 63D is uaz, amit mi kezdtunk el hasznalni... viszont nincs tar a fegyverben? A tarak hol vannak manapsag, a mellenyben?

19. dudi

dudi Well-Known Member

Attol függ,hogy milyen mellenyed van de általaban elöl van a hasad környékén.

kamm likes this.
  20. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Amerikai hadsereg vásárol 30 orosz Mi-17 helikoptert Afganisztánban való használatra a magas, forró területeken
    (Az afgán Nemzeti biztonsági szervek használták a gépeket)
    https://www.militaryaerospace.com/c...ters-for-use-in-high-hot-areas-of-afghanistan

tindalos, SilvioD, zeal and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása