1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Egyébként Szíjjártó ma a törököknél "nyaralt" ... Vmi olyanról volt szó, hogy a török szajré vámmentesen jöjjön az Unióba meg forditva. Ez nemtom mennyire érintené a Yalcin barkácsműhelyt itthon.

2. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Köszi, én is beleestem akkor egy ilyen fake cikkbe, de őszintén szólva örültem neki, hogy na akkor ilyenünk is lesz. Köszi még egyszer. o_O

3. SilvioD

B+, azt el sem olvastam. :D:D:D:D:D

4. Negan

Negan Well-Known Member

Egy feltöltött dd 3000fős......

5. SilvioD

Azért ebből is látszik milyen PC-n fordít a google.

Schurrer likes this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Nem kell annyi legénységi ágy ahány fő legénység van mert a legénység minimum fele nem a laktanyában lakik.

pöcshuszár and Parapitecus like this.
  7. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Örülünk Wisent? :)

8. krisss

krisss Well-Known Member

Szerintem 20% sincs.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Nálatok meg Debrecenbe,nálunk pl rengeteg szabolcsi meg borsod van.

10. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Mennyire biztos a következő felállás, mármint (Tata):
    1 db. Hk. zlj.
    2 db gl. zlj.
    1 önjáró tüzér osztály
    Páncéltörő rakéta, vagy tüzér osztály
    Légvédelmi rakéta, vagy tüzér osztály
    Támogató elemek
    Felderítő század, vagy osztály
    Felületes voltam, de ha ismernénk a tervezett struktúrát, akkor tudnánk számolni.
    Azt már nem is merem említeni, hogy a dandár egészségügyi központ, illetve a felderítő ezredtől kapott támogatás hány fő lesz.
    Szerinted, te ki tudod így számolni?

fedett_mókus likes this.
  11. blogen

blogen Well-Known Member

Ismerjük:

fedett_mókus likes this.
  12. Parapitecus

Mármint ez a tipped.

13. kamm

kamm Well-Known Member

Nekem ehhez nincs hatterem, de azert kerdeznek: azt azert remelhetjuk, hogy mindenfele kiszolgalo alakulatok max 25-30% a letszamnak, ugye? Azaz a "tamogato elemek", felderitok stb vs front zaszloaljak letszamban legalabb 1:4-hez, mondjuk 600:2400...?

Parapitecus likes this.
  14. Negan

Negan Well-Known Member

A pontos hadrend nélkül csak becsülni.Egy átlagos gépesitett zl 600fő körüli(karcsú 450fő,4százados amcsi viszont több mint ezer)3000 is egy átlagszám.De a legvékonyabb,önálló műveletre már alkalmatlan dd struktúra is 1500fő legalább.

15. Parapitecus

Simán, de én nem tudok pontos számokat az állománytábla ismerete nélkül, erre vannak felkent posztolóink, akik mindennel is tisztában vannak.

16. Negan

Negan Well-Known Member

Amiu azt illeti,egy önálló műveletre alkalmas dd nem kevés támogató elemmel bir.Hanem sokkal.Nincs ho struktúrába illesztve,ezért mindenféle támogató elemre szüksége van,és vastagon

17. Parapitecus

Ez a dandár harccsoport.

dudi likes this.
  18. Negan

Negan Well-Known Member

A 90es évekbeli 5 manőver zl-as dd 3500fős volt,papiron.És a csatolt logisztikai ezredek sose valosultak meg.

Parapitecus likes this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

Nekem? Nem. Ez annak a tippje, aki a háromdandáros szervezetet tervezte: Szloszjár Balázs dandártábornok. ;)

20. Negan

Negan Well-Known Member

Az.Egy önálló összfegyvernemi dd-nak mindent alapbol kell tartalmaznia,amit egyébbként egy ho struktúrábol kikülönitett dd a ho-tol megerősitésként kapna.Nincs mögötte a hadosztály,a saját hadrendjébe kell illesztenie.

Ezen oldal megosztása