A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113
„ egy ganz dizel”
Ha jól tudom a ganz csak vasúti motorokkal foglalkozik; a pielstick motorokat fejlesztik, de azok dög nagyok, mozdonyba valók.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/hirek/negy-ev-alatt-50-szazalekkal-emelik-a-katonak-illetmenyet
<b><i>A katonai életpályamodellről Hende Csaba elmondta: jövő július elsejétől a Magyar Honvédség teljes állományának átlagosan 30 százalékkal növelik az illetményét, majd 2019 január elsejéig bezáróan évente további 5-5 százalékkal emelik az illetményt.
</i></b>

Nem mondom hogy egy csoda, de amit megígért azt fél év késéssel ,de betartotta. 2015 jan.1-től igérte a fizetést emeléseket és új modellt.
 
T

torsen

Guest
„ egy ganz dizel”
Ha jól tudom a ganz csak vasúti motorokkal foglalkozik; a pielstick motorokat fejlesztik, de azok dög nagyok, mozdonyba valók.

Szerintem a Ganz-Pielstick licensz lejárt, egyébként is szerkezetileg és környezetvédelmi szempontból is elavult a Pielstick motor. Az M41-es mozdonyoknál már el is kezdték a lecserélését. Ha jól tudom egy MTU és egy Caterpillar verzió is épült, talán a CAT a befutó. Közúti jármű (értsd harckocsi) méretű motoroknál talán a Rába jöhetne szóba, bár a régi D10 motorcsalád ismereteim szerint elakadt az EURO III-nál, szeptember óta meg EURO VI van.(nem tudom van-e környezetvédelmi felülvizsgálat egy hk-nál?:) Van egy D11-es motorcsalád is, de én a típusjelzés azonossága miatt azt inkább Volvo motornak gondolom.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Nem mondom hogy egy csoda, de amit megígért azt fél év késéssel ,de betartotta. 2015 jan.1-től igérte a fizetést emeléseket és új modellt.

Azért ebben még nem biztos semmi. Mint kiderült abból az internetadóból finanszíroznák, ami miatt most áll a bál.
 
D

danielblack

Guest
Egy 120 ezres bruttó fizunak a 30%-a az 36.000 ft. Akkor vegyünk egy jó indulatú 160 ezres bruttót. Annak a harmada megy el szociális díjjakra meg adókra, mire nettó lesz belőle. Szóval ez a kategória kézhez kap majd 110 ezret az eddigi 80 al szemben. Hát jónak jó dolog, de hogy ez fogja e megtartani az állományt azt nem tudom... Talán a gyermekes, családosokat, mert ott már tényleg értékelhetőbb összeg marad a zsebekben. Lenne még egy kérdésem! A tisztek fizetése is nő?
(ezek elnagyolt számítások voltak. Elsőre amikor megláttam a hírt eléggé megörültem, aztán elkezdtem számolgatni, hogy vajon engem maradásra bírna-e ez a növekedés, avagy sem.)
 
D

danielblack

Guest
Én egyébként felmenteném az adó és szociális kiadások fizetése alól a legénységi és tiszthelyettesi állományt. Ennek mégjobb marketingértéke lenne.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113
torsen

http://ganzmotor.hu/termekek/dizelmotorok/90-a-ganz-pa4v-185-vg-motorcsalad
Ezek szerint tudnak dízelmotort építeni, egyébként meg egyről beszélünk, mert harckocsiba valót meg nem képesek.
A csörgő remot pedig megállt akkor és ott vagy egy évtizede, van és marad is egy rakat classic csörgő.
Szerény véleményem szerint a honvédségnél bűn euro3 feletti kategóriát erőltetni. Ráadásul sok éve nincs rába motor, a D10-es meg kb 300LE volt, tehát nem is foglalkozott a rába soha olyan nagy teljesítményű motorokkal, amilyen egy harckocsiba kell.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Amúgy 160000 Forintos bruttómból(*ebben benne van:beosztási illetmény,honvédelmi pótlék,illetménykiegészítés,szolgálati időpótlék,kompenzáció,kiegészítő juttatás,bankszámla hozzájárulás) csak 100000 marad meg.
Én szakaszvezető vagyok azaz a legjobban kereső legénységi állományú katona.

*Ez gyakorlatilag a full alap illetményemet jelenti azaz semmilyen + nincs benne pl szolgálatok után vagy gyakorlati pótlék,túlóra díj stb.Szóval ha semmit nem csinálok egész hónapban mert vagyok két hetet szabadságon meg kettőt eü.szabadságon akkor ennyit kapok.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Wolfram igazad van vannak a korundnál jobb tulajdosagu anyagok.
De a korund olcsó számunkra könnyen.olcsón előállítható.
A borkarbidhoz képest jelentős.a sulykulombseg de a sziliciumcarhidhoz képest már nem annyira.0,52 g/cm3
Nem lenne egy t90 védettség de mégis igen jelentősen megnövekedte a védettség.
A korongundot lovedekallo.mellenyekbe a legelterjedtebb betetlap a világon tehát nem lehet annyira rossz erre a célrase. A rugallmassagi modulusza se elhanyagolható.
Az meg hogy a tiszta al2o3 ből. Mekkora keret állítható elő nem tartozik ide mert se nem átlátszó kell nekünk se nem.100% os tisztaságú korund.(96%) és a technológiát se kellene fölöslegesen tulbonyolitani.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 106
1 990
113
Mi lesz a kompenzációval, amit az egy kulcsos adó miatt hoztak be , így nem csökkent a fizetése az állomány nagy részének. Ahogy nő a fizetésed a kompenzáció ugyanakkora mértékkel csökken. Véleményem szerint a 30% felét elviszi a kompenzáció eltűnése, persze mindenképp előre lépés a korábbiakhoz képest. Végre elhangzott valami konkrétum ami pozitív irányba mutat.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Ganz elég sok motort gyárt amugw a legutólsó nagyoba fejlesztési prolyektjük a 4000rx4.
(amugy a mai napig több mint 4e ganz által gyartott motor üzemel a világba ) új motor megy majd brazilba meg egyiptomba 10e nagyságrendbe.

A t72 be én egy h6 os horizontális mtu-t gondoltam ami a motorkocsikba van (nem azt ami a mozdonyba.) 650-750 kwst méretre is stimmelne csak az erőátvitelirendszer nemfelelne meg.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Akit érdekelnek a vasuti motorika
Dr Kovács Endrének van egy nagyon jó irása 2012 ből a dizelmotorokról és mozdonzokról és a vasútgépészet.hu-n is találni érdekes tipusleirásokat összehasonlitásokat (külföldi nagy gyártok mtu-jai is)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="desertfox">Nem mondom hogy egy csoda, de amit megígért azt fél év késéssel ,de betartotta. 2015 jan.1-től igérte a fizetést emeléseket és új modellt.

Azért ebben még nem biztos semmi. Mint kiderült abból az internetadóból finanszíroznák, ami miatt most áll a bál. </blockquote>

@blogen kérlek nézd már meg a hírforrást hol írták meg elöször ( HVG ) full balos oldal, és ezt cáfolta Hende. Semmi köze nincs internetadónak a béremelésekhez , és nem Orbán találta ki személyesen ahogy a cikk is írja, hanem ez a lázítás része, hogy mondhassák hogy takarodj.
 
T

torsen

Guest
vilmoci

torsen

http://ganzmotor.hu/termekek/dizelmotorok/90-a-ganz-pa4v-185-vg-motorcsalad
Ezek szerint tudnak dízelmotort építeni, egyébként meg egyről beszélünk, mert harckocsiba valót meg nem képesek.
A csörgő remot pedig megállt akkor és ott vagy egy évtizede, van és marad is egy rakat classic csörgő.
Szerény véleményem szerint a honvédségnél bűn euro3 feletti kategóriát erőltetni. Ráadásul sok éve nincs rába motor, a D10-es meg kb 300LE volt, tehát nem is foglalkozott a rába soha olyan nagy teljesítményű motorokkal, amilyen egy harckocsiba kell.

Kösz a linket, megnéztem. Kár hogy nincsenek ott a geometriai méretek és tömegadatok. Stabilmotoroknál ez nyilván nem olyan fontos. Az EURO 3 kérdését meg lehet hogy nem mi döntjük el, hiszen (még:) NATO és EU tagok vagyunk, lehet, hogy van itt is olyan engedélyezési eljárás, mint a szgk-nál a típusbizonyítvány. Viszont felvetődik bennem az a gondolat, hogy a régi orosz motorokat nem lehetne-e korszerűsíteni. Az Autókutban talán lenne kapacitás új dugattyúk, égésterek (hengerfejek) kifejlesztésére és miután ezek viszonylag kisebb alkatrészek, talán gyártó is akadna rá. A feltöltőt meg a befecskendező rendszert meg úgyis mindenki vásárolja (Bosch, Denso, stb). Szerintem ezek a motorok gond nélkül elviselnének 30-35%-os tuningot és azzal már az 1100Le tartományban vagyunk. "Csak" akarat és pénz és bátorság kellene, pár milliárdból (egy stadion B-középnyi pénz) ki lehetne stafirungozni néhány frissen végzett BME-s vagy győri mérnökhallgatót, adni melléjük néhány tapasztalt Autokutost. De megint ott tartunk, hogy a hazai kísérletezésre nem adnak pénzt, mert véletlenül zsákutca lesz ( viszont a tudás és a tapasztalat akkor is a fejekben marad) ellenben a lánckereskedelemben beszerzett cuccok minősége ismert és minden láncszemnél csurran-cseppen valami.(valakinek)
 
D

danielblack

Guest
Amúgy 160000 Forintos bruttómból(*ebben benne van:beosztási illetmény,honvédelmi pótlék,illetménykiegészítés,szolgálati időpótlék,kompenzáció,kiegészítő juttatás,bankszámla hozzájárulás) csak 100000 marad meg.
Én szakaszvezető vagyok azaz a legjobban kereső legénységi állományú katona.

*Ez gyakorlatilag a full alap illetményemet jelenti azaz semmilyen + nincs benne pl szolgálatok után vagy gyakorlati pótlék,túlóra díj stb.Szóval ha semmit nem csinálok egész hónapban mert vagyok két hetet szabadságon meg kettőt eü.szabadságon akkor ennyit kapok.

:-( Tiszteletem dudi, hogy ennek ellenére is kitartó vagy (y)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
http://kepfeltoltes.hu/141029/HT3-page-001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A másfél kilóval megnövekedett tömeg ezek szerint elhanyagolható...