1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

241 körül.

2. alfa74

alfa74 Active Member

Az derék! Csoda, hogy nem szakadtak bele ebbe a nagy emelésbe.

3. nalson

nalson New Member

Az egy dolog, hogy mit ígérnek. A Zorbán is megmondta, hogy ne arra figyeljenek, amit mond, hanem amit tesz. Pontos hivatkozás most nem áll rendelkezésre. Majd jövőre emelnek érdemben is...vagy azután...vagy azután...

4. ms07

ms07 Well-Known Member

Csatlakozom a csalódottak népes táborához. A Nato-csúcs és a Közös Fellépés után én többet vártam, 270-et simán saccoltam.... 22 milliárd megy Pápára, aztán kb 3 évig erre lesznek büszkék, ezt fogják eladni a Nato felé, hogy "hát de mi fejlesztünk, költünk" közben az MH-n belül meg rohadni fog minden ugyanúgy.

5. danielblack

danielblack Guest

Hát ez lóf@sz esti fényben.... Az inflációból fakadó vásárlóérték csökkenést ellensúlyozza egyáltalán?

6. gigabiga

gigabiga Active Member

A pápai fejlesztések nagy része nem katonai érdekeket szolgál hanem a tervezett kettős hasznosítás miatti kényszer.
    Bár én nem értem melyik civil cég fog majd ott leszállni, mert az Audinak ott van Pér.

7. krisss

krisss Well-Known Member

Pápán jövőre megpályáznak egy EU-s szállító repülő kiképző központot. Hasonló kaliberű és kiépítettségű reptér nem nagyon van a pályázók közt, szóval valszeg meg is nyerik a pályázatot. És a wizz airrel van szerződésük, akik ott szoktak gyakorolni.

8. desertfox

desertfox New Member

Valaki tudna nekem mutattni valami linket hogy hol látjátok ezt a 250 milliárdot ? Szét keresetem magam a gugliba , szinte már mindent tudok ,hogy mennyivel emelkedik a nyugdíj stb... topogok egy helyben, mint kezdő buzi a gőzben :D :D

9. pela3

pela3 Well-Known Member

De legalább növelték...

Off: http://www.langlovagok.hu/hirek/11125_katonai-csapatszallito-borult-fel-a-4-es-fouton

10. ms07

ms07 Well-Known Member

Már itt Htka-n is megtalálod, van róla cikk

11. vantsy

vantsy Active Member

Kicsit úgy érzem magam mint a gyerek aki várta az új legoját a karácsonyfa alatt és kapott 2 pár szép zoknit....

Kicsit belenéztem a költségvetési tervezetbe sok 10 MRD HUF megy megint stadionokra egyházi kárpótlásra stb.
    Pedig ez az összeg elég lenne a fentebb leírt 16.000. fős sereg teljes összfegyvernemi átfegyverzésére, egy olyan konstrukcióban, mondjuk megállapodni az olaszokkal és a svédekkel (velük még jó a viszonyunk nagyjából gyártanak mindent ami nekünk kéne) 10 év lízinggel 1-2 éven belül hoznának mindent. Nem lenne több mint 6-8 Mrd EUR ez évi 600-800e EUR, ki tudnák gazdálkodni, és 2-3 éven belül lenne egy kicsi, de ütőképes összhaderőnemi hadseregünk.

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Abból az évi 600-800ezer euróból tudod mennyi mini stadiont lehet építeni? :) Infláció követően adtak + 9 milliárdot. Olyan mint a munkahelyen,ott se adnak többet év elején fizetésemeléskor csak amennyi az előző évi infláció. Meg lehet szokni...

13. czulu

czulu Well-Known Member

Nincs időm most végigbogarászni, de szerintem ebben kell lennie az általad hiányolt adatoknak:

parlament.hu/irom40/01794/01794.pdf

14. vantsy

vantsy Active Member

Nem is az a baj, hogy nem jött pénz, hanem ahogy eladják, hogy adtak 9MRD többlet pénzt, nincs ok a sírásra hisz emeltek. Az átlag ember akinek nincs semmi rálátása el is hiszi, minden rendben, a katonák sok szép harckocsival gyakorlatoznak, oly nagyok vagyunk, hogy mi védjük a szomszédos államokat....

Adja Isten, hogy ne legyen nagy pofára esés egyszer...

15. ms07

ms07 Well-Known Member

Szóval ezt a 9 milliárdot tekinthetjük úgy, hogy semmivel se lesz több mint idén. (infláció, 700 milla rendezvényszervezés, Honvédkórház...)

A béremeléseket az érintett tárcák a saját pénzükből finanszírozzák, vagy központi lesz?

16. krisss

krisss Well-Known Member

Központi lesz elvileg az összes közszolgálati szervnek egy kasszából.

17. alfa74

alfa74 Active Member

Ha jól olvastam, akkor kilátásba helyez plusz pénzeket az esetleges beszerzésekre?
    Ha ez így lesz, akkor ez a 9 miliárd is valami!

18. vantsy

vantsy Active Member

ja-ja kb. 9db IFV majdnem egy századra elég is:)

19. dudi

dudi Well-Known Member

vantsy

az még a fele sincs a kellő mennyiségnek ha egy századról beszélünk.

20. fip7

fip7 Well-Known Member

A 9 IFV is több, mint a jelenlegi 0, bár az ilyen léptékű beszerzés értelmetlen.
    Ez a 9 milliárd kb. az inflációnak felel meg. Talán némi pénzt még lehetne spórolni egy egészségesebb felépítésű állománnyal. (Kevesebb irodás és tiszt/főtiszt; több altiszt és honvéd---> kisebb bértömeg---> több pénz a fejlesztésekre)

Viszont ha már a "Mire elég a 9 milliárd?" című játékot játszunk, akkor erre elvileg elég:
    6000 db IMI Tar-21 Tavor-ra, vagy 9000 db FN Scar-ra,
    Vagy: 20000 db Glock 17-re és ugyan ennyi ECH sisakra,
    Vagy 18 db "fapados" Patria AMW-re,
    Vagy 9 db EC-145-ös helikopterre,
    Vagy 40 db Kornet-E indítóra+ rakétákra,
    Vagy 2 db SA-22 Pancir Sz-1-re + rakétákra.

Szóval még ebben a nevetséges összegben is van fejlesztési potenciál :)

Ezen oldal megosztása