1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Bizony nagyon is kellene a Himars jó lenne.Vagy valamilyen ezekkel egyenértékű erurópai cucc.

2. Anti

Anti Well-Known Member

Himarsot vegyel magadnak otthonra. :p:D

Soknak tunhet ez a penz, de ha azt vesszuk hogy ami lesz az 40 evig lesz igy okosan kell gazdalkodni. Pont ilyen Himars/Patriot fele marhasagok miatt nem jutna penz masra.

3. kamm

kamm Well-Known Member

Persze, meg van benne eliras is (vmiert a vegen az osszesitesnel a hk meg a howitzer total szanaszet van), de legalabb latszik, mi mindenre eleg 9-10 milliard dollar.

4. kamm

kamm Well-Known Member

Nemigen van ilyesmi szerintem. Amugy nem akkora drama, ha nincs, amig vedekezunk, a romanoke a hatarol 200-300 km belul siman szetkapja a Gripen, csak legyen felderites, amelyik megjeloli a helyet. :)

5. wolfram

wolfram Well-Known Member

Na várjunk! Én még ott tartok, hogy a norvégok bármikor szívesen eladnák nekünk, de a mi kormányunk akarja hozzákötni a NASAMS-beszerzést valami norvégoktól érkező, itteni NGO-knak szánt pénz elosztásának módjához és amíg ez nem rendeződik, addig mi nem nagyon akarjuk megvenni tőlük a cuccot (vagyis talán ezzel "zsaroljuk" őket). Szóval most akkor ti, vagy pedig én értek félre valamit?

Ez ugyanaz a weblap (amúgy egy nagyon jó lap, korrekt adatokkal), ahonnan a múltkor a Lynx-es anyagot linkeltem. Az angol nyelvű felületüket viszont nem külön szerkesztik, hanem csak ráengednek egy fordítóprogramot az eredeti német nyelvű felületre, így lesz a német "bölény" szóból (wisent) néhol angolul bison. Szóval itt mindig érdemes megnézni a német nyelvű felületet is.

pöcshuszár likes this.
  6. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Hát tudod ez nézőpont kérdése.... politika, amit nem lehetséges elválasztani a beszerzésektől... de, ha egy idegen állam olyan NGO-kat szponzorál ( ha a norvég alapok mögött, csak ők vannak egyáltalán) ami a belpolitikába beleszól egy másik országnak, na azt nem tudom mióta ildomos... szóval pártállástól függetlenül itt nem Mo. a hunyó.
    De igen, valószínű ez miatt akadozik a projekt. Senki ne gondolja soha hogy létrejött egy utópia nyugaton és ezek az országok, szervezetek csak jószandékból majd segítenek a magyaroknak csak úgy. A cél, hogy a saját bábjaikat tegyék hatalomba és már is lehet a pénz áramlásának irányát módosítani (feléjük természetesen, államadósság felvétele, IMF, privatizáció, stb... plusz egy kis langyosítás).
    De olvasva a szakavatottabb hozzászólásokat, nem is lenne olyan nagy baj, ha esetleg a SAMP/T ASTER irány valósulna meg. Meglátjuk.

tong djagbu, zeal, svajcibeka and 3 others like this.
  7. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nekem nem lenne ellenemre de a szomszéd tuti nem díjazná ha alkalomadtán kilőnék pár sorozatot a diófái között a romulánok irányába valószínűleg ugrana a karácsonyi diós bejgli:):):).Ja és a románoknak sem lenne őszinte a mosolya:)De megmondom őszintén a diós bejgli embargó jobban agasztana:):):)

tong djagbu, BiancoGasto and Anti like this.
  8. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát, ha valóban pártpolitika finanszírozására is ment, az valóban nem szép dolog. Persze azt én nem tudom eldönteni, hogy ez tényleg így volt-van-e, vagy csak a szintén nem az igazmondásáról híres kormányunk állítja ezt, a saját párpolitikai céljai miatt.
    Viszont, ha tényleg ez az oka, akkor azért ne állítsuk már be úgy a dolgot, mintha a norvégok nem akarnák eladni nekünk a NASAMS-t.

9. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem ők el akarják adni nekünk csak Viktornak vannak egyéb feltételei.

wolfram likes this.
  10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

11 tétel 3.000 mrd HUF
    Elolvasva a fentieket.

Ami fixnek tűnik.
    • 770 mrd HUF Rheinmetall - IFV láncos, kerekes
    • 235 mrd HUF a két AMRAAM szerződés

Itt láttunk terveket árakat, ha nem is hazai infó.

Ami nagyon sanszos, de az ár csak tipp.
    • 100 mrd NASAMS
    • 175 mrd HUF 3db KC390 mindennel
    Sanszos, de az árról fogalmam sincs.
    • Saab: Gripen tuning + 1 század
    • Szlovák: Eva önjáró (8x8) ágyútarack (megfigyelőként jelen vagyunj a Pesco progiban)
    • Lengyel szerződés tuti lesz
    • Drón török vagy Izrael
    Még 2 tétel és megvan a 11.

svajcibeka, LMzek 2.0 and kaktusz like this.
  11. blogen

blogen Well-Known Member

Légi harcálláspont (remélhetőleg SAR/MTI képességgel)!
    Levegő föld fegyverzet a Gripenekhez (SDB, cirkálórakéta, légvédelem/radar elleni eszközök)

Reméljük....

12. Wilson

Wilson Well-Known Member

Meg legyen még plusz egy század E Grippen (vagy erre a szintre felhozott).

13. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Építés is lehet ám benne srácok.

14. Wilson

Wilson Well-Known Member

Bizony csak az a kérdés milyen összegben.

15. Anti

Anti Well-Known Member

Nem tudom Izrael mennyire szivesen adna el nekunk dronokat, radarokat ha annyira a torokokkel uzletelunk. :rolleyes:

16. Irsai Olivér

Irsai Olivér Well-Known Member

Volt errôl egy érdekes eszmecsere valamelyik topikban, ha jól emlékszem a final verdict az volt, hogy drága, nagy magasságban repülô UAV ellen a hagyományos légvédelmi rakéták alkalmasak, a kicsi-olcsó irányítottak ellen az EW a legjobb megoldás, az kicsi-olcsó autonóm (AI controlled) drone-swarm ellen meg az Advanced Hit Efficiency and Destruction (AHEAD) lôszeres gépágyú az, ami a kellôen potens és kellôen ökonomikus metszetében található.

@molnibalage készített is számításokat a hatékonyságról és egy elemzést az elôfeltételekrôl, majd ô linkeli a megfelelô topikban, ha gondolja (nekem egy fájás ez a fórumkeresô).

17. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem nem, az közbeszerzéssel megy.

Most is izraeli drónjaink vannak.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

https://htka.hu/2020/02/27/legvedelmi-tuzerseg-szamokban/

19. borisz

borisz Well-Known Member

Adjanak jobbat olcsóbban, és tőlük vesszük. ;)

20. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én nem aggódnék azon,hogy a zsidók nem adnának el nekünk drónokat mert mi uzletelunk Jumurdzsákékkal,a zsidók ezt a biznisz dolgot már elég régóta nem okj szinten művelik.:)

Ezen oldal megosztása